Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:49 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема поредният "скандал"нови  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано16.09.19 21:07



СМИ в България редовно осведомяват слушателите и зрителите за "скандали". Та една случка в БНР и по точно програма Хоризонт, беше представена като опит на властта да наруши свободата на словото.
Завършил съм електроинженер слаби токове, но специалността се водеше радиотехника. И още по точно - ниски честоти.
Какви са фактите. Радио Хоризонт замлъкнало за няколко часа. Обяснения. Вършела се профилактика, скъсал се кабел. Кабел сам не се къса, някой е "нарушил целостта на кабелната конструкция" (ех какво правно обяснение измислих). А може някой просто да е разединил купунг.
Може ли някой да си представи, че властта с това се занимава - да къса комуникационни кабели.
Явно става дума за некомпетентна работа с комуникационни съоръжения. Практика е двойно и тройно резервиране на важни връзки. Защо техническият персонал в радио София с часове не се е справил с този проблем? Първа догадка. Вече няма техници и инженери в радиото. Останали са журналсти и администрация


Не зная дали знаете, но радио, телевизия имат захранване от два различни трафопоста и задължително местен дизелов генератор, който секунди след отпадане и на двата трафопоста се включва автоматично.
Пак информация. По времето, когато работех в БТК връзката между абонат А и абонат Б беше резервирана по няколко трасета и превключването на кабелите между Северна и Южна България не можеше да се забележи от абонатите на БТК.
По онова време в радио София се използваха така наречените студийни магнетофони. При отказ на някой такъв сандък се включваше топлия резерв - друг магнетофон със загрети радиолампи.
Че е скандал, скандал е, защото във всеки офис има и UPS на важните компютри, но пък някой да измисли и да го свърже със свободата на словото - е това вече е скандал.

Литература:
Репортаж за трите ХАШ. Валери Патров

Но спете спокойно деца. Прокоратурата се е самосезирала, ще има разследване и обнародване на резултатите
Та скандали - дал Господ. Сетих се скандала с костинбродската печатница, в която освен Мая Манолова беше замесен и един виден български журналист - Бареков. Та имаше и някаква телевизия, имаше 7 в името, тя пък беше спряна от СЕМ заради финансови далавери, пък имаше КТБ, която беше не скандална, а престъпна, ама карай да върви. Не трябва да се мълчи

Редактирано от mak ot Sofia на 16.09.19 21:27.



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано16.09.19 22:12



VIVA GERB!



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано16.09.19 22:18



Така е Софмак, ти какво очакваш?
И скъсаните ни кабели като разкритите чужди шпиони.
Лаф да става.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано16.09.19 22:50



Ти си пенсионер, но аз още не съм. И сега всичко е резервирано тройно. И трасета, и енкодери. В ТВ кулата (където се подава сигнала от радиата за разпространение из страната) има три независими далекопровода + дизел генератор. И мога да те уверя, че нищо не се е късало. Хоризонт е спрян по официално искане, както си му е реда. Чие - нема да кажа.



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: WlSP]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано16.09.19 22:57



Чие - нема да кажа.

Без бой нищо не признаваш, тъй ли?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: поредният "скандал"нови [re: WlSP]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 23:12



Е как кой, този заради който държавата е бомбясала и всички искат протести и промяна, но накрая ходят пак да си пускат бюлетинка за него "щото няма алтернатива" и с "отвращение"

. Бог Тангра, да се свети името му



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано17.09.19 00:23



Кой хакна оптическия кабел? Пак опит за преврат, и пак злодеите от "Биволъ", кръга "Капитал" и Да България. Евентуално "Русофилите" на Решетников. Но Гешев ще ги хване и този път!



***


Тема Re: поредният "скандал"нови [re: Amateur]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 08:23



Ех, нема го Никола Гешев...





Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано17.09.19 08:31



Властта на милиционеро-комунистите отдавна ни е пренаредила от 30-то та чак на след 100-тно място по свобода на словото.



Тема грешен извод [re: Shtrkot]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 09:01



Не съм издигал лозунг: Да живее ГЕРБ.
На времето не съм издигал лозунг: Да живее СДС и Костов.
По онова време имаше трагична случка. Майка уби детето си. Веднага таксистите се събраха около Народното събрание. Бащата бил таксист.
Костов се появи по телевизията. Не може да сложим между всяка майка и дете полицай.
Властта трябва да се критикува. Но използването повод от каквато и да е случка води до девалвация. Става веднъж стомна за вода...
Критиката трябва да е конкретна, не изобщо позиви за смяна на правитеството при всяка случка.
На времето Корнелия Нинова обяви от трибуната Борисов за убиец (катастрофата в Искърското дефиле). Това подобри ли имиджа й?
Да продължа с разсъжденията за достоверността на инфомациите, бълвани всеки ден от ефира.
На времето Цв. Цветанов беше обвинен в неправилно използване на специалните средства за подслушване. Направи ми впечатление, че после обвинението се смени. Неправилно забраняване от негова страна на специалните средства. Какво стана? Нищо.
Ще кажете гарван гарвану око не вади. Прокоратурата е с властта.
Тези дни катастрофа с председателката на Народното събрание. Съобщават който му падне каквото му падне. На мен ми направи впечатление, че от участниците в ППТ само председателката на Народното събрание пострадала. На мен ми мина през главата, че е забравила да си върже колана. Пък шофьорът (може би най-малко полковник) не се е осмелил да й направи забележка.


Гарван гарвану око не вади

Редактирано от mak ot Sofia на 17.09.19 09:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.