Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:54 22.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: аз самият считам, ченови [re: mak ot Sofia]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано01.11.19 11:47



Точно така
1. Неделчо Беронов мисля се казваше онзи "достоен" но неизбираем конкурент на Първанката
2. Патриотите особено тези от Атака са дупе и гащи със Доган
- Те му вдигат рейтинга и сплотяват турци и цигани да гласуват за него
- И двете са свързани пряко/косвено със Москва. За Атака не се и крие, а за Доган нали помниш "руската мина", която настъпи ... тогавашия ръководител на ДПС.
3. За да правиш политика на всякъде трябва да имаш гръб. Герб и може би БСП са единствените, които се чувстват на местна почва достатъчно силни че да могат да се "пазарят" със гърба(Берлин, Вашингтон, Москва и т.н. муе името на гърба с други думи)". Ако не можеш да се пазариш ставаш продължение на Гърба колкто и неизгодно да е това, за теб. Партии като Атака, ДСБ и други подобни са просто едни послушковци на "гърба" за това и ДСБ, ДА България или Атака имат понякога и такива безумни изяви от типа - подкрепа за русофиулите, подкрепа на гей
парадите и т.н. които обаче ги дискредитират и не могат да имат сериозна подкрепа. ДПС са особен случай , който а зличноне мога да опиша защото са мнгоо сложни за моите възможности.
4. Иванчева е пример за човек влезнал в политиката без "гръб". Лепнаха й едни 20г за нещо за което друг политик не беше осъждан. И това е за назидание разбира се ...

Редактирано от osoitza-86326 на 01.11.19 11:48.



Тема моята теория е, ченови [re: osoitza-86326]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 12:19



да управляваш една държава трябва да имаш и вътрешна и външна подкрепа.
Например Македония. Заев има външна, но вътрешната му е слаба.
Много съм съгласен, че Волен Сидеров работеше за засилването на ДПС.
И аз считам, че разправата с Иванчева беше преувеличена. 20 години за подкуп, който тя така и не получи и изхарчи. Малко ми прилича на онези времена, когато за обвинение в шпионаш са бесели (имам наум Никола Петков и Трайчо Костов).

Редактирано от mak ot Sofia на 01.11.19 12:16.



Тема Re: моята теория е, ченови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано01.11.19 13:14



В София почти във всички райони има балотаж за районен кмет. А софийските райони са колкото голям град. И в много от районите балотажа не е между ГЕРБ и БСП. Не знам в кой район си, но ми е любопитно как би гласувал, ако във твоя район положението е такова?



Тема даже не знам в моя районнови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 14:36



какво е положението.
От всичко написано досега от мен не стана ли ясно, че гласувам за ГЕРБ, независимо за какво се гласува. Вече обяснявах защо.
След като гласувам за ГЕРБ станах гербаджия, старец, който пише щуротии (и добавям - глупости). Аз не искам всеобщо, 100% единство. Не се плашете от разнообразието (лозунг на НБУ Нов български университет. И не гледам на изборите като единствен изход. Но след като сме решили, че гражданите на страната имат право на глас, защо не си кажат думата?
Много хора не гласуват. Не ги интересува. Но аз си нося тялото през две преки, до училището, защото считам, че въпреки, че мнението ми е 0,0001 % от всички имащи право на глас, длъжен съм да направя каквото мога.



Тема Re: даже не знам в моя районнови [re: mak ot Sofia]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано01.11.19 14:57



лед като гласувам за ГЕРБ станах гербаджия, старец, който пише щуротии (и добавям - глупости).
Извинявай за щуротиите, де.
За глупости не съм писал, за старец пък съвсем.



Тема Re: наказателен вотнови [re: tuzlija-179435]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано01.11.19 15:05



Много точен коментар. Недоумявам откъде се взе тази градска легенда, че, видиш ли, Бойко се е разбрал с някого да отстъпи президентското място на Румен Радев. Бойко усети, че ще загуби и сложи слаба карта за бушон, защото е хитър. Ако Томислав Дончев, Цветанов или самия Бойко беше загубил, щетите щяха да бъдат много сериозни.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема приемамнови [re: ludo-mlado]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 15:12




заравям томахавката



Тема изборитенови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 15:22



Вместо да се съберат на централния площад различните кандидати, водейки със себе си поддкрепления и да се втурнат в един ръкопашен бой, българите, още от Учредителното събрание в Търново решават тихо и спокойно кой да бъде избраният.
Все още не сме възприели швейцарският принцип по въпроси с предложени няколко решения да се правят референдуми. Имаше няколко, но те се провалиха, защото имаше изискване да гласуват над 50%.
Ако нещо ме дразни, това е, че вечерта след изборите като се съберат едни умници в телевизионните студия и започне едно надприказване, няма край. Съобщават се резултатите и толкова. Българинът е толкова начетен, че коментариите ще си ги направи сам, без да слуша ексертите.

Редактирано от mak ot Sofia на 01.11.19 15:33.



Тема нищо старо не е забравенонови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано04.11.19 09:27



нищо ново не е научено.
Изборите минаха и заминаха. Но ми се иска да прокоментирам.
БСП се оплаква: ниска активност, купени гласове, корпоративно гласуване и т.н. Няма промяна.
За да има промяна първо БСП трябва да си смени стратегията и тактиката. Да престане да се нарича столетница, защото това й носи много негативи. Да спре да се оплаква, че диктаторът им пречи да се изяват.
В България напоследък е модерно оплакването. Ние се най-бедни в Европа, няма свобода на словото и т.н. и т.н. С оплакване избори не се печелят. С оплюване на конкуренцията избори не се печелят.
В цял свят се гради, без да се разрушава старото.
Има един прост начин БСП бързо да влезне във властта. Като направи коалиция със силните. Но те са горди столетници и биха се коалирали с ДПС, но не и с управляващите.
Както и да е. На стари години захванах да се занимавам с политика.

Редактирано от mak ot Sofia на 04.11.19 09:57.



Тема Re: нищо старо не е забравенонови [re: mak ot Sofia]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано04.11.19 10:21



Стига вече с това бсп! В София ДБ печели 8 от 10 балотажа срещу Герпичук. И в най-важния район - Студентски град - също! Сега ще си правим през ден гей-паради! Напук на Каган.



***



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.