Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:27 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Младежътнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.07.19 17:17



Току що съобщиха, че ГДОБ са атакували фирмата работодател. Ще излезе по-дебела работа:

https://www.segabg.com/hot/gdbop-nahlu-vuv-firmata-kudeto-raboti-kristiyan-boykov





Тема Re: Младежътнови [re: goga]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.07.19 17:20



Не, защо?

Че "левак" хакна цялата "държава", hubavolitie?





Тема Re: Младежътнови [re: sofijanec]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано23.07.19 17:22



То не е ясно дали е той или фирмата му, за да изнудват за пари с кибер услуги.
Той е бил просто черноработник.


Но, да , държавата ни я направиха за смях.



Тема Re: Младежътнови [re: goga]  
Автор mulcho ()
Публикувано23.07.19 19:43



В ,,Бивол" може да се провери дали е излязла информация по ЕГН. Юнака ми изглежда съмнителен и ако се окаже, че е той да му се размине само с глоба не ми харесва.



Тема Re: Младежътнови [re: mulcho]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.07.19 19:49



Съмнителен юнак хакна "държавата"!





Тема Re: Младежътнови [re: sofijanec]  
Автор mulcho ()
Публикувано23.07.19 20:12



Виновен ли е обран собственик ако вместо блиндирана врата на дома си и сложни брави с тристранно заключване има обикновена дървена врата и патрон на ,,Метал"? Който е разбил за да влезе все е престъпник. За поука на други мераклии хванат ли го трябва да му сцепят гъза.



Тема Re: Младежътнови [re: mulcho]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.07.19 20:21



За поука на изборите трябва да ги изринем тези боклуци!





Тема Re: Младежътнови [re: sofijanec]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.07.19 20:38



За да се изринат, изметат... (и то на избори - похвално) ,,трябва да гласуваме ЗА?...
Следващият спасител? - Мая М.? Друг?



Тема Re: Младежътнови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано23.07.19 20:54



"Спасителите" бяха на дюните, преди да ги изринат (дюните).

Както отговорих и на Соф Мак преди няколко дена: трябва да излязат повече хора да гласуват, тогава ще разберем дали сме Народ или мърша!



Тема Re: Бахмаамунови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано24.07.19 13:36



От Фейсбук

Гледах интервю на обвинения хакер и неговия шеф по bTV. Не го догледах докрай, защото загубих интерес - на петата минута видях, че и двамата си търсят вече нова работа, но още не го знаят.

Сърбяха ме ръцете още тогава да напиша, че фирмата ще осъмне без компютри и съответно без възможност повече да работи, но се въздържах - някой ще реши, че имам вътрешна информация, друг може да се разсърди, че съм ги предупредил.

Колегите от IT бранша изглежда масово смятат, че киберпрестъпления се разследват само с кибер-средства. Това им създава измамното усещане, че ако са взели всички нужни кибер-мерки, значи са on the safe side.

В едно интервю преди два дни казах, че намереният lock файл с никнейма на Кристиян Бойков в него, не е доказателство за вина, а е улика. Тази улика, обаче, е достатъчна, за да бъде поставен той под наблюдение и контрол, още преди да ни бъде казано за него и преди да бъде задържан.

Адвокатите му вероятно са го посъветвали, че този файл не означава нищо. Не означава нищо в съда, но за оперативните работници означава, че Кристиян е имал достъп до файловете, преди да бъдат публикувани. Това не може да остане недоразследвано. Никой няма да плесне с ръце и да си каже, "ами да, не е доказателство, майната му на разследването, спираме до тук, довиждане и приятна работа".

Кристиян, работодателите му, роднините му, клиентите на фирмата и изобщо всички, с които се е срещал в последните 6 месеца, би трябвало да са поставени под наблюдение. Може и службите да не са погледнали насериозно и да са закъсняли с наблюдението за след ареста, но не ми се вярва. Те може и да не могат да декриптират харддискове, но никой не им е отнемал възможността да следят, подслушват и разпитват.

Едно време групата за проникване можеше да влезе у вас докато си навън за цигари, да разглоби компютъра и да сложи вътре подслушвател, за да ти слуша скайпа. Сега би трябвало да са в състояние да имплантират поне хардуерен key-logger и то без да изключват / включват компютъра.

Отказът от страна на работодателите да съдействат е напълно законен, но също е улика. Трябва да си даваш сметка, че тази улика ще бъде разследвана сама по себе си. Например всичките ти парични трансфери ще бъдат проверени и всеки, който ти е платил един лев в последните 5 години, в момента би трябвало да дава обяснения защо всъщност ти го е платил, откъде е научил за теб, ти ли си го потърсил или той теб и т.н. Настоящите и бившите служители също ще бъдат разпитани.

Ако се е стигнало до там да те разследват, всичките ти компютри и без това са тотал щета. Ще ти бъдат иззети като доказателства и повече няма да ги видиш - без значение дали някога ще бъдат успешно декодирани или не. Е, може и да ти ги върнат след няколко години, но тогава би трябвало сам да ги изхвърлиш надалеч и да не ги докосваш.

В този момент, ти вече нямаш фирма, нямаш клиенти (за тях вече си токсичен), може би нямаш и служители (няма да изкарат дълго без заплата), а си само на етап разследване, без обвинение и без съд. Само защото си смятал, че си кибер-защитен и си избрал съответна линия на поведение. Тази линия на поведение видях аз в интервюто им.

Аз нито съм прокурор, нито адвокат и не мога да взема отношение по вината. Ще поживеем, ще видим. Но имам такова послание към колегите: вие живеете в реалния свят, а VeraCrypt и паролите ви пазят само във виртуалния. В реалния не е чак толкова важно дали харддискът е криптиран (е, моят също е криптиран, разбира се). Не лежте на тази кълка.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.