Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 28.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: Франция-Сърбиянови [re: goga]  
Автор croesus (anarcho-commie)
Публикувано24.10.19 16:35



Германия какво прави или направи за България?

Германия ни назначи Слънцето за цар.



Тема Re: Нели ти рековнови [re: SashetoBE]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано24.10.19 17:33



Лошото е, че се отказват да помагат по този начин. Просто някакъв тотален егоизъм завладява "великите сили".
Някога, след 1914 запада влезе в ролята на нещо като боец със злото. Не, че са много хубави те, а че има някакво всемирно зло, което изисква съюз на доброто за борба с него. Дори рухването на империализма, чийто изразител бяха точно те, бе представяно като някаква благородна благосклонност едва ли не. Може да е било само знаме или символ, тази "морална" борба с милитаризъм, фашизъм, комунизъм, тероризъм, но поне звучеше, като нещо добро.
Сега се питаш - за кого е добър брекзит - ами явно само на англетата, както те си го представят. Не желаят да делят "благата" си с другите.
За кого е "Америка първо" на Тръмп, спечелил с нея избори, ами явно само за американците и със същия мотив.
Нищо общо с "План Маршал" и помощ за влюбените в капитализма и демокрацията. Днес кюрди, македонци, албанци, сърби и бошнаци, дори българи и румънци ще трябва да се оправят сами.
С други думи, очаква се не криза, а нов технологичен скок, промяна, напредък и те не желаят да го споделят с нас. Самите правила на живот ще се изменят с 5Жи, автономни системи за контрол и управление и т.н.
Ти го знаеш в твоята сфера и още в Париж са ви говорили за това. Трансфери на данни и т.н. Е, ще го направят, но без нас. Само допускам, че тази може да е причината (все пак трябва да синпласират някъде старите таратайки и отмиращи производства. Затова и говорят за "Европа на различни скорости".
Аз нямам много против, защото пак сме "в играта", макар в периферията. Вие също ще ставате все по-важни





Тема Re: Франция-Сърбиянови [re: Protostrator]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано24.10.19 17:43



Гладна кокошка просо сънува. Ем със Сърбия ем у Еу .


Истината е , че толкова сте се наплюли един друг , че не виждат начин как да ви приемат. Аиде това с България с мед да го мажеш.
Подсказват само, че ще има на час по лъжичка.



Тема Re: Нели ти рековнови [re: leyte]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано24.10.19 17:55



Да, има некакъв шанс ако видят , че партньорството в НАТО е здраво и не създават проблеми. В момента Еу е страшно унижена от Брекзита и е решена да покаже членството като привилегия. Това като бонус на останалите проблеми.



Тема Re: Нели ти рековнови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано24.10.19 17:56



А ?



Тема Не знам дали го разбирате нашето положение ?нови [re: torlakov-93629]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано24.10.19 18:03



Промената на името ја поткрепуваат не повеќе од 150 000 македонци, но, само ако не примат во ЕС, а очигледно не не примат. Значи никој.
Договорот со Балгарија го поткрепуваат не повеќе од 50 000 македонци, но само ако не примат во ЕС, а очигледно не не примат. Значи само АЗ.
Ако сепак се решат да не приемат, конкретните услови на Балгарија ги приемат ? Кои ? пак само АЗ !

П.С. Нитоа АЗ не приемам клаузулата за езика



Тема Re: Нели ти рековнови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано24.10.19 18:00



...по-лошо... ке влезете во скратена югославия...а таа ке биде во ЕУ без право на глас... Вие и до сега бефте вака...

От едната страна во Р.Македония - Франция и Русия ке ги представят нивните интереси - Сърбия. От другата страна САД ке ги представят американските интереси - албанците. Ваква е Р.Македония последните 30г...очигледно и во иднина...


Редактирано от Superserb на 24.10.19 18:00.



Тема Re: Не знам дали го разбирате нашето положение ?нови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано24.10.19 19:05



И все пак психологически е добре приема да стане по късно , а сега да се е приела клаузата с Бг. Така Бг стои на правата си, СВ не се чувства изнудена.



Тема Re: Не знам дали го разбирате нашето положение ?нови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.10.19 19:30



Инат пусти!


Какво му беше на името Република Нова Македония?!



Тема Re: Не знам дали го разбирате нашето положение ?нови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.10.19 19:49



Саше, направи ми следното впечатление. Пък ти кажи дали е така.

Значи, около подписването на споразумението в Преспа голям вой се вдигна срещу Гърция. Мина-не мина година и сега същите, които плюха гърците, ги определят като големи приятели на С. Македония



С тези одобрения и неодобрения е така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.