Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:20 24.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема недоволните софиянцинови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 07:58



Вторият тур предстои, но да вземем резултатите от първия.
Ти се питаш кой ли ще гласува за Фандъкова, но има отговор.
Според


161 909 софиянци (нека за коректност ги наречем гласоподаватели в София) са гласували за нея, или 36,37 %.
Разбира се има гасоподаватели, които й нямат доверие. Да изтълкуваме гласовете за Мая Манолова. 123 714 гласа или 27,79% от гласовете. Те са повече от гласовете на постоянните гласоподаватели за БСП. Т.е. към комунистите са се прибавили недоволните от управлението на ГЕРБ, които гласуват противат ГЕРБ.
Отбелязвам, че недоволни има не само отделни софиянци, но и телевизии.
Ти си цитирал три медии, като два от цитатите са от btvnovinite.
Но тази теливизия не изглежда много независима.

Но иначе съм съгласен с теб, че този ремонт беше направен малко богаташки. В смисъл, че можеше похарчените пари да бяха по-малко. Когато се прави нещо, то може да бъде направено по различни начини. Най-евтино е да се позакърпи. Когато се разхищава може да се дадат много средства. Оправданието в такъв случай е, че се направи много представително.
Ще дам един пример с магистралите. Наричаха я магистрала Люлин (сега била част от магистрала Струма). Там (според мен) също има вложени средства, повече от минимално необходимото. Има няколко моста с височина около 5 метра, има и тунели, които са направени чрез насипване.
Пътувал съм и в други страни. В Германия попаднах на тунели на равни места, където също има такива тунели. Според мен те са направени заради селскостопански и диви животни, за да могат да пресичат магистралата.
В Гърция също съм виждал тунели, които не са чак толкова необходими. Например на магистралата от границата с България до Солун. Може би причината е същата. Да не се пречи на животните, които имат навика да пресичат това трасе.
Нещо подобно имаше и на един път от България за Гърция. Там се вдигна много шум, че на мечките се пречело.


Редактирано от mak ot Sofia на 01.11.19 09:55.



Тема наказателен вотнови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 08:43



Искам да обсъдим (въпреки че може никой да не иска да коментира) този въпрос.
Ще напиша някои съображения (това го пиша само да дразня Комитата).
Пример за такова гласуване беше гласуването за Президент.
Аз считам (може съвсем да не съм прав), че при такова гласуване всички, които са против ГЕРБ( а те са много!) гласуват като комунисти. Защо?
Защото БСП си е втора политическа сила в България.
Комита, не възприемай закачките ми като омраза. Напротив - четя ти мненията и уважам твоите лични мнения по разни въпроси.

Редактирано от mak ot Sofia на 01.11.19 09:46.



Тема Re: наказателен вотнови [re: mak ot Sofia]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано01.11.19 08:56



Чета ти щуротиите и все си мисля, че човек трябва да има все някаква по-смислена работа.
ГЕРБ нарочно прецакаха кандидатурата си за президент и това е ясно на всеки. Защо, как, в чия полза - ти трябва да отговориш като верен поддръжник. Оттогава обаче крепне дружбата на управляващите с ДПС и някои бизнес кръгове в БСП.
Така се управлява 100 години!



Тема Re: наказателен вотнови [re: mak ot Sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.11.19 09:00



Сегашният сценарий на кандидатурата на ММ е комбинация между "ББ" с пола и "РР с пола".



Тема Re: наказателен вотнови [re: ludo-mlado]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.11.19 09:07



На президентските избори срещу кандидат "анти ББ" с профила на РР са нямали шанс нито лично ББ, нито спрягания за свестен и избираем кандидат Томислав Дончев или подобен нему.



Тема аз самият считам, ченови [re: ludo-mlado]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 09:14



участието ми в този клуб е празна работа, запълване на време за губене, което мога да използвам по друг начин: решаване на кръстословици, судоку, редене на пасианси, игра на шах с компютърни програми или разходки из Гугъла (което между другото го правя)


За прецакването - може и така да се каже. Навремето Костов предложи някакъв старец за президент и Първанов го отнесе като ...
Този старец може да е бил много свестен човек, за мен беше абсолютно непознат.
Та ББ издигна една послушна жена, която в никой случай не беше чаровна.
За обвинението, че ББ иска дружба с ДПС. Ако искаше, щеше на тях да предложи коалиция, а не на диваците патриоти. Между другото от патриотите имам добро мнение само за шефа на НФСБ, но той просто не става за политик.
Та например ПИК, понеже се чуди в какво да обвини Мая Манолова, и приписва същото - поддържана била от ДПС. Не одобрявам ПИК. Все пак в предизбората пропаганда трябва де се спазва и някакво приличие.
Защо съм поддръжник на ГЕРБ. Защото тези единствено са в състояние да се противопоставят на БСП. Защо съм против БСП? Те на два пъти печелиха избори. И двата пъти България го закъса. Даже твърдя, че когато БСП спечели се появява железна ограда около Народното събрание.
Даже 3 пъти. След НДСВ тройната коалиция си изкара целия мандат. Започнатата кандидатура за ЕС се реализира именно по време на това управление.

Редактирано от mak ot Sofia на 01.11.19 09:16.



Тема Re: аз самият считам, ченови [re: mak ot Sofia]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано01.11.19 10:08



Разкри ли се, че и твоят вот е протестен.



Правителството сериозно обслужва интересите на бизнес средите на ДПС и БСП. По места има много коалиции с ДПС (повечето пъти негласно), там където някои от тях не може сам да вземе властта. В Шумен например.
ТЕЦ ВАРНА за жълти стотинки беше даден на Доган. А ГЕРБ държи Варна, бъди сигурен. Въобще от жълтите павета не се виждат много функционални проблеми на "успешното" управление. Трудно ми е да кажа, че има алтернатива. но всеки има глава да мисли ...
... и свободно време да губи ...



Тема Re: наказателен вотнови [re: tuzlija-179435]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано01.11.19 10:12



Десните с отвращение гласуват за ГЕРБ на балотаж - за това съм сигурен ...
И да - габровеца щеше да вземе много повече от Цеца.
Но вожда трудно би издържал друга силна фигура ...
Виде се каква беше съдбата на Плевнелиев и Цветанов
Схемата е всъщност много елементарна, вождистка и окаляна ...

Редактирано от ludo-mlado на 01.11.19 10:14.



Тема да. прав си. протестен енови [re: ludo-mlado]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано01.11.19 10:28



Но при протестирането човек (нали има глава на раменете) трябва да помисли какво ще се случи след успешен протест.
Далеч съм от мисълта да се възхвалява дадено управление като много успешно.
Пак ще се закачам с Комитата. Дългото управление на Тодор Живков може да се нарече успешно, защото той много години беше на върха на властта. Обаче е обратото.
Сега нещо друго. Корнелия Нинова според мен не е права, като използва всеки случай, за да иска оставката на правителство. Това води до девалвация на гласуването вот на недоверие.
И Румен Радев прекалява с правото му на вето.
Сега за ТЕЦ Варна. Аз разбирам, че ти си недоволен, че ГЕРБ продал на Ахмед Доган централа.
А дали е така. Понеже не знам, попитах Гугъла. Той каза, че някакъв Папазов продал централата.


Та ти предизвика много въпроси в моята глава. Попитах Гугъла кой е този Папазов и Гугъла ми каза, че е от ДПС. Т.е. излиза, че не ГЕРБ е подарил ТЕЦ Варна, а ДПС. Друг е въпросът в Гугъла дали пише истината, само истината и нищо друго.
Та там пише, че Ахмед Доган имал страшно много имоти, но те не били негови, само ползвал. Та пак се сетих пак за ТЖ. Той имаше доста резиденции в България, но те не бяха негови, той имаше само право да ги ползва

Редактирано от mak ot Sofia на 01.11.19 10:50.



Тема Re: да. прав си. протестен енови [re: mak ot Sofia]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано01.11.19 11:29



Сделката няма как да стане без одобрението на държавата (регулаторен орган), тъй като тя е от стратегическо значение, понеже мощността е студен резерв. Иначи може - лесе фер, лесе пасе. Един от основните принципи на пазарната икономика. Ако ги отнесем към политиката, защо да не си купуваме гласове, депутатски мандати, а защо не и постове в правителството?
Там където върви алъш -вериша всичко върви, нали?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.