Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:46 22.09.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: ББ никога не е правнови [re: Darkages]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано18.07.19 09:10



С моя близка, русофилка и по образование руска филоложка, става дума вчера за случката. Тъкмо бяха казали, че са задържали някакъв 20-годишен, още без името. Тя вика: е, няма как да е виновна цяла държава. Аз:

"Коя държава да е виновна?" (НаЩа собствена държава в случая е единствената "виновна" държава, ама тя наща по дифолт си е виновна на всички за всичко, така че имам подозрения накъде бие.) - "Е, как, нали някой обвини Русия".

А то единствената намеса на нещо руско в темата, поне доколкото аз чух, беше с онова анонимно писмо.


”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 18.07.19 09:19.



Тема Re: ББ никога не е правнови [re: MupaM]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано18.07.19 09:31



"Коя държава да е виновна?" (НаЩа собствена държава в случая е единствената "виновна" държава, ама тя наща по дифолт си е виновна на всички и всичко"

Кавичките трябваше да ги сложиш на "държава", а не на "виновна" и щеше да уцелиш.

Абе, Кой предложи Пеевски?





Тема Re: ББ никога не е правнови [re: MupaM]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.07.19 09:42



Нали според стария виц като попитали Радио Ереван кой, аджеба е изобретателят на радиото - Попов или Маркони, отговорът бил : Маркони е измислил радиото, Попов - радиозаглушаването.
Така, че по дифолт, щом има саботаж, ингелък, разтуряне и пр., руснаците са напред в класацията сред обичайните заподозрени...



Тема Re: ББ никога не е правнови [re: tuzlija-179435]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано18.07.19 10:03



Маркони и Попов са големи учени.
А хакери, които могат да влияят на изборите в САЩ, не са за подценяване...





Тема никой хакер не е за подценяваненови [re: sofijanec]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.07.19 10:11



Служби, които са потенциален обект на нападения си имат правила. Например редовна смяна на пароли.
Предполагам че на НАП това е била последна грижа.



Тема Re: никой хакер не е за подценяваненови [re: mak ot Sofia]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано18.07.19 12:28



На мен ми е интересно, дали някой от нашите журналисти ще се сети да попита, НАП има ли изобщо отдел по електронна сигурност. Което е задължително в днешно време и го имат всички големи компании и учреждения в нормалните страни.
Както и имат ли такива отдели всякакви други министерства, агенции, регистри, НОИ и пр. учреждения, които се пробват в областта на електронните услуги.



Тема 70 години живея в тази странанови [re: WlSP]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано18.07.19 13:30



След като има изискване да има отдел по електронна сигурност аз съм почти сигурен, че такъв отдел има. Друг е въпросът какви хора работят в него. Т.е., че те са допуснали хлапе да ги орезили, означава че не са достатъчно печени. Хора, които да заемат дадена позиция в списъка на необходимите служители, дал Господ. Завършено висше, специалност..., но това не означава, че те са в състояние да изработват програми, които са необходими за работата на учреждението. Обикновено се постъпва като се взимат готови програми и се приспособяват за конкретните цели. И става мазало.
Все пак НАП е държавна служба. А печените програмисти ще я избягват и ще отидат на места за много повече заплата.
Печеният програмист знае езици, но познава много добре и "железата", т.е. хардуера. И една програма се познава дали е добра, след много време. Т.е. необходимо е време за да се докаже "непробиваемост".



Тема Re: Бахмаамунови [re: croesus]  
Автор osoitza-86326 (КАГАН)
Публикувано18.07.19 15:23



Сценарии много, но ми липсва мотивация. Тозиизглежда сериозен човек с вече изградена репутация, да се занимава с "глупости", които не носят пари а само риск? Предния път когато е хвнал проблем със сигурността я е докладвал при това публично.... А освен всичко друго това че компютърът ти се казва "криссс" не е никакво доказателство, аз мога да си направя един "croesus" и това значи ли че ти си извършителя? Смехотворно е!




Тема Re: никой хакер не е за подценяваненови [re: WlSP]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано18.07.19 16:15



Ето още едно мнение, което според мен тежи:



И материалът е сравнително адекватен.



Тема Re: никой хакер не е за подценяваненови [re: WlSP]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.07.19 17:37



Софийска градска прокуратура определи мярка за неотклонение “Подписка“ на Кристиян Бойков, обвинен за хакерската атака срещу НАП, и го освободи от ареста, съобщи БНТ. Мотивите за налагане на най-леката мярка за неотклонение на 20-годишния мъж са събиране на допълнителни доказателства по делото, обосноваващи изменение на обвинението му в по-леко наказуемо престъпление - в такова по чл. 319 б ал.2 НК. Установено е, че Бойков в неправомерно е копирал компютърни данни от сървър на НАП, но деянието е извършено срещу информационна система, която не е част от критичната инфраструктура. (?)

https://www.segabg.com/hot/obvineniyat-za-hakerskata-ataka-sreshtu-nap-e-pusnat-aresta



Да припомним текстът на цитираният член от НК:

Чл. 319б. (1) Който неправомерно добави, копира, използва, промени, пренесе, изтрие, повреди, влоши, скрие, унищожи компютърни данни в информационна система или спре достъпа до такива данни, в немаловажни случаи се наказва с лишаване от свобода до две години и глоба до три хиляди лева.
(2) Ако с деянието по ал. 1 са причинени значителни вреди или са настъпили други тежки последици, наказанието е лишаване от свобода до три години и глоба до пет хиляди лева.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.