Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:51 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: Подигравканови [re: croesus]  
Автор jingiby (АнТИКВИзатор)
Публикувано08.11.19 17:41



: че през 2014 г. магистралата София-Калотина ще е готова. А строителството й започна през 2019 г.

Редактирано от jingiby на 08.11.19 17:43.



Тема Re: Подигравканови [re: jingiby]  
Автор bajganjo1-200904 (ентусиаст)
Публикувано08.11.19 17:51



2014 г. – София-Калотина заедно със севетната и западната тангента на София, а през 2015 г. ще бъде готова и "Струма".



Тема Защо се правят планове?нови [re: bajganjo1-200904]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано08.11.19 18:03



За да има отправна точка за изчисляване на закъснението


Спомням си, че магистралата Хемус започваше от София и стигна до... Правец. Но тя всъщност не започваше от София, а започваше от Яна.
Та лошият (ББ) реши да свърже Яна със София, но възникна проблем. Трасето (по план) минава през дървета, на които прелетни птици вият гнезда. Та закъснението беше около година, защо зелените (любениците, отвън зелени, вътре червени) се погрижиха прелетните птици да отлетят, тогава да продължи строителството на магистралата.
ПП Сега ще ви осведомя за нещо, което съм сигурен, не сте го чували. 1960г. БКП прие план до 1980г. в България да се построи социализма!!!

Редактирано от mak ot Sofia на 08.11.19 18:06.



Тема Re: Защо се правят планове?нови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано08.11.19 18:50



ПП Сега ще ви осведомя за нещо, което съм сигурен, не сте го чували. 1960г. БКП прие план до 1980г. в България да се построи социализма!!!

това не сме го чували. Но пък чувах, че към 1980 г. трябваше да живеем вече в комунизма.



Тема не си чел съвестно Работническо делонови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано08.11.19 20:05




Всички се бяхме упътили към комунизма. Е, не всички де, но най-напредналите страни. СССР и страните от социалистическия лагер.
Имаше един човек, Радой Ралин се казваше. Та той бил казал: Капиталистически свят, ама свят. Социалистически лагер, ама лагер.
Та пътят към комунизма минаваше през социализма (или социализъма, както казваше ТЖ). Сега ще потърся из Гугъла какви бяха плановете 1960г.
ПП Много вода изтече от 1960г. досега и аз съм позабравил. Седмият конгрес беше конгрес на победата на социализма, а осмият постави задачите за строителство на социалистическо общество, но плановете бяха до края на ХХ век.
Волунтаристичните напъни ще продължават и на следващия VIII конгрес на БКП от 14 ноември 1962 г., взел решението до края на XX век в България „да се изградят материалните условия на комунизма”. Ще се повтарят и потретват и по-нататък по хълмовете на партийното време чак до един друг ноемврийски ден през 1989, когато телевизионните камери, следящи поредния пленум на Партията, безпристрастно ще покажат „есента на патриарха”, който с невярващ поглед като че ли най-сетне осъзнава, че абсолютната власт и пълният крах на илюзиите са само на крачка едно от друго.

Аз по това време бях някъде в прогимназията и много учехме как ще построим новото общество. Но като стана 1980г. сравних плановете и реализацията им и установих, че обещанията бяха изпълнени някъде наполовина.

Редактирано от mak ot Sofia на 08.11.19 20:24.



Тема Re: не си чел съвестно Работническо делонови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.19 20:41



Това днешните млади не могат да го разберат - съботна идилия през 80-те: преди обед всички масово тупат черги и килими пред блока, после всеки, който има лек автомобил /а това си беше лукс/, го лъска или разглобява до съставни части. Ремонтът продължава до късния следобед

В неделя беше закон: всички в училищния двор да гледаме обичайното квартално дерби. В кварталното дерби се игареше на вързано - по каса бира за отбора-победител. Често в отборите се пускаха и местни футболни легенди от Тракия и Локомотив.
След което момчетиите вземахме топка и започвахме да ритаме до пълна забрава
В този смисъл беше едно относително безгрижно безвремие.

Редактирано от goga на 08.11.19 20:42.



Тема аз, освен че са научихнови [re: goga]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано08.11.19 20:45



как се прави и как се поддържа Жигули 1300, станах супер специалист и на автоматична пералня Перла 03. Два пъти съм й сменявал лагерите и веднъж съм носил мотора за пренавиване :)
Та на колата, след 25 години, сменявахме калници, подкалници, прагове..





Тема Re: аз, освен че са научихнови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.19 20:47



Имахме един съсед - беше електротехник. Де, що имаше развален телевизор или пералня - той беше насреща. Дойде, с баща ми си сипят домашна ракия или вино, и айде, мохабетът е станал





Тема така, докато бях войник,нови [re: goga]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано08.11.19 20:48



ходих до един старшина, да оправям Операта. Трябваше да се смени повишаващата бобина, ама в казармата не се търкалят бобини. Та ме напи човека както трябва и като се върнах в поделението и се клатя. Вечерна проверка. Бутам ротата наляво надясно а най ме крепеха шофьорите. Инженеро тази вечер не е пил лимонада :)



Тема Re: така, докато бях войник,нови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.11.19 20:55





На море в заводските бунгала какво друго да правят вечер бащите освен да пият промишлени количества домашен алкохол пред черно-бял телевизор Юност, докато тече европейското по футбол А за децата - игри до безкрай и радост голяма, ако има "Алтай" на масата, щото колата е кът Майките режат домати за салати

Редактирано от goga на 08.11.19 20:55.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.