Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:22 21.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: goga]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано07.10.19 17:21



Гледната точка на Перев е продукт на неговия житейски опит. Поклон пред всички страдали пряко от сръбския(юго) окупатор за българщината във Вардарска Македония.
Но българският народ в Р.Македония не са само тези пряко засегнати от терора на сръбския режим. Българския народ са и тези мнозинството обикновени македонци, които не са били пряко мъчени и главите им пълни с югосърбомански идеи... в мнозинството случаи неосъзнати.
И ако заради тях не трябва да България да налага по-крайно агресивен начин историческата истина, значи трябва да се карат нещата по-умерено.

И накрая третата сърбоманска група със най-голямото влияние в държавата. Хора са - убеждават се, подкупват се...изолират се от властта и т.н....само мерак да има.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Superserb на 07.10.19 17:22.</EM></FONT></P>

Редактирано от Superserb на 07.10.19 17:20.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.10.19 17:26



Аз съм фен на Перев, но той не е от най-засегнатите от режима. Бивш сътрудник на УДБА е. Апропо, той съвсем не е единственият работил за УДБА, с ясно запазено българско самосъзнание. В Неготино(Тиквешията), най-здравият българин е полк. от УДБА.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано07.10.19 17:31



Какъв политически елит, какви 5лв. Ние тепърва ги сформираме тези неща. Тепърва структурираме общество. Традиции и приемственост няма и няма и как да има. Причините са ясни на всички. Ке ги ручаме жабетата.

Не е точно така, умни и интелигентни хора винаги е имало и има, както и някаква приемственост, при комунизма не че бе идеален, но приемственост имаше, колкото и да изглежда странно на пръв поглед и вън от днешната пропаганда. Преодолели непосредствено края на септември 1944 оцелели висши "буржоазни" дейци спомагаха с опит. Например Иван Иванов - най-дълго управлявалият кмет на София и строител на язовир Искър. Спомни си за Станко Тодоров в политиката. Имаше странна уж приемственост, но не точно при развиване на икономиката, инженерни и технически кадри от царска България присъстваха в експертните екипи на Тодор Живков. Казвал съм ви за Стефанов, зет на Димитър Ризов. Също след ревизията по македонския въпрос от 60-те видни историци и дори стари вмровци пишеха истинската история на Българската Македония. Кадрите и подготвените хора днес са изтиквани умишлено от криминалния малограмотен новоизплувал елит. Всички неудобни и малко по-интелигентни бяха стигматизирани като комунисти и напъдени. Приемственост можеше да има във важните насоки, но всеки цървул дошъл на власт и угодниците около него у нас, си мислят че света почва от тях. Между другото типично за нивото им или нивото на онези 80%. Но 80% има във всяка нация, въпросът 2% наистина елитни хора да управляват или поне да дават и формулират насоките. Това се използва умело от външни сили, изградили точно такъв елит. Няма да ти споменавам Англия как е, но виж в Гърция как техния елит се оказва перфектно подготвен по историко политическите детайли на балканските взаимоотношения. А пък и по икономическите. Доскоро ни се сервираше, как Гърция загива от икономическата криза. В момента не само че си изплатиха основните многомилиардни дългове, но и се вписват идеално в новата световна политика. От почти руски съюзник в началото при Ципрас, в момента стават основен политически и стратегически съюзник на САЩ. Същевремнно пристанище Пирея става основен пункт за китайската инвазия в ЕВропа. Отделно се формира и газово стратегическа ос Гърция-Кипър-Израел.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано07.10.19 17:32



И това е вярно.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано07.10.19 17:36



Е какво предлагам, нали ти си политик, не аз. Моето предложение в случая е без значение. Всъщност откак съм в този форум, вече стана доста време, съм писал че трябва да имаме една национално отговорна политика и да се спазва. 20 години да бяхме водили пробългарска политика в Македония, поне щеше да се чуе. Да бяхе подкрепяли активно с всякакви средства малкото останали българи и да им помагаме с всякакви средства да растат и да се увеличават. Липсата на такава политика води до това да се ядем по между си, а назначените да слушат насоките на началниците.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: persone]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.10.19 17:37



Всичко това което изреждаш, са остатъци от Царството. Всичко това, което е в момента е наследството от комунизма. Каквото ще е след 15-20г., се изгражда сега.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: goga]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано07.10.19 17:35



Хубаво го пише Перев, но иска неща, които България не може да ги направи, не че не иска. Нашата изконна държава я няма от 9,9,44 насам. Може тук таме нещо откъслено, но тотално поразената ни нация трябва преди всичко да мисли за това, което е останало да го съхрани.
Мисля, че към момента правим каквото можем.Може да се работи за комуникация, телевизии, вестници и т.нат, макар че безвъзвратно сме закъснели, инфраструктура, но колко са ли ни силиците и за това? Не вярвам на който е поискал паспорт да му е отказано, на който иска да учи - също. Не обичам да ходя в Македония и Северна Гърция точно заради това. Наистина всеки път го изживявам, просто загубихме - точка. Ставаме и продължаваме напред.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: Superserb]  
Автор persone (върховист)
Публикувано07.10.19 17:38



Да не се заблуждаваме. Малкото македонски българи пробили в техния елит, са вербувани от удба. Иначе няма как да се случат нещата.



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: persone]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.10.19 17:40



Аз съм регионален опозиционен политик към днешна дата. Не знам що имаш очаквания че мога да променя външната политика на България. И пак не разбрах, какви ще са ползите ако блокираме Македония за ЕС?



Тема Re: Македонците не помнят - В. Перевнови [re: persone]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано07.10.19 17:43



То и в СССР е така и при Сталин е така. То затова съществува функцията партиен секретар в предприятия и организации. Да може да контролира професионалистите, които не са комунисти. До постепенното им заменяне с комунисти. В крайна сметка след 2 поколения замяната завърши...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.