Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:38 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Има еден интересен феноменнови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.10.19 17:16



Като си толкова голем македонист как точно си обясняваш Тодор Александровото:
" Който ми каже, че не съм македонец - ще му отрежа езика,
а който ми каже, че не съм българин - ще му отрежа главата!" ?



Тема Не сам големнови [re: tuzlija-179435]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано24.10.19 17:44



поскоро аз сам пишман македонист или провален балгарин.
Ама Василе, нема ли нешто изнад националноста и етничката припадност, до там ли сме хората ?



Тема Re: Има еден интересен феноменнови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано24.10.19 18:23



Можем само да мечтаем сънародниците ти и да са наполовин като теб. Прекалено те взеха за даденост колегите. Е, и аз бях остър, но ми стана гадно как незаслужено ти се хвърлят . Чернопеев и мен е хапал, не се чувствай “специален”

Иска да се налага. Не разбират , че форума е за обмен на мнения , пък който научи нещо и оцени друго мнение може да се промени по собствен избор.
Между другото ; респектира ме , че и ти и Дамскина имате лоялност към държавността СВ и от там към съгражданите си. Този ребус с албанците съвсем не е по призмата македонизъм , колкото и идиотски той да се бърка в проблема.
На мнение съм, че при някаква пролет в СВ относно българите ти би бил и още по близък с нас.
Уикенда БЕХ на парти 50 годишнина на приятел от Сандански. Имаше хора от Крушево до Сливен. Драго е да гледаш мак двойка танцува на Бургаски Вечери.

Редактирано от torlakov-93629 на 24.10.19 18:43.



Тема Re: Има еден интересен феноменнови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано24.10.19 18:28



Саше, аз не съм националист. Това първо.
И второ, никога не ми е било проблем да общувам нормално с македонисти, сърби и прочие разновидности. Но трябва да правиш разликата между битово ежедневно общуване и мироглед.
Като българин никога няма да тръгна да се мазня и да си кривя душата, за да се харесам на някой от Скопие.
Открит съм. И може би това дразни.

Редактирано от goga на 24.10.19 18:29.



Тема Re: Не сам големнови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано24.10.19 19:15



На равна нога - с всекиго.


" Нима е малко да бъдем просто човеци?" - Гоце Делчев



Тема Re: Има еден интересен феноменнови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано24.10.19 19:58



черньопеев правеше впечатление на сдържан и възпитан човек, даже и да те е попържал е било по изискан и тънък начин



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Честна и достојна позицијанови [re: goga]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано25.10.19 11:09



само че тук нема никој от Скопје на когото би могал да се допадаш или не, а “срешту мен“ не ти требва гард.

Редактирано от SashetoBE на 25.10.19 11:06.



Тема Re: Честна и достојна позицијанови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.10.19 11:37



Че аз, Саше, не съм срещу теб.
Към теб винаги се съм се отнасял на лично, човешко ниво. Обиди от мен не си чул. Ако не беше тъй, нямаше да сме приятели във фейса. Аз с македонистки тролове не дружа. Не за друго - просто са тролове, а не хора.

Сега, ти, ако се обиждаш от това, че съм казал, че се нямаш за българин - ами, ти сам си го казвал - какво е обидното, даже за теб си е вид комплимент



На мен ми е ясно, че ти си "бяла врана" , 0,00000001% социологическа извадка от населението на Скопие и С. Македония. И затова те давам често като пример - защото съчетаваш македонистки нагласи, македонско етно-национално съзнание и относително добра осведоменост по отношение на исторически факти, процеси и събития, които касаят връзката България-Македония.
Ти си типичен пример, че етно-националното македонско съзнание няма да бъде изтрито или заличено, ако изведнъж сънародниците ти разберат истината за миналото и българския произход на много от тях. Тук много колеги изпускат фактора "емоция" и разчитат на чистата информация. Ама, тя не чини нищо, ако го няма емоционалния фактор, заченат в семейството.

Ако беше типичен жител на Скопие, едва ли щеше да вирееш в този форум. Както средностатистически българин не би оцелял във ваш исторически форум.

Ти придаваш цвят и щипка подправка на този форум, за което всички тук те ценят. Това поне си забелязал

Редактирано от goga на 25.10.19 11:50.



Тема Re: Честна и достојна позицијанови [re: goga]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано25.10.19 12:00



Знам, че ще прозвучи идиотски, но 1 човек от 2 000 000 население е точно
0.00005 %, което е доста повече от
0.00000001%





Тема Re: Честна и достојна позицијанови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано25.10.19 12:10



Да, така е, но това е просто хипербола. Няма толкова грагани, че да влезе в седмия знак след запетаята. Не, всъщност може. Защото 20% от Сашето е бугарска



Редактирано от goga на 25.10.19 12:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.