Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:59 02.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Re: И от новитенови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.08.19 13:51



Не ми хрумна изобщо за Кримската война, да си призная, но и не се замислих. Цялостно странен ми се видя надписът, доколкото изобщо се чете нещо.

Като питах чичко Гугъл, той ми намери това:



Но годината е по-ранна, поне която се сочи тук в линка, който аз намерих, т.е. не е Кримската война, а британско-американската от 1812 г. А Маседониън било кораб, което обяснява израза за борда.

П.П. А, "war 1812" го пишеше на таговете, аз видях първо него, но отдолу наистина има дата "01/01/1855". Може би това е годината на нарисуване на картината, която явно се различава много от "времето на действието".


”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 12.08.19 13:55.



Тема Re: И от новитенови [re: MupaM]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано12.08.19 14:11



В линка на "Струмски" всичко е обяснено подробно.

Илюстрацията показва натоварена сцена от лекарската стая под палубата на бойния кораб “Македонец”, където лекари третирали ранените моряци, като крайниците на някои от тях са били ампутирани.


Редактирано от Darkages на 12.08.19 14:13.



Тема Re: И от новитенови [re: Darkages]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.08.19 14:17



Ами толкова съм гледала - и линка не съм го видяла. Ама нищо, няма да слагам още едно изчервяващо се човече.

Мерси и на двамата.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 12.08.19 14:21.



Тема Re: И от новитенови [re: Darkages]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано12.08.19 14:20



Това е същността.

Досега направих справка и установих, че САМО по въоръжението и униформите на графиката не може точно да се установи дали е от Кримската или Британско - американската война.Флотът си е бил консервативна институция.



Тема Re: Да се посмеем на стари македоноидни изцепки...нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано14.08.19 19:57



Старо, но златно








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.