Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:18 20.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Боко Т. и днешните му изявления.нови  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано01.08.19 12:31



"Дори не ми се иска да мисля, че може да се стигне до поставяне на условия от България, за членството на Македония в ЕС и то след всички усилия, които направихме. Да се наложи точно аз да вдигам ръка срещу Северна Македония, просто няма да е честно. Предложих на колегата да дойдат във Варна, да работим по тази тема, вместо да почиваме. Зоран е свидетел как съм се борил с Франция, с Германия. Днес, докато летяхме с хеликоптера , професор Димитров ми излезе лекция - на всеки хълм, над който прелетяхме, са загинали десетки хора. Хълмове, напоени с кръв. Умрели хора, за да живеем ние мирно. Веднъж казах северномакедонци и тук ме изписаха, извинявам се, казал съм го без никакъв умисъл", каза Борисов.

Редактирано от jingiby на 01.08.19 12:31.



Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: jingiby]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано01.08.19 12:33



Е, кво, ше клякаме ли, или...?



По принцип ББ обича да ръси приказки на килограм в разговорен банкянски стил, не е задължително това да е внимателна и дипломатична подготовка на електората за нещо.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: MupaM]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано01.08.19 13:01



Предишните изцепки с Че Гевара и днешните извинения, съпроводени с деклариране на предварителен отказ от претенции, ме навеждат на мисълта за конструирането един имагинерен образ на борец-интернационалист, без определена национална идентичност, тръгнал на борба за едно светло бъдеще в мечтаната от него Социалистическа Балканска Федерация. Тоест за всички народности в Македония, като част от тази утопична Югославия, като това не изключва и самите македонци със самостоятелно народностно съзнание, обитавали тогава областта, на които той явно е симпатизирал. Демек станува збор за Гоце Делчев...





Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано01.08.19 13:03



Опитва со кротце и со благо. Ако тръгне да им размахва пръст, ще ги отблъсне.

Освен това Б.Б. въобще не е в позиция да дава гаранции, че България няма да блокира членството на Северна Македония, тъй като след по-малко от 2 години следват избори. Б.Б. няма повече да е министър-председател. Той е наясно с този факт.

А, че за Б.Б. темата "Македония" не значи нищо - също е факт. Той при всички положения е готов да приеме някои от по-меките македонистки тези, за да не пречи на плановете на по-големите братя за съюзи и геополитическо влияние.

България на този етап няма аргументи да следва някаква своя политика в тази посока: нито имаме гръцкото външно-политическо влияние, нито техните пари и икономика, нито тяхната армия, която все повече ще бъде ухажвана от Вашингтон заради Ердоган.

Ние единствено имаме формалното право да се запъваме в рамките на ЕС, но това само по себе си не е достатъчно - трябват силни съюзници и гръб от някоя западна велика сила.

Редактирано от goga на 01.08.19 13:05.



Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: goga]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано01.08.19 13:14



Май Каракачанов за тази цел е оставен в принудителен отпуск?



Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано01.08.19 15:51



След като приключи официалното посрещане и бе поканен да прекрачи прага, Борисов се оказа приятно изненадан. Руса македонка, която премиерът явно познава, го чакаше на входа. "А, как си, Котице", обърна се премиерът към нея след което я разпрегръща и разцелува и на свой ред отговори на въпроса ѝ "Ми като съм тука ми е добре".

https://blitz.bg/politika/borisov-raztseluva-rusa-makedonka-i-vsichki-chukha-kakvo-kaza-video_news688992.html

Чудя се дали не е казал "А, как си, Котенце"





Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: jingiby]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано01.08.19 16:20



" Социалистическа Балканска Федерация."

Интересна визия, (сега не съм сигурен дали ще е социялистическа или даже и федерация), която ако днес не е актуална след има нема педесетина години като се преполови българското население до към 4 милиона и сърби и македонци дочакат същият демографски взрив да се преполоват, и ако европейската общоност вече не просъществува, е и още как възможна опция стига само локалните владетели да не изпадат във идеологиите от 19 век.
Т.е. ако държавниците запазат и грам от европейската идея ще трябва да тогава да работиме на нейното локално балканско осъщестяване ако не желаем да приемем населението на Бангладеш на пример който според глобалните учени за 50 години ще е под вода.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: jingiby]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано01.08.19 16:27



Много интересно изказване, направо историческо във определени моменти както и изказването на Каракачанов преди ден два което също бе излъчено по македонската телевизия.

Доколкото аз мога да разбирам нещата : цементира се стату квото, а България получава историческата истина. От сега нататъка всички се обичаме защото така е угодно и на запада и на чичо сам.

Българската преводачка на Борисов дразни - не си е научила добре "jaзикот" и на моменти се задавя от емоции. Това и е простено. Исторически събития. Мисля си че щеше да е подобре ако се говори без преводач а със субтитри без такива недоделани симултани полуфабрикати.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано01.08.19 17:46



Какво пречи Боко да говори на хераковски говор, а Зоки - на муртински и да икономисат от преводач ? ...

Редактирано от tuzlija-179435 на 01.08.19 17:48.



Тема Re: Боко Т. и днешните му изявления.нови [re: tuzlija-179435]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано01.08.19 18:16



именно абсолютно нищо!
Пък ако някой не разбира или не дочува да чете субтитри

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.