Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:01 30.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Тема Хрумваненови  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано01.08.19 21:12



Дали мислите, че би било добра идея, да си създадем своя собствена, затворена Фейсбук-група, отново с основна тема Македония. Мотивите ми са, че там доста по-лесно биха се качвали материали, свързани с темите които коментираме. Създатели на групата биха могли да бъдат WISP и croesus, заедно или поотделно или някой друг мераклия, на който се има доверие. Поради предполагаемото желание за анонимност, всеки би могъл лесно да си регистрира фейсбук-профил с прякора от клуба.
Ще е интересно да се чуят мнения.



Тема Re: Хрумваненови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано01.08.19 23:17



Аз тия дни мислех нещо подобно, но не Фейсбук група, а създаване на цял сайт. Моят замисъл е да се привлекат българи от диаспорите, за да можем да контактуваме с тях директно.

Идеята ми е да бъде платформа с клубове както е тук, където всеки да намери своето микрообщество, но да може да надникне и в много други клубове. Наред с това да има и допълнителнителни функции за качване на снимки и видео от различни събития от Украйна, САЩ, другите европейски държави, за които няма как да научим, освен ако не четем местните им сайтове, което едва ли някой прави.

Така ще има голям обем от информация, както и ще създадем връзки между всякаква сволоч от нашето племе, а това не е правено досега. Гурбетчии, исторически диаспори, всичко българско да пасва в отливката. И да... татари са добре дошли. Не всеки има времето, та и парите да отиде в Русия за да се прави на интересен после.

Езиците ще са проблем.

Досега няма успешен проект за такова нещо, защото сайтовете на патриотични начала имат неуместен дизайн, често с шевици и носии. Трябва комерс и зарибявка, но да е платформа за българи, без версия на английски. Който иска да пише на английски, руски или каквото говори най-добре, но по-добре да се насочват към услуги за безплатно учене на български език.

Също така, важно, леко офшорен, за да не дават акъл местни LGBT мафиоти, милиционери и пр. тъп добитък. Пък оттам нататък, които искат да са анонимни, които искат да си пишат и ЕГН-то. Тяхна си работа.

Под леко офшорен имам предвид да бъде хостнат в Швейцария, а домейнът да НЕ е .bg, защото те се издават от една единствена местна фирма, която може да ти тегли майната ако на някой властимащ му кефне. Правил съм сайт, който беше хостнат в Панама, после в Мароко. Продаваха се глупости без проблем, не от мен. Това работех, срещу заплата.

Мислех за възможни домейни:

https://www.bulgarians.global
https://www.bulgarians.community
https://www.bulgarians.international

С програмирането мога да се оправя лека-полека, но знам колко лесно се провалят такива грандиозни по замисъл и очаквания сайтове. Полагал съм къртовски труд за разни уж комерсиално замислени сайтове. Където набих най-много труд, брах най-голямо разочарование.

Работех за един българин от Чехия, който искаше сайт за българите в Чехия. Работех по стриктно спуснати функции на сайта, но човекът се провали със своята идея, при това за втори път.

Абе на приказки е лесно, но трябва не само да е замислено умно, а да има много воля за гъвкави промени, и постоянство. Да се черпят идеи от вече работещи схеми. Понякога нов сайт може да бъде в застой 2-3 години и след това да стане известен.

Правя уговорката, че това са разхвърляни мисли... Не съм тръгнал да го правя, пък и ако съм сам, ще бъде готов след години... Тук не става въпрос за блог на WordPress.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 01.08.19 23:25.



Тема Re: Хрумване [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Kroraina (член)
Публикувано02.08.19 01:22



> Мислех за възможни домейни:
>
> https://www.bulgarians.global
> https://www.bulgarians.community

- news-групата съществува от 1991 г.

беше македонската група. Така и не се издигна до ранг на soc.culture.-групите, подобно на soc.culture.greek, s.c.bulgaria и т.н., въпреки големия ентусиазъм (тогава) и поддръжка от страна на българите по света за новата държава Македония през 90-те години. Гърците с диаспората си се оказаха с по-силно присъствие онлайн и мисля (поне) на два пъти voted down the creation of soc.culture.macedonia.



Тема Re: Хрумваненови [re: komitaO3]  
Автор croesus (anarcho-commie)
Публикувано02.08.19 01:32



Не съм сигурен, че всички ще искат да си разкрият самоличността. Иначе аз нямам нищо против.



Тема Re: Хрумваненови [re: Kroraina]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано02.08.19 03:17



Това е друго. Моята идея е за самостоятелен сайт, който да бъде изграден с най-модерните стандарти в уебдизайна, с най-новаторските, но и утъпкани методи за привличане на потребители.

Не става въпрос само за исторически теми, а за притегателен център на възможно най-голям брой българи, от всякакви държави. Спойка.

Човек се зарибява по сайтове, в които не просто има нещо интересно, а се чувства оценен и полезен. Например ако някой качи видео в самия сайт, отразяващо събитие в Украйна, да получи харесвания, защото хората оценяват съдържанието.

В момента гледаме филмчета за Албания, които са от Фейсбук, Ютюб, Vbox, та до най-затънтените сайтове. Обаче къде пишат тези българи? Меракът ми е да си имаме, малко пресилено, но собствена социална мрежа, чиято фокус да не са лъвове, носии и т.д. Това е пробвано много пъти.

Нека има клуб "бизнес", където да пишат съответните хора, но да бъдат от САЩ, България, Германия и пр. Ще има клуб за история, и точно там ще е велико да се сблъскат професорите от Татарстан с нашите. Нека се карат, въпросът е да се създаде усещане за широка българска общност. Пък то ние по принцип си се караме...

Българите от Молдова да си обсъжтат техни неща, но ще можеш да влезеш в съприкосновение с тях, защото са в съседния клуб. За това ще спомогне и обмен на видео и снимки. В момента пишат на украински или руски някъде, незнайно къде.

Сайтът да не се върти около оста на Република България, а да бъде просто на хора с българско самосъзнание. Сплотени по интереси, но на едно място. Без патриотарски замисъл от нашенския край.

Както тук македонците си пишат на развален български, другите да си пишат на развален украински, или каквото им изнася.

Сите идиоти заедно. То ние изобщо не се познаваме.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Хрумваненови [re: croesus]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано02.08.19 08:24



Няма да искат да си разкриват самоличността разбира се. Но лесно могат да си регистрират фейсбук профил с прякора от тук. В клубовете на Дир, не можем да ползваме всички съвременни екстри.



Тема Re: Хрумваненови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано02.08.19 12:29



Некои съображения:

- Фейсбук група може да направи и администрира всеки, не е нужно да си IT или подобно;
- Политиката на Фейсбук не позволява анонимни профили, както и повече от един профил. Това, че не се спазва е отделен въпрос. Но рано или късно те усещат, особено ако си активен, знам за много случаи на заключени профили, докато не потвърдят по някакъв начин самоличност;
- Много хора не обичат фейса, не го ползват и не го искат. Мисля, че и тук ги има;
- Фейсбук е много по-следен от служби и заинтересовани, това че е затворена групата не пречи. Освен това и така си имаме хора от службите (не само нашите), защо да ги пренасяме и във Фейса?


- Предимството за по-лесно публикуване на материали може лесно да се реши с отварянето на един фейсбук сайт и там да си ги прикачаш, като даваш тука линкове.

Те такива работи, много некадърния и прост дизайн на дира си има и своите предимства, особено за бързо преглеждане на темите, във фейса я няма тази визуализация и по-старите теми бързо потъват. Знам, че една от мъките ти е, че пишеш от телефон предимно, а дира е изтезание в тоя случай, докато фейса си има app, ама какво да се прави...



Тема Re: Хрумваненови [re: WlSP]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано02.08.19 12:35



Така е. Затова исках да чуя мнения. Признавам че съображенията ми са главно заради телефона.




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.