Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:16 28.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема поредният "скандал"  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано16.09.19 21:07



СМИ в България редовно осведомяват слушателите и зрителите за "скандали". Та една случка в БНР и по точно програма Хоризонт, беше представена като опит на властта да наруши свободата на словото.
Завършил съм електроинженер слаби токове, но специалността се водеше радиотехника. И още по точно - ниски честоти.
Какви са фактите. Радио Хоризонт замлъкнало за няколко часа. Обяснения. Вършела се профилактика, скъсал се кабел. Кабел сам не се къса, някой е "нарушил целостта на кабелната конструкция" (ех какво правно обяснение измислих). А може някой просто да е разединил купунг.
Може ли някой да си представи, че властта с това се занимава - да къса комуникационни кабели.
Явно става дума за некомпетентна работа с комуникационни съоръжения. Практика е двойно и тройно резервиране на важни връзки. Защо техническият персонал в радио София с часове не се е справил с този проблем? Първа догадка. Вече няма техници и инженери в радиото. Останали са журналсти и администрация


Не зная дали знаете, но радио, телевизия имат захранване от два различни трафопоста и задължително местен дизелов генератор, който секунди след отпадане и на двата трафопоста се включва автоматично.
Пак информация. По времето, когато работех в БТК връзката между абонат А и абонат Б беше резервирана по няколко трасета и превключването на кабелите между Северна и Южна България не можеше да се забележи от абонатите на БТК.
По онова време в радио София се използваха така наречените студийни магнетофони. При отказ на някой такъв сандък се включваше топлия резерв - друг магнетофон със загрети радиолампи.
Че е скандал, скандал е, защото във всеки офис има и UPS на важните компютри, но пък някой да измисли и да го свърже със свободата на словото - е това вече е скандал.

Литература:
Репортаж за трите ХАШ. Валери Патров

Но спете спокойно деца. Прокоратурата се е самосезирала, ще има разследване и обнародване на резултатите
Та скандали - дал Господ. Сетих се скандала с костинбродската печатница, в която освен Мая Манолова беше замесен и един виден български журналист - Бареков. Та имаше и някаква телевизия, имаше 7 в името, тя пък беше спряна от СЕМ заради финансови далавери, пък имаше КТБ, която беше не скандална, а престъпна, ама карай да върви. Не трябва да се мълчи

Редактирано от mak ot Sofia на 16.09.19 21:27.



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано16.09.19 22:12



VIVA GERB!



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано16.09.19 22:18



Така е Софмак, ти какво очакваш?
И скъсаните ни кабели като разкритите чужди шпиони.
Лаф да става.



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано16.09.19 22:50



Ти си пенсионер, но аз още не съм. И сега всичко е резервирано тройно. И трасета, и енкодери. В ТВ кулата (където се подава сигнала от радиата за разпространение из страната) има три независими далекопровода + дизел генератор. И мога да те уверя, че нищо не се е късало. Хоризонт е спрян по официално искане, както си му е реда. Чие - нема да кажа.



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: WlSP]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано16.09.19 22:57



Чие - нема да кажа.

Без бой нищо не признаваш, тъй ли?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: поредният "скандал"нови [re: WlSP]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.09.19 23:12



Е как кой, този заради който държавата е бомбясала и всички искат протести и промяна, но накрая ходят пак да си пускат бюлетинка за него "щото няма алтернатива" и с "отвращение"

. Бог Тангра, да се свети името му



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано17.09.19 00:23



Кой хакна оптическия кабел? Пак опит за преврат, и пак злодеите от "Биволъ", кръга "Капитал" и Да България. Евентуално "Русофилите" на Решетников. Но Гешев ще ги хване и този път!



***


Тема Re: поредният "скандал"нови [re: Amateur]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 08:23



Ех, нема го Никола Гешев...





Тема Re: поредният "скандал"нови [re: mak ot Sofia]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано17.09.19 08:31



Властта на милиционеро-комунистите отдавна ни е пренаредила от 30-то та чак на след 100-тно място по свобода на словото.



Тема грешен изводнови [re: Shtrkot]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 09:01



Не съм издигал лозунг: Да живее ГЕРБ.
На времето не съм издигал лозунг: Да живее СДС и Костов.
По онова време имаше трагична случка. Майка уби детето си. Веднага таксистите се събраха около Народното събрание. Бащата бил таксист.
Костов се появи по телевизията. Не може да сложим между всяка майка и дете полицай.
Властта трябва да се критикува. Но използването повод от каквато и да е случка води до девалвация. Става веднъж стомна за вода...
Критиката трябва да е конкретна, не изобщо позиви за смяна на правитеството при всяка случка.
На времето Корнелия Нинова обяви от трибуната Борисов за убиец (катастрофата в Искърското дефиле). Това подобри ли имиджа й?
Да продължа с разсъжденията за достоверността на инфомациите, бълвани всеки ден от ефира.
На времето Цв. Цветанов беше обвинен в неправилно използване на специалните средства за подслушване. Направи ми впечатление, че после обвинението се смени. Неправилно забраняване от негова страна на специалните средства. Какво стана? Нищо.
Ще кажете гарван гарвану око не вади. Прокоратурата е с властта.
Тези дни катастрофа с председателката на Народното събрание. Съобщават който му падне каквото му падне. На мен ми направи впечатление, че от участниците в ППТ само председателката на Народното събрание пострадала. На мен ми мина през главата, че е забравила да си върже колана. Пък шофьорът (може би най-малко полковник) не се е осмелил да й направи забележка.


Гарван гарвану око не вади

Редактирано от mak ot Sofia на 17.09.19 09:16.



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: tuzlija-179435]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 09:20



И още се питаме, този част от проблема ли е бил или е решението...
Голям е бил, спор няма!



Тема след като това твърдение се докаженови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 09:26



може да започнем да обсъждаме какво трябва да е наказанието.
Не е необходимо да има съд. Никсън беше уволнен след като журналисти показаха доказателства.



Тема Re: след като това твърдение се докаженови [re: mak ot Sofia]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано17.09.19 10:00



Проверките на ДАНС, КРС и СЕМ са установили серия от тежки нарушения в БНР по повод прекъсване за няколко часа на сигнала на програма "Хоризонт" в петък. От прессъобщението на Върховна прокуратура става ясно, че материалите са прехвърлени в Софийска градска прокуратура, която ще установи дали техническият директор Пламен Костов е извършил престъпление по служба. Изнесените публично факти свидетелстват, че не е извършвана каквато и да е профилактика на студийния комплекс на програма "Хоризонт", не е съществувал какъвто и да е технически проблем, налагащ профилактиране, не е имало и проблеми с преноса на сигнал от студията на БНР до Централната апаратна. Освен това е потвърдено, че за да подсигури информираността на населението при събития от значение за националната сигурност, БНР разполага с резервни студия за всяка от програмите си.

Редактирано от jingiby на 17.09.19 10:00.



Тема истински случай.нови [re: jingiby]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 10:19



Да не мислите, че си измислям.
Шабла. Оръдията стрелят та пушек се вдига.
И изведнъж цевите на цяла батарея, целеща се във врага, увисват надолу.
Аз си стоя в телефонджийската палатка с вдигнат вход и гледам. Някакъв висш офицер налага един редник в пълно бойно снаряжение.
Този редник извършил някакво нарушение и бил наказан в пълно бойно снаряжение да пази генератора на батарията. Оставили го да си "излежи" наказанието. И на него му се приспало. Облегнал се на генератора и заспал. Започнал да се смъква надолу и каската му закачила важен шалтер и изключил генератора





Тема 111нови [re: jingiby]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 11:37



На 111-то в момента.



Тема Re: истински случай.нови [re: mak ot Sofia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано17.09.19 11:57



Шабла. Оръдията стрелят та пушек се вдига.

С-60?



_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема вие не се ли сещате,нови [re: persone]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 12:23



че формирането на 111 място става главно на вътрешни за страната събития.
Например Президентът не е доволен от свободата на словото в България





Тема на Шабла се събираха зенитчицинови [re: ad miral]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 12:25



от цяла България. Аз участвах чрез стотаците, но имаше и значително присъствие на 75.
Изправи се гора от стомана!



Тема Re: след като това твърдение се докаженови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.09.19 12:36



може да започнем да обсъждаме какво трябва да е наказанието.
Не е необходимо да има съд. Никсън беше уволнен след като журналисти показаха доказателства.


Обадих се, защото беше тръгнал да омаловажаваш случая с някакви приказки за некомпетентни служители и едва ли не - некой ритнал кабела и нямало кой да го намери и да го включи. Ето днес вече официално се каза кой е наредил спирането - техническия директор на радиото. Обаче той е бушон, ясно е, че не си го е измислил сам. Отвсякъде да го погледнеш случая - типична провокация.



Тема Re: на Шабла се събираха зенитчицинови [re: mak ot Sofia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано17.09.19 12:45



Аз бях на 57мм

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.


Тема толкова отдавна бешенови [re: ad miral]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 13:12



старост. Объркал съм цифрите





Тема добренови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 13:24



Доразвий хипотезата.
Според теб царят слънце е наредил на техническия директор да дръпне шалтера. Защо? Защото щяло да има предаване против царя?
Ти го смяташ царя за малоумен. Всекидневно, всекичасно по всякакви радиа и телевизии има предавания против царя. Ако тръгне на всички да търси някой фен на ГЕРБ, та да ги изключват в България ще настане тишина.
Ти да знаеш за открит документ, в който Сталин се е разписал: Да се обеси?
Аз ще ти кажа за двама българи, обесени по нареждане от Сталин. Никола Петков и Трайчо Костов. Ама няма черно на бяло. Римското правосъдие започвало с: Кой е заинтересуван.
ПП Аз нямам камери или микрофони, но от тук зрънце, оттам капка - сглобява се някак си пъзела. Нито съм чел секретни рапорти, нито е имало публикации в Работническо дело. Една сутрин тогавашният цар слънце се събужда и си пуска радиото. Иска да чуе новините по радио София. Няма новини, а има маршове. Разтревожил се царя, звъннал на когото трябва и след няколко минути истината изплувала. Дежурният говорител се успал. Докато служебната кола чукала и тропала да го събуди времето за новините минало. Ако си мислиш, че нещо се е променило, нищо не се е променило. Този говорител бил уволнен.
ПП2. Предполагам, че си чул и за случая, когато словослагатели изтървали две букви от една дума. Държавен глава станало на дървен глава. Извършителите на злодеянието били уволнени (барабар с техническия редактор на вестника)



Редактирано от mak ot Sofia на 17.09.19 13:49.



Тема Re: грешен изводнови [re: mak ot Sofia]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 14:04



Важното е, че спасихте Цвета Караянчева , там некакво си радио , некакви си кабели, некакви журналисти....





Тема Re: след като това твърдение се докаженови [re: WlSP]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 14:07



Дай му жокер; Путин.





Тема Re: добренови [re: mak ot Sofia]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 14:09



Май е наказателна акция ; нали уволниха журналистка там онзи ден, после с протести я върнаха. Да покажат , че могат всичко.
От десет кладенеца донесе вода , а е очевадно.



Тема Re: вие не се ли сещате,нови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 14:17



Сещаме се, но не това формира свободата на словото.



Тема тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: torlakov-93629]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 14:18



Между другото те поздравявам, че знаеш името на Председателя на Народното събрание. Защото аз например знаех, че е жена, но не съм си правил труда да й запомня името.
Като каза за уволнена журналистка, та се сетих, че по едно време Директор на Българското радио беше един Волгин. Него съм го запомнил, защото пускаше Дим над реката





Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 14:22



Е щеше да я запомниш ако беше се сетил, че е оная жена, дето си мисли, че Пекин е във Виетнам.

Оттам и излезе прякора "пекинската патица".


https://www.youtube.com/watch?v=KX0nSoecoT8



Тема Свободата на словотонови [re: persone]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 14:23



Сещам се един стар виц.
Българин и негър захвали дълъг разговор. Негърът: У нас има свобода. Аз мога да понеса плакат, че не харесвам Президента и с него да се разхождам покрай Белия Дом. Голям праз. И аз мога да понеса плакат, че не харсвам президента ви и с него да се разхождам покрай мавзолея.

Редактирано от mak ot Sofia на 17.09.19 14:26.



Тема Re: Свободата на словотонови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 14:28



Е аз го знам по друг начин. Говорили си американеца и руснака за свободата на словото по времето на Студената война и американеца казал:
- Аз мога да кажа Рейгън е глупак пред Белия дом и нищо няма да ми направят, а Вие?
- Аз също мога да го направя, руснака отишъл на Червения площад и казал Рейгън е глупак, видя ли.



Тема Re: Свободата на словотонови [re: persone]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 14:31







Тема Re: добренови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.09.19 14:54



Каква ти хипотеза, помниш съвеЦките милиционерски номера, ама не интерполираш правилно. Значи сваляш критична журналистка от ефир. Възниква напрежение. Тушираш с груба провокация - в деня, в който тя трябва вече да липсва, спираш радиото (е, не точно, защото програмата си е вървяла в интернет) - демек реакционните сили са се намесили брутално. После разкриваш заговора (както ти изнася) и си герой. Типично милиционерско активно мероприятие. И забележи, аз не казвам, че царя го е наредил, едни други сили са се разшетали. Такива, дето докарват маргинализирани и наци-групи уж да подкрепят протестите.



Тема Re: добренови [re: WlSP]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 15:06



Имаш ли предположение, "кой", "кои" или "кого" ще заподозрят за инспиратор





Тема сложно е за моята главанови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 15:21



От филмите знам, че за да отстраниш някого му пъхаш пакетче с наркотици в джоба, после го спираш за проверка и изненада, някого се оказва наркотрафикант


За да се ориентирам, да попитам: другите сили държавната власт ли са или са антидържавни елементи? Защото според мен в България в момента има много антидържавни елементи. Пълно е. Спиране на държавното радио според мен отвсякъде си е противодържавна дейност.

Редактирано от mak ot Sofia на 17.09.19 15:26.



Тема Re: сложно е за моята главанови [re: mak ot Sofia]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 15:48



OK! Извършена от:
1). Колосален глупак (100% главанак), ако си е мислил, че ще остане незабелязано?
2). Тотално "хванат", срещу кръвни заплахи?
3). Дълбоко корумпиран, срещу определена сума или придобивка (пак главанак)?
4). Просто луд за освидетелстване?
5). Нещо друго... Загубен бас, например на много, ама много пияна глава в 6 сутринта?

Любимите ми търсения в "мотивацията" движена от страх и лакомия.

Редактирано от leyte на 17.09.19 15:48.



Тема Re: добренови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.09.19 15:57



Според теб царят слънце е наредил на техническия директор да дръпне шалтера. Защо? Защото щяло да има предаване против царя?

Нещата не са така прости... Бедният технически директор е бил принуден да пусне докладна записка за нуждата от профилактика и т. н. Главният директор пише резолюция "Да" ... и това е. Едва ли ще разберем кой е поръчителя (не е и главния директор, не е и Б. Б.). По-вероятно са кръгове вътре в ГЕРБ (близки на Цв. Цветанов), които са узрели, че е време на царя-слънце да си върви - прекалено много се заигра с руснаците. И затова от време на време му нанасят удари под пояса - шпионската афера например. Ето днес заявителя пусна прокламация за образуване на истинска евроатлантическа партия, която да смени станала неудобна русофилска ГЕРБ:

https://www.segabg.com/hot/cvetanov-shte-zashtitava-demokratichnite-cennosti-evroatlanticheski-centur-za-sigurnost





Тема интересна игра предлагашнови [re: leyte]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 16:01



Да поиграем на следователи.
Имаше една радиопиеса (едно времето радиото имаше радиотеатър). В дъждовно време един почука на една врата, да го приютят от дъжда. Домакините се оказаха пенсионери: Адвокат, прокурор и съдия. Те набързо му даказаха, че е престъпник и на сутринта го намериха самообесил се


Аз вече изказах предположение, че случаят може да се обясни и с некадърност.
Ти ограничи търсенето в рамките на България. Да не забравяме, че България има и врагове отвън Аз отхвърлям тази възможност, защото България не се крепи на радио Хоризонт. Да го слушат 500 баби на село. Не знам докъде се стигна, но БТК имаше намерение да спира средновълновите предаватели.
Трябва да направим психологичен портрет на извършителя. Сигурен съм, че това е някой, който има пропуск за Д. Цанков 4. Явно има технически умения и знае точно откъде минава сигнала към Телевизионната кула.



Тема Re: добренови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 16:04



Обичам твоят оптимизъм!
Дали ще доживея да я видя поне веднъж тая власт в ръцете на някой автентичен евроатлантик...
Пожелай ми го като на приятел, моля ти се!



Тема интересна хипотезанови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 16:05



А защо на снимката са седнали един до друг, много добре се прикрива мошеникът му с мошеник, прави се на приятел.



Тема Re: интересна игра предлагашнови [re: mak ot Sofia]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 16:11



Добре, дай да го играем профайлъри!
Кой има инструментариум да уплаши човек до смърт, че да го принуди да спре БНР?
Кой може да изкара безотчетни пари, да плати подобен подкуп на лица с по 5-6-7-8 000лв облагаем доход?

Вършено ли е преди нещо подобно преди - "Костинброд", може би?

Редактирано от leyte на 17.09.19 16:13.



Тема Re: интересна хипотезанови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.09.19 16:11



Снимката е илюстративна. (стара практика на "Сега"). Сигурно нямат снимка на Цветанов без да е в близост до своя бивш Бог.



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 16:11



Тук наскоро просветих приятел , дето си мислеше, че “калинка” идва само от красиво но безполезно същество.





Тема Re: интересна игра предлагашнови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.09.19 16:16



Вече ти обясних, че това с некадърността отпада. Сигналът е спрян с официално писмо-искане (мотив-профилактика). Спрян е официално по правилата, не тайно от някой промъкнал се в апаратната. И е спрян в кулата, не в радиото (не вярвяй на журналистическите писания) от техническия персонал, защото са получили заявка за това. Там не питат, а просто изпълняват каквото им се подаде, инженери, какво да ги правиш



И да добавя - не можеш просто да изключиш един кабел и сигналът да спре. Автоматичното резервиране веднага ще го прехвърли на резервния канал. И така от главната оптика на резервната, ако продължиш - на релейката. В този момент аларми ще звънят в кулата и дежурните ще са на крак, веднага ще бъдат уведомени дежурните в радиото, ще започнат да прехвърчат имейли, постепенно ескалиращи се към все по-горно ниво.

Редактирано от WlSP на 17.09.19 16:25.



Тема Re: интересна игра предлагашнови [re: WlSP]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 16:20



Ясно, ясно! Нали само за двамата костовци там говорим. Нали те са "на мушката".



Тема Re: интересна игра предлагашнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.09.19 16:33



Станалото в БНР през миналата седмица вече се разглежда от премиера Бойко Борисов като част от целенасочен саботаж срещу правителството. "Те правят саботаж срещу правителството. Правят саботажи срещу агенцията за приходите, агенцията за вписванията. Планирани, целенасочени, за да строшат системата. Изведнъж правителството е виновно. За кое? За това, че правят саботажи.
-----
Кои са тези "Те"? Ако той не се досеща - да сяда и да подготви три плика до наследника си...



Тема Re: интересна игра предлагашнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (старо куче)
Публикувано17.09.19 16:46



Не му отива викаш, ролята на жертва.



Ако питаш мен, всичко онова, което го държи във фокуса и чака неговата намеса, намира неговото мнение и позиция обслужва него единствено.

Ако някой ми каже, че точно този мин.пред., точно с опита си в изпълнителна власт, с връзките си в ЕС и САЩ, с подкрепата от някогашните ком.ДС-та на Бай Тошо, с толкова хора гласуващи за него и вярващи му, точно него и неговата власт някой заплашва... Той няма силите и възможностите да се справи...



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: Amateur]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 16:55



любимата литература на Гешев в Симеоново било порнографията. Имал плакати в стаята с по тематиката и можела да бъде единствена за разговор с него. Братчеда на жената учил с него година две, преди да се махне. Та Зел и той диплома в таз нАука...



Редактирано от torlakov-93629 на 17.09.19 16:57.



Тема така енови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 17:00



звъни аларма като в пожарната.
Тази информация, къде е прекъсната връзката е важна. Един техник ще изпълни заповедта без да мисли, но инженер веднага ще провери дали резервният канал е в ред.
Ти да не би да считаш, че технически директор не може да бъде некомпетентен.
Смяната на връзките обикновено се върши в 3 часа през ноща. Естествено, че при спиране на действащата връзка и незадействане на резервната веднага се възстановява действащата. Но фактите са едно, а ние може да си гадаем до утре.
ПП Изведнъж спря кабелната връзка между моят рутер и интернет доставчика. Познай какво направих



Редактирано от mak ot Sofia на 17.09.19 17:04.



Тема Re: добренови [re: mak ot Sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 17:19



От Ленин има, обаче резолюции " "Да се обесят!", "Да се разстрелят!, "Да се закръглят от 215 на 300!) и т.н.



Веднъж по царско време русенски вестник публикувал известие за Коледния банкет на Общината "със 120 курвета" . Гл.редактор хукнал при кмета да му се извинява за грешката и да предлага публикуване на опровержение, че все пак става дума за 120 куверта. Кметът имал чувство за хумор и махнал с ръка...



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 17:31



" Безполезното" същество плюска листни въшки, та ушите му пукат.



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 17:39



То и Париж е в Тексас, ама нейсе.Некои от майтап не разбирате.

Караянчева е трън в очите, главно, защото е устата и може да даде достоен джуваб и на Корнелия Н. , и на Мая М., и на др.подобни устатници и устатковци.



Тема Re: така енови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.09.19 17:48



И профилактиките се вършат в 3 часа през нощта. Освен ако няма опасност нещо да се запали всеки момент, например. Смяната на връзките става автоматично, моля чети внимателно какво вече съм писал, дори не се усеща от потребителя. Връща се на първия канал, само ако е така настроено, сега се избягва, за да не се получи лууп от превключвания, пък и при три канала - защо? Инженерът няма нужда да проверява резервния канал, каналите винаги са наред и също са под постоянен мониторинг. Май доста неща са се променили от твое време, но в плюс.



Тема кабелът (оптичен)нови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.09.19 17:53



от Сан Стефано до телевизионната кула) е един от първите в България. Дори е многомодов. Сигурно той влиза и в радиото. Цифровата мрежа е напълно автоматизирана. Но предполагам, че радиото има късмета (нещастието) да не е напълно автоматизирано. Щом някой успява да го хакне


Знам какво е луупване, сам съм го правил
Нещата напреднаха много, съгласен съм. И продължават да напредват. Най-големият напредък на човечеството е в областта на новите технологии. За съжаление в мисленето на човеците разликата между Римската империя и днешното поколение не е голяма

Редактирано от mak ot Sofia на 17.09.19 18:10.



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 17:58



Силно се надявам никога да не присъствам на подобна дискусия между калинки ...



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: tuzlija-179435]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 18:02



И аз намирах несправедливо това към калинките.





Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: tuzlija-179435]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 18:03



Бате, уважавам те за дебелоглавието, но то не те издига в моите очи.

А тия дето си ми ги посочил ме интересуват много слабо, освен в случаите когато предизвикват смях. Слава Богу, не завися от такива калинки.



Тема Re: поредният "скандал"нови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 18:04







Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 18:06



Она Караянчева рине като багер.....грешка нема. Това с Пекин не го знаех а е велико. Заслужава си след време да се съберат бисерите от епохата ГЕРБ.

Редактирано от torlakov-93629 на 17.09.19 18:06.



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 18:11



Тая е родом от Болярово. Една дива вукоебина където имах щастието да служа като войник на турската граница, редом с всякакви отрепки набедени от социализма за врагове на народа. Бях им фазан. Беше при социализма някаква програма Странджа - Сакар регион на младостта и бяха засели люде от кол и въже. Предимно затворници и регистрирани проституки. Представям си какъв потенциал съдържа тая. Издигнала се е в редиците на ГЕРБ понеже била някакъв директор на завод. Ама завода бил за поцинковани кофи.





Тема Re: поредният "скандал"нови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 18:11



Под нАука имах пред вид правото , разбира се, не порнографията.





Тема Re: поредният "скандал"нови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 18:13



Абе честно казано и вида му е такъв, ама нейсе.

Нашата Татковина какво ли не е преживявала през вековете.



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 18:17



Патица по Пекински





Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 18:21



Това е страхотен китайски деликатес!

, но не може да съперничи на "лястовичо гнездо" което е спорно по произход дали е японски или китайски деликатес.

http://epicenter.bg/article/Lyastovichite-gnezda---yastie-za-2500-dolara/134042/10/0


Редактирано от persone на 17.09.19 18:21.



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 18:34



Да са беше замотала по японска география , а не в Пекин...





Тема Re: поредният "скандал"нови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 18:34



За пръв път го видОх по риза с един синджир на врата. Разбрах, че е сложил ризата по погрешка...





Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 18:42



Дебелоглавието ми е естествено, не е роля.
Нали съм и македонец ( с малко "м", изрично подчертавам).
Не се боря за задължително издигане в очите.
Мен въпросните вероятно ме интересуват не повече от теб.
Новини по TV се прецаквам да надзърна около веднъж седмично.Спорт - също.
От години предпочитам главно научнопопулярни.

Мене и тебе ни заеби.На доста от електората му импонират устатници като споменатите от мен.
Когато БСП постигнаха смяна на предишния председател на Нар..събрание ( не му помня името) и се избра Караянчева, си помислих, че се самопрецакаха, защото въпросната е устатница и един конкурентка в тази дисциплина на КУрннелия и т.н. .....



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: tuzlija-179435]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 18:50



Ееее не може да бъде! Да се съглася с теб за първи път!





Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.09.19 18:58



С кое точно ?



Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: tuzlija-179435]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.09.19 19:02



Последният абзац. Самооценките не са ми интересни.





Тема Re: толкова отдавна бешенови [re: mak ot Sofia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано17.09.19 21:25



старост. Объркал съм цифрите

Те ти нещо за припомняне.





_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.

Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: mak ot Sofia]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.09.19 21:54



Таратанчева : нема начин да го забравиш.





Тема Паметта е интересно нещонови [re: ad miral]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.09.19 11:32



Някои неща изобщо ги забравям, други избледняват и се префасонират. Но добре помня, че в писането те бива и с дарба описваш веселите войнишки случки!
Аз на Шабла съм ходил като редовен войник и след това няколко пъти като запасняк. Помня, че поделението през 1972 годиша го камандваше цар Тодор.

Редактирано от mak ot Sofia на 18.09.19 11:38.



Тема Re: Паметта е интересно нещонови [re: mak ot Sofia]  
Автор ad miral (андорския флот)
Публикувано18.09.19 14:54



Цар Тодор беше несменяем.
Бях там 73-та и 74-та и той всеки ден търсеше навсякъде арестанти, да му работят на плантациите.

_
Политичари и пелене имају нешто заједничко. Обоје треба мењати,редовно,из истог разлога.


Тема Re: тук, в клуба, има добре осведомени хоранови [re: persone]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.09.19 20:46



Самооценките не ги писах да ти е интересно, а да покажа, че често грешиш в оценките.





Тема аз продължавам със собственото си разследваненови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано19.09.19 20:50



на "скандала".
Джингибито, като му е скучно може и да не чете


Попаднах на следното:
"Защо , ако в понеделник съм призовала хората да отидат на протест срещу Гешев, не бях санкционирана във вторник, когато се отчитаме за понеделник?" попита риторично Великова по повод аргумента, че е свалена заради това.
Копирано от https://www.24chasa.bg/novini/article/7663561 © www.24chasa.bg
Специално отворих Етичен кодекс на българските медии.
https://www.economedia.bg/news.php?guid=802558
Писано е надълго и нашироко, но изречението, което аз знам, го няма черно на бяло. А то е: Журналистът няма право да изразява собственото си мнение. Той може само да цитира някой друг, чието мнение съвпада
Та да продължа. Силвия Великова е нарушила Етичния кодекс. Според мен правилно е била уволнена. Но ББ наредил да я върнат Той не обича кавгите.
Сега да повдигна следният въпрос: Необходимо ли е БНР на държавата? Този въпрос съм го повдигал и по-рано, но референдумът в клуба отговори: Необходимо е. Каква държава сме, ако нямаме пари за едно радио?
Уточнявам. Радиото струвало на данъкоплатеца 44 милиона лева годишно. Кой ги плаща и от кого се ползва?
http://www.predavatel.com/bg/1/sofia
Това е сайт, който дава информация за радиостанциите, които се приемат в София.

Редактирано от mak ot Sofia на 19.09.19 21:17.



Тема Не е това скандално...нови [re: mak ot Sofia]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано20.09.19 13:33



...скандално е да оставиш Веско Маринов след концерт на площада в Мездра без вечеря и топъл душ...
Ти представяш ли си?





Тема Re: Не е това скандално...нови [re: Darkages]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.09.19 13:39



Еша си немат тия мездрене...





Тема важното е, че иманови [re: Darkages]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано20.09.19 13:43



https://svobodnoslovo.eu/category/%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d1%8f/


сега няма да се изненадам ако се появи svobodnoslovo.ru




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.