Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:46 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема доста ме затрудни с този въпроснови [re: sofijanec]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано15.11.19 15:25



и все пак нещо да напиша. Разбирам, че един човек ти е несимпатичен. Това не е нещо особено. Той е несимпатичен на много гласоподаватели.
Една вечер, след избори, чух и такова интересно изречение. Х спечели 30 %, което означава, че той не е харесван от 70%.
Явно съм те засегнал, като написах, че който счита, че България е съсипана, е комунист.
Дай да се отдалечим малко от България и да я погледнем от далеч. Има две партии, които много не харесват министър-председателя. БСП и ДПС. За ДПС ми е ясно. В управлението днес са патриотите, които са направо враждебни към ДПС.
А пък ще си позволя да отправя една критика към БПС. В стремежа си да да са добра опозиция те са против каквото и да било, вършено от правителството.
Лирично отклонение. Имаше един Кисинджър. Бяха го заяли нещо съветски журналисти и той спокойно им казал: Според вас ние грешим във всичко. Но дори според теорията на вероятностите е възможно някой път да сме постъпили правилно.

Редактирано от mak ot Sofia на 15.11.19 15:27.



Тема Re: Съсипаха я тази държаванови [re: komitaO3]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано15.11.19 15:51



Преди доматите бяха истински

потвърждавам.



_
If I turn out to be particularly clear, you`ve probably misunderstood what I`ve said.

Тема Re: доста ме затрудни с този въпроснови [re: mak ot Sofia]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано15.11.19 16:09



Маке,

Говорим за социологическо проучване. Задават се конкретни въпроси на гласоподавателите от Швеция/Финландия/Швейцария от една страна и на тези от България. Задават им се два въпроса:
1) Ако социализмът не беше напреднал във Вашата страна, щяхте ли да пасете патки (без да уточнявате къде)?

2) Съсипаха ли я тая държава?

Като видим резултатите ще може да ги коментираме.

Моето мнение е, че резултатите ще са диаметрално противоположни в България спрямо другите държави.





Тема Re: Съсипаха я тази държаванови [re: komitaO3]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано15.11.19 16:47



да, и същите 74%:
- си хвърля фасовете през прозореца на колата и съответно буклука през терасата.
- мечтае да е на местото на тези които крадат
- "обичат народа си и мразят държавата"





Тема Re: аз предлагамнови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.11.19 19:40



По-рано такова закрепостяване не е имало.
Moi, je parle Francais en peu.Pourcoi?

Coцът в нашенския/съветския вариант беше несвобода и тъпня.Не съжалявам, че се самосрина.
На всички въпроси от анкетата отговорът ми е : - Не, не и не!!
Воплите на мрънкЯчите са музика за ушите ми!





Тема Re: аз предлагамнови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано16.11.19 08:05



Moi, je parle Francais en peu.Pourcoi?

Както казва БоТи: "Тука всички сме парле ву франсе!"



И е прав. Имахме президент франкофон, а сега имаме премиер, който говори френски! Ура, другари!

Кан ти ме шант, Пенке ле, ки ли ми т'екут...



Тема Re: аз предлагамнови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.11.19 18:36



Ами щом те влече и те забавлява - добре...



Тема Re: аз предлагамнови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано17.11.19 08:03



Не, че ме забавлява, ама добре че са майтапите, за да си кажем истината.



Управляват ни некадърници, издънки на самосъсипалата се социалистическа държава. Това няма как да ме влече или забавлява. Ама поне мога да им се посмея на простотията.



Тема Re: Димитри Ивановнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.11.19 19:37



х! Носталгията не е каквато беше!

Едно време градинският домат беше истински, а не пластмасово ГМО и изпиваше пет юзчета ракия под асмата по икиндиено време. Голямото юзче има 113 милилитра вместимост, малкото 56.5 мл; "икиндия" е привечер, the happy hour на американски войнишки сленг, и е по-релаксиращ от английския "файв-о-клок", когато ти дават мътен чай с мляко и скъперническият дозатор на бутилката уиски пуска една течна унция.

Лете с профсъюзна карта на вилата в Балчик, зиме на хижата в Пампорово и навън метър и половина сняг, а в сегашната зима сякаш небесен оркестър свири "Четирите сезона" на Вивалди.

През всички годишни времена имаше младежки трудови бригади, денем копаеш, вечер с гаджетата около лагерния огън. Изядем една марципанена вафла и цяла седмица пишката не спада. После получихме повиквателни и станахме войници. Марципанът действаше както преди. Пак бяхме млади и красиви.

Минаха години...

От "млади и красиви" остана само "и". (Както от девиза "Свобода и демокрация".) Носталгията не е за Татовото време, а по младостта.





Тема Re: Димитри Ивановнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано21.11.19 20:17



Колко па да бяха истински доматите. В 80-те започна да се пръска с всевъзможни химии, тотално отречени и дори забранени 20-ина години след това. То не че сегашните са стока, ама като се сетя какво бъркаше баща ми в пръскачката...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.