Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:49 31.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Le Roi est mort, vive le Roiнови [re: Shtrkot]  
Автор persone (върховист)
Публикувано02.10.19 10:42



Всъщност кокалите на Гоце, са може би най-малкият проблем на историческата комисия, която трябва да маркира общата българо-македонска история. Къде остава въпросът за Илинден? За историческото ВМОРО, ВМРО и нейният национален характер? За кървавият Божик и кървавата дебългаризация на Вардарска/Северна Македония?



Тема Re: Le Roi est mort, vive le Roiнови [re: persone]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано02.10.19 12:49



Да си го кажем реално...историческият спор с Р.Македония може да се реши много лесно. Като се каже че ВМРО се е борело за свободна Македония, като в 19 век и началото на 20 са мислели като дял от България. После като самостойна държава. И толкова. Нищо драматично в Македония си ги водят македонци, в България българи.
Проблема е за сърбоманията! За сърбоманията всичко българско е враг, а всичко сръбско и югославско добро и приятелско.
Може да има македонизъм без антибългаризъм, но не може да има сърбомания без антибългаризъм.



Тема лесно?нови [re: Superserb]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано02.10.19 19:53



На мен лютите спорове между българи и македонци ми изглеждат смешни. При това аз съм и българин и македонец. Българин съм, защото съм раждан в София и имам българско гражанство, а съм македонец по произход (полу), като и дедо ми и баща ми са казвали македонец само в географския смисъл на думата


Ние не се месим във вътрешните работи на независимата държава, само се опитваме да им помогнем с идентитето. Всичко приказки за македоски език от 1400 години и идентитет от 4000 години будят само усмивки.
Но това буди остра реакция и ... омраза. Опитваме се да им вземем душата.
И съм стигнал до извода: Бъдете каквото сакате, само че роднинството свърши. Трети братовчед все още е роднина, но четвъртият не е. Дори според църквата.

Редактирано от mak ot Sofia на 02.10.19 20:00.



Тема Re: лесно?нови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано02.10.19 20:09



"И съм стигнал до извода: Бъдете каквото сакате, само че роднинството свърши. Трети братовчед все още е роднина, но четвъртият не е. Дори според църквата."

Абсолютно си прав!



Тема Re: лесно?нови [re: mak ot Sofia]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано02.10.19 20:18



Не съм съгласен.
Освен историческата свързаност и т.н... в България живеят повече хора с македонски произход, отколкото в Р.Македония. Когато те излизат с този югосърбомански конструкт за "Македония" и "македонец"...това засяга България много...освен историята.
Югосърбоманията не е душата на Македония. Нищо че сърбите и сърбоманите я представят като такава.

Няма да се унищожи македонизма ако в Р.Македония кажат прадядовците ни искаха да градят държава с България, но после решихме да градим своя отделна и така с поколения... Ако ти кажат това ти какво ще им отговориш.
Македонизма няма да бъде унищожен ако им кажат, че имат свой близак народ на изток. Те там 75 години ги учат, че имат близък народ на север...това не е ли заплаха за македонизма?
Македонизма не е спрял да величае общото си минало в Югославия, но панически отрича общото минало с българите. Това е югосърбомания.

Айде по югославско време само проюгославски македонизъм можеше да има. Но 30 години никой не създаде нова концепция неюгославска за македонския национален идентитет... просто да се изчисти от югосърбоманията и антибългаризма. И пак да си бъде македонизъм. Те това отчаяно защитават югосърбоманията.

Газда никад не био комуниста, али сърба колониста!

Редактирано от Superserb на 02.10.19 20:20.



Тема Re: лесно?нови [re: Superserb]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано02.10.19 20:23



Технически пост.

Газда никад не био комуниста, али сърба колониста!


Тема Ако ти кажат тованови [re: Superserb]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано02.10.19 20:24



ти какво ще им отговориш?
Довиждане и всичко всичко хубаво (Емил Димитров)





Тема Re: Ако ти кажат тованови [re: mak ot Sofia]  
Автор Superserb (колонист)
Публикувано02.10.19 20:28



Като ти кажат прадядо ми е искал държава България, но ние няколко поколения си градим собствена. Ти можеш да им кажеш добре...успех. И те нищо не могат да кажат за Гоце Делчев и ВМРО те са обща история и на България...толкова.

Газда никад не е био комуниста, али сърба колониста!


Тема не могатнови [re: Superserb]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано02.10.19 20:32



ала казват. С глухонеми заслужава ли си да водиш спор?

ПП Някъде около 1990г. в България се спореше за Чл.1 от конституцията, а пък това време - запас. Запасняците, вместо да тренираме да унищожаваме врагове, сме насядали в полето и спорим. Имах опонент. Спорехме. По едно време едно по-младо от мен момче се прибижи и ми прошепна на ухото: Защо се хабиш? Не виждаш ли, че той не разбира какво му казваш

Редактирано от mak ot Sofia на 02.10.19 20:44.



Тема Re: Sede vacanteнови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано02.10.19 20:32



Абсолютно, колко е срамно подобен невежа да разчита политика и дипломация от такава трибуна.
Заев се опитва да получи гърба на гърците за да ни наложат пореден “компромис “. Нищо ново.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.