Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:39 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: Dean Dimov]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано01.10.19 21:59



Щели сме да предотвратим руско влияние в Западните Балкани, ми да имат руско влияние, ние колко десетилетия имаме и не можем да се отървем. Нека и те да имат. То хубаво няма да им донесе. Сега е момента челия Винету да покаже има ли топки или няма или е хванат за топките и няма мърдане. Ако ги бастиса ще си променя мнението.



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: Dean Dimov]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.10.19 22:06



Какво руско влияние - те стават страна от НАТО и Чичо Сам не могат да го изгонят докато свят светува.

А иначе, руско влияние може да има - но чрез Гърция, която е член на ЕС и НАТО. Не толкова брутално очевадно като през Белград, но си го има и ще си го има, както го има и в БГ през българската пета колона и руските долари и евро.



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.10.19 22:10



Мен най-много ме е яд, че всички загрижени в София уж за европейското бъдеще на Скопие просто повтарят като папагали някакви мантри, които са им набили в главите в Берлин и Брюксел от ЕНП, например. Повтарят заучени фрази, които, ако се подложат на анализ, издишат отвсякъде като конструкция: "просперитет", "стабилност", "пресичане на руско и сръбско влияние", "отказ от дребно племенни балкански вражди на историческа основа", "ЕС автоматично ще изглади историческите конфликти и различия" и т.н.

Къде е заводът на Vw - да попитам Б.Б., дето се кланя до земята и накрая винаги му показват среден пръст...

Редактирано от goga на 01.10.19 22:09.



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: goga]  
Автор Dean Dimov (Мумджиев)
Публикувано01.10.19 22:22



И да. Къде е заводът за Фолксваген. Ми фиромите да го духат. Да им взима скалпа ББ или да го сваляме. Ние сме по случайност в ЕС, но трябва да се възползваме от ситуацията. Западните Балкани винаги са били заден двор, няма да е нищо странно. Двадесети век доста изкриви нещата, време е да ги изправи

Редактирано от Dean Dimov на 01.10.19 22:25.



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: Dean Dimov]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.10.19 22:32



Нищо няма да им вземе той. Нищо, че е чел Винету.
И никой няма да го свали.

Вътрешното инфо е, че Холандия със сигурност няма да последва Германия, а Макрон се колебае.

Та, в този смисъл позицията на София би била най-малкия проблем. Вероятно по тази причина Каракачанов влиза в роля на лошото ченге: нищо не му струва да го направи. Защото практическият провал на даването на дата няма да зависи от София.

Но пък ще бъде лакмус дали нашите държавни мъже имат собствена позиция или са просто послушковци, както винаги са били.

Редактирано от goga на 01.10.19 22:33.



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: goga]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано01.10.19 22:38



Вие двамата май...много се увлякохте... Единия нарочно...другия по пързалката!

Щял да се озъби на македонците и сръбските колонисти да имали уважение...

Аз пъй мисля че трябва да дадем още седем американски бази на Черно Море... за отмъщение на антибългаризма в Р.Македония...
<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Superserb на 01.10.19 22:42.</EM></FONT></P>

Редактирано от Superserb на 01.10.19 22:44.



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.10.19 22:45



Виждам, че се опитва да иронизира, но използвам репликата да кажа какво мисля.
Както и да ги въртим гримасите, фактите и реалностите си остават.





Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.10.19 22:48



Кое прави наложително Скопие да стане член на ЕС на всяка цена?
Къде са тези икономически ползи за Бг, дето реално ги няма?
Какво общо има НАТО с евро-членството на Скопие?



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: goga]  
Автор Superserb (клонинг)
Публикувано01.10.19 22:57



1. Стягането на редиците срещу Русия.
2. Ако се гледа някакви сегашни икономически ползи...защо Видин, Монтана, Кърджали, Търговище и ред други да са в България.
3. Еврочленството е икономическия инструмент за награждаване...за участие в правилния военен блок. Колкото по-пълноценно и усърдно участваш, толкова си по награден. Не случайно някой държави са се най-бедните в ЕС...по-точно държава де.

Редактирано от Superserb на 01.10.19 22:58.



Тема Re: Идва преломен момент за Северна Македониянови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.10.19 23:10



1. ЕС не може да спре Русия. Тя си прави каквото иска в страни-членки на ЕС: примери много - България е най-очевадния, но и Гърция върши работа. Единственият възпиращ фактор за Русия е САЩ и НАТО. Скопие вече е под крилото на НАТО. Повече от това - няма накъде. В момента Сев. Македония е икономически придатък за гръцките капитали, много от които вероятно имат руски източници. ЕС само ще отвори още повече пространство за тях.
2. Напротив, България има огромни икономически ползи от изброените от теб региони. Приказката ми беше за друго: мантрата, че като Сев. Македония влезела в ЕС - голям просперитет ни чакал по коридор номер 8. Чакат ни дръжки. Който има капитали, вече ги е изнесъл и вградил там. Ние нямаме. С Гърция не можем да се мерим. Ще ни купят и продадат.
По отношение на свободното придвижване - и сега го имаме.
Пак казвам: не съм против приемане на Скопие в ЕС, но се чудя защо пък да е толкова наложително да става по възможност веднага?!
Колкото и да са ни ограничени възможностите, трябва да ги ползваме за нашите си национални интереси, а не за тези на ЕС или Германия. Като сме съюзници, не означава да нямаме наше си мнение. Гърците го демонстрираха.
3. Каква награда за твоите любими сърбомани-колонисти???? Твоето е шизо, честно



Редактирано от goga на 01.10.19 23:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.