Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
Тема хайде сега,нови [re: Amateur]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано07.08.19 16:34



нямаш си друга работа и си се захванал да се заяждаш с мен


В какво се изразява моята русофилия. След 70 години живот на овой бели свет съм стигнал до извода, че да имаш приятел руснак е хубаво. Руската поговорка е: Не имей 100 рублей, имей 100 друзей.



Тема Re: ами аз...нови [re: Shtrkot]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 16:37



Тези с жена рускиня най-много ги разбирам





Тема Re: моето беше реакция нанови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 16:40



Аз пък не съм русофил. Не им харесвам литературата, не им харесвам музиката, не им харесвам жените, не ми харесва манталитета им. Но считам че трябва да сме луди да си тровим отношенията с тях, заради предразсъдъци или защото някой зорлем ни тика да го правим.



Тема разбира се, че направляванетонови [re: komitaO3]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано07.08.19 16:48



на любовта е невъзможно. Според мен имат и добри писатели, не само от едно време, имат и днес. Но по понятни причини нито Солженицин, нито Виктор Суворов са били издавани. Имат и добри музиканти. За рускините не си прав. Какво повече може да искаш от русокоси със сини очи.


Но не съм чул някой българин да се похвали: Ожених се за рускиня, страшна домакиня е
На мен от манталитета не ми харесва, че са много послушни, дисциплинирани.
Като критикували един руснак, че много пиел, той се оправдал: Пю, но с отвращением!



Тема Re: разбира се, че направляванетонови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 17:00



Сега съм в Поморие. Ако има хотел или ресторант, който да става за нещо, го държат руснаци. Където българи са чорбаджии, мундарлък и измама. Не говори добре за нас.
Ама рускиня не бих си взел

Ако ще е русо и синеоко, скандинавка да е.

Редактирано от komitaO3 на 07.08.19 17:00.



Тема Re: разбира се, че направляванетонови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано07.08.19 17:06



Аз пък като юноша съм чел Солженицин на български. Ставаше дума за някой си

. Издание на "Народна култура" още от 1963 г. Някъде през 70-те ми попадна в ръцете.



Тема добре помнишнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано07.08.19 17:11



Тази книга "Един ден на Иван Денисович" беше издадена по партийна линия, когато започна борбата с култа към личността. Понеже си чета на руски, и то книги от интернет, съм чел и по страшни неща, например Колимски разкази, не е от Солженицин.



Тема Re: добре помнишнови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано07.08.19 17:14



Архипелагът Гулаг го четох още когато излезе за първи път на български, средата на 90-те. Тогава го четох с едни очи, сега го прелиствам с други.



Тема същото е и с филмитенови [re: komitaO3]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано07.08.19 17:20



Филми, които съм гледал едно време (чернобели) съм ги запомнил почти целите, сега ги намирам, свалям и си казвам: Боже, как съм се радвал.





Тема Re: ами аз...нови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано07.08.19 17:26



Няма такова нещо русофили и русофоби! В ългария хората са два вида: такива, които им е по-мила България и такива, на които им е по-мила Русия! Първите са наричани русофоби, а вторите русофили.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.