Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:25 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема пропагандата през моя животнови  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.07.19 10:10



Преди 50 години в тези юлски дни Аполо 11 потегли към Луната. Тези дни по Нешънъл Джеографик дават много архивни кадри от преди 50 години.
Реших да си сваля от Ютюб нещо на български и попаднах на това:



По онова време (1969) в Македония (тогава Югославия) даваха по телевизията много от случващото се с Аполо, по Българската телевизия - почти нищо.
Днес нещата не са се променили много. Както вече съм споделял по българските телевизии се показва охотно нещо, което критикува Запада и САЩ, например жълтите жилетки, но към старата система за филтриране на новините (пускане, непускане) се добави и разрешение за люта критика към негативните случки в България.
Аз твърдя, че показването на новини формира начина на мислене на зрителите.
Доказателство за това е дори нашия клуб.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mak ot Sofia на 17.07.19 10:59.</EM></FONT></P>

Редактирано от mak ot Sofia на 17.07.19 15:01.



Тема повод да напиша това енови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.07.19 10:29



пресната случка с откраднати данни от НАП. Както е обичайно кражбата се коментира от журналисти, политици и т.н., все хора, които имат само бегла представа как работи Интернет.
Направи ми впечатление едно изречение от мейла на хахото. Сигурен съм, че вашите държавни служби са толкова некадърни, че няма да могат да разберат как е станало.





Тема ще продължа пак с вицове за българи и японцинови [re: mak ot Sofia]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.07.19 10:50



Имаше един стар за японски и български компютърджии. След като се установило, че японецът е направил грешка той си направил сепуко. Българинът казал: Аз ще си направя секуро. Какво е това? Ще си го преместя.
Нашият свят е пълен с хора, които могат да нправят нещо, повечето имитират че правят нещото. Склонен съм да се съглася с веселяка, че нашите държавни служби няма да открият извършителя.



Тема Re: пропрагандата през моя животнови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.07.19 12:59



Аз твърдя, че показването на новини формира начина на мислене на зрителите.
Доказателство за това е дори нашия клуб.


Младите хора не гледат телевизия. Нашият клуб е на пенсионна и предпенсионна възраст с някои изключения. Ама и те са предимно физически.





Тема това не означава,нови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.07.19 13:04



че не са гледали телевизия като млади


по тъмно започва денят и завършва със първа програма
а младежките спомени са дълготрайни



Тема Re: ще продължа пак с вицове за българи и японцинови [re: mak ot Sofia]  
Автор longbore-126649 (бърборко)
Публикувано17.07.19 13:16



Абе май са го открили и са го арестували, ама ще видим...



Тема тихо!нови [re: longbore-126649]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.07.19 13:28



Следствието работи





Тема Re: пропрагандата през моя животнови [re: mak ot Sofia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано17.07.19 14:37



В отговор на:

[...] Аз твърдя, че показването на новини формира начина на мислене на зрителите. [...]



Ти направо откри Америка. Не се отчита е количеството на информацията. В контейнер с лайна, ходи намери диаманта.

В специализирани списания и сайтове има ценна информация, но тя достига до тези, които я търсят. Хората на автопилот са критична маса, пък дори да търсиш ценното, трябва да отбираш зърното от плявата.

"Слави прости на Цветелина?"
"Алекс Сърчаджиева трогна Фейсбук с открвение"

Това е безсмислена помия, която щеш-не щеш, е пред теб. Ако всичките медии ти анализират в дълбочина сделката с F-16, досега да има 2 милиона души на протест.

Умишлено е.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема нещо повеченови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано17.07.19 14:57



В новините се промъква и антидържавна дейност. Което според мен е наказуемо.

Редактирано от mak ot Sofia на 17.07.19 15:14.



Тема Re: това не означава, [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано17.07.19 15:17



Имах предвид, че младите хора сега не гледат телевизия. Те сега са на младини. А за нас е ясно - промити сме и продължават да ни промиват. Е, аз лично не гледам телевизия от поне 7-8 години, дори телевизор нямам, така че се смятам за щастливо изключение






Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.