Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:21 12.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: Не ретко сум ја провоциралнови [re: SashetoBE]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.10.19 12:53



а пита ли я направо - защо те са българи, а ние македонци?

кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш



Тема Данови [re: MupaM]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано22.10.19 13:13



стои десно



вонредно силни и интелигентни жени. Поклон.
Всушност, кога мојата баба Нада би била родена во периодот кога била родена Василка не се сомневам дека и таа би била балгарска учителка и дека би везела револуционерни знамиња.
Некаде сум го прочитал и ова, има една заедничка причина зошто ние (да речеме Балгарија и МАКедонија) сеуште не сме целосно пропаднати. Тоа се нашите жени, мајки. А има и причина зошто не сме просперитетни и силни. Тоа се нашите мажи.

Редактирано от SashetoBE на 22.10.19 13:20.



Тема Василка Христова(моминско Стефанова)нови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано22.10.19 13:14




Редактирано от SashetoBE на 22.10.19 13:18.



Тема Думата македонци не се исползванови [re: tormentor]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано22.10.19 13:20



има наши и балгари.



Тема Родословното дървонови [re: goga]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано22.10.19 13:22



Не знам защо, ама започнах да правя родословно дърво. За обогатяването допринесе и интернет. Със Сашето се запознахме чрез интеренет!!!
Та както открих Сашето (син на моя втора братовчедка), така открих и дъщеря на мой втори братовчед, която се е родила в САЩ и живее някъде там (в Нешвил)!!!
За всичко е виновен дедо ми, защото го има в този пусти интернет и аз като сложих спомените му в интерент, се обади тази моя племеничка и ме попита: ти пък кой си и какво общо имаш с Георги Попхристов? !!!
Та дедо ми е имал брат с името Србин. Неговите деца са отишли в САЩ и оттам имам роднини и в САЩ.
Родословното дърво е нещо неописуемо. Родата се подчинява на математическия закон: степенна функция. Всеки, родил се и пораснал има 2 родители, 4 баби и дядовци, осем прабаби и дядовци и т.н.
Дал Господ, също така родата се разраства много бързо и в бъдещето.
Една причина, че баба Нада (баба на Сашето) да не харесва баба Василка (моята баба) е, че по време на ВСВ баба Василка се появява в нейната къща в Битола (която в същото време е и къща на Коста, нейн брат) и заявава - какво правите в къщата ми. И ги гони.


В интерес на истината. Тази къща вече я няма. На нейно място е построена нова и там живеят наследниците на друг брат, Вангел!



Тема писал съм гонови [re: tormentor]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано22.10.19 13:24



и пак ще го напиша.
Как българите стават македонци?
Аз съм хлапе. Даже не помня на колко години бях, но подслушвах разговор между баща ми и дедо Вангел (брат на баба ми). Баща ми го пита: Е как така, ти си българин, а сина ти е македонец? Дедо Вангел (изключително интелигентен човек): Ех Любчо, Любчо. Яс сум стар. А децата имат тепърва да живеят!!!



Тема Re: Родословното дървонови [re: mak ot Sofia]  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано22.10.19 13:55



е баба ти е била типична бугарска окупаторка /на къщи/



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: Виж как стојат нештата,нови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано22.10.19 14:00



Защо е този зор за Гоце и Самуил да са македонци, само Ацо е мислил за тех...





Тема не само тованови [re: tormentor]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано22.10.19 14:08



През ВСВ Македония е в България и македонските момчета служат в българската армия. Та роднинско момче служи в София и в неделя го пускат в гарнизонна отпуска. И той хоп, при баба ми и дедо ми. И на третия път тя го изгонила. Като се научиш да збориш като хората - тогава идвай. Защото в македонския език по това време има много сръбски думи. И момчето в неделя започнало да ходи при нейната дъщеря, в друга къща в София


Всичко това го научих от една книга, написана от това момче: Без вина виновен. Той я е написал тази книга, когато са го пуснали от югославското Белене, където е изпратен, защото не одобрявал скъсването на Югославия със СССР.



Тема Re: Родословното дървонови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано22.10.19 14:06



Значи, със Сашето кръвната ви връзка е все още доста близка.
Виж какви нюанси вкарваш: дядото или бабата на Сашето никога не биха му разказали историята точно по този начин - като имотен спор между много близки роднини.
Между другото сходни ситуации на описаната от теб е имало в изобилие из Костурско и Леринско през 60-те и 70-те, когато прокудените в САЩ и Австралия роднини се връщат да нагледат бащиниите си и с изненада установяват, че имотите им са заграбени от техни роднини с благословията на гръцката държава.

Редактирано от goga на 22.10.19 14:10.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.