Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 19.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.10.19 10:33





https://www.standartnews.com/balgariya-obshtestvo/skopie-machka-nashi-firmi-402993.html

"Докато текат инфарктните преговори за история и образование между София и Скопие, Северна Македония взе да мачка българския бизнес. Пречи на компаниите да работят, неоснователно ги отстранява от държавни търгове за поръчки.
Инвестиция за над 1 милион евро па "Полиграфснаб" АД бе блокирана от Скопския съд. Чрез своето местното дружество Полиграфснаб ДООЕЛ лидерът в пазара на хартия, картони и полиграфически услуги у нас купи част от сградния фонд на печатница Графически център в Скопие - бившата база на ВАЦ. Но и до днес не може да разполага със собствеността си, защото вътре необезпокоявано се разполагат машини и съоръжения от бившата печатницата на ВАЦ, които в момента са собственост на Стопанска банка Македония и местното дружество в несъстоятелност Графически Център ДООЛ. Съдът отхвърли искането на фирмата да бъдат блокирани и премахнати. "

Редактирано от goga на 08.10.19 10:33.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: goga]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано08.10.19 10:59



Стандарт е от медийната империя на знаеш КОЙ.
Руските опорки са там на почит.
Отговори на въпроса тук и сега -
Какво ни е дала Русия в Македония?



Редактирано от ludo-mlado на 08.10.19 10:59.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.10.19 11:02



Фактите са си факти. В случая дори да приемем, че инфото обслужва руски опорки, ако то отговаря на истината, то си е факт.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: goga]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано08.10.19 11:06



Външната политика не е факти - тя е намерения и воля за промяна.
Фактите са, че САЩ дава много пари, за да поддържа кюрдите в Ирак и ще му е по-евтино ако не го прави. Външната политика на САЩ и партньорствата им в региона обаче обаче ще пострадат много, ако някои не се намери да вразуми галфона.

СМного си логичен и почти библейски с лозунгите си от типа Око за око, зъб за зъб.

Никой не може да те спаси от собствената ти праведност.
Бъди чист и вярващ в правотата си.
Но не се опитвай да правиш политика - не ставаш, ще те купят и ще те продадат.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.10.19 11:37



Колега, нещо си изпускаш нервите. Щом си адвокат, знаеш - това е недопустимо в съдебната зала.

Позволяваш си лични квалификации, каквито аз никога не съм правил за теб и убежденията ти.

Редактирано от goga на 08.10.19 11:34.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: goga]  
Автор osoitza (КАГАН)
Публикувано08.10.19 12:00



Гледах я тази статия, обаче заглавието е тенденциозно, очевидно има някакъв търговски спор и без да се навлезе в детайли мисля че не може да се отсъди така лесно ккй крив, кой прав. Все пак това че са български фирми не значи че трябва да са прави по презумпция. Разбира се не отхвърлям и възможността да има тенденциозно мачкане на българска фирма, но това може да се каже само след доста задълбочена проверка.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: osoitza]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.10.19 12:01



Е, така е.
По принцип от инфо от сайт или вестник не може да правиш пледоария в съда - тоест реално не знаем фактите. Но пък публикацията е индикация за насочване на вниманието в определена посока.
Може да е фейк, може е да манипулативно поднесена, но може пък да има и истина.

Редактирано от goga на 08.10.19 12:05.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: goga]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано08.10.19 12:05



Позоваваш се на статия, която има тенденциозно заглавие. В нея се намеква, че се пречи на всички български фирми в Македония. Оказва се, че става въпрос само за една. И става въпрос за съдебен спор. Няма цитиран акт на съда. Говори се на едро и се създават внушения. Ти се позоваваш на тази статия иронизираш и зовеш за реципрочни мерки.
Научи първо, че закона е за всички и трябва да се прилага еднакво. Ако един македонец има фирма у нас, която е регистрирана законно и действа в съответствие със законите у нас, какви реципрочни мерки може да наложим?
И така нататък.
Айде сега кажи какви са ми квалификациите за теб дето толкова те раздразниха?



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 октнови [re: ludo-mlado]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.10.19 12:09



Нали форумът е това - да обменяме инфо, нито ти, нито аз - работим в ДАНС или в разузнаването, че да кажем: инфото е проверено на 100% от наш източник.

За мен интересите на НАТО и ЕС имат значение само доколкото съвпадат с нашите национални интереси и ми е трудно да разбера такива като теб, които са готови да се хвърлят на евро-атлантическата амбразура безусловно.




Да, аз съм прозападно настроен. Но ме интересува какво печели България от цялата работа, а не Чичо Сам или Берлин.



Тема Re: Еве ви съюзници, които ще подкрепим на 17 окт [re: goga]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано08.10.19 13:02



Не знам кое е формирало у теб подобни впечатления, но желанието ми Северна да влезе в НАТО и ЕС съм го формулирал тук от много години. Това дали на теб ти носи удовлетворение не знам, тъй като не разбирам какво имаш предвид под национални интереси.
Какви могат да са националните интереси на държава в която средната възраст през 2017 г. е 43.6 години, - т. е. по-голяма от твоята и моята?
Според мен основното е да има памперси и добра зъболекарска помощ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.