Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:28 11.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: защо се правиш на интересеннови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.07.19 20:15



Колега, давай го по-сериозно. Защо не зададеш въпроса си така: Ако имаш възможност (пари) да си купиш само Москвич, но нямаш пари да си купиш Опел, то за да изпълниш мерака си отиваш в близката фирма за бързи кредити и с тяхна помощ наистина си купуваш Опел, но без резервна гума в багажника и с неработещ цилиндър в двигателя. Без задни седалки и странични огледала... А и акумулатора се е скапал... Но важното, че е Опел...



Тема аз също призовавамнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано11.07.19 20:17



по сериозно да спорим


Какво се опитвам да кажа. След 1990 година в България се създадоха много места, където могат да се купят леки коли втора употеба. Ти забелязал ли в тези места москвичи, жигулита, волги..?


Редактирано от mak ot Sofia на 11.07.19 20:21.



Тема Re: аз също призовавамнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.07.19 20:22



ами тогава поспори със съветника на президента полк. Димитър Стоянов.



Тема аз с него няма да се занимавамнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано11.07.19 20:23



Ти изказа нещо като подкрепа на неговите думи и се заяждам с теб





Тема Re: аз с него няма да се занимавамнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.07.19 20:26



Полковникът каза, че самолетите са прекрасни, но въоръжението им (което сме си поръчали) е на ниво 1913 г. (свободно падащи бомби). И това си е така. Самолетите имат по 12 ракети "въздух-въздух" и нищо друго (освен ако по примера на поручик Таракчиев вземат на борда по някоя ръчна граната и да бомбят окопите на вероятния противник)



Тема Re: аз с него няма да се занимавамнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.07.19 20:29



Протоколът за преговорите по цената на пакетната сделка за Ф-16 е подписан от командващия българските ВВС ген.-майор Цанко Стойков и Мишел Хизон, директор на департамент в Агенцията за сътрудничество по отбрана и сигурност, на 17 май.

Преговорите са се състояли между 8 и 14 май в САЩ.

България се отказва от цялото управляемо въоръжение „въздух-земя”.

В искането за обвързваща оферта бяха поискани 24 броя свободнопадащи бомби Mk 82 (227 kg) с взриватели и шест инертни (учебни) бомби от същия тип, както и комплекти за преоборудването на тези боеприпаси в управляеми – 15 комплекта GBU-49 Enhanced Paveway II (комбинирано лазерно и GPS насочване), още толкова GBU-54 Laser JDAM (комбинирано GPS и инерциално насочване) и 28 малокалибрени управляеми боеприпаси GBU-39.

След промените в пакета остават само бомбите Mk 82, както и учебните боеприпаси от същия тип. Наличните свободнопадащи бомби Mk 82 обаче не са адекватни за съвременни бойни действия и практически принизяват новите F-16C/D до нивото на наличните МиГ-29, които също могат да използват свободнопадащи бомби с доста прилична ефективност.

http://epicenter.bg/article/Parvo-v-Epitsentar-BG--Vizhte-dokumenta--s-koyto-se-oryazva-paketa-po-sdelkata-za-F-16--/187781/2/0





Тема Re: аз с него няма да се занимавамнови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.07.19 20:34



Само да вметна, че на фона на поръчаното въоръжение и ПВО-то, с което разполагат всички комшии, тия 8 аероплани, че и още 8, са равни на 0 (нула).

Две ракети за Бук (които гарантирано свалят Ф-16) ще струват на Сърбия жълти стотинки в сравнение с цената от над 300 млн лв (!!!) на българския фалкон. Същото важи и за ракетите за С-300 и 400, с които разполагат Гърция и Турция. При С-300/400 даже и 1 ракета стига. Един залп на 1 (една) установка - и всички български Ф-16 изчезват.

В съвременните условия Ф-16 има смисъл само като платформа за нанасяне на удари отдалеч с помощта на нисколетящи стелт крилати ракети (вкл. баражиращи) и особено на планиращи бомби (доста коварно оръжие)..Нищо подобно не е нито поискано, нито дори помислено в цялата история с Ф-16...

Едни хвърлени на вятъра милиарди (няма да се отървем само с тия 3 млрд), това имаме като резултат. И едни играчки, с които да правим паради и да плашим гаргите. И авиацията ни ще стане като магистралите - има ги, ама... 😏
-----
Това не е мое мнение, взех го на заем от един друг форум, защото ми хареса и съм напълно съгласен с него.



Тема уважавам те, защото си начетен, инфорираннови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано11.07.19 20:36



Но има една лакмусова хартия, с която се проверява дали една течност съдържа киселини или основи. И аз си имам собствена лакмусова хартия, която показва събеседникът дали е комунист или демократ.
Опитът ми показва, че споренето с комунисти е празна работа, загуба на време.
Та моята хартия ми казва, че който е против F-16 (САЩ) е комунист





Тема последен опитнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано11.07.19 20:46



На времето (когато бях дете) имахме много самолети, добре въоръжени. Един от тях свали нарушител на българското въздушно пространство. Имаш ли коментар?
Ако беше започнал с: А толкова ли са необходими на България тези самолети? може би щях да се включа в спор





Тема Re: уважавам те, защото си начетен, инфорираннови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.07.19 20:46



Та моята хартия ми казва, че който е против F-16 (САЩ) е комунист

Да разбирам ли, че ти си искрено против F-16? Но в ролятата на гербер не ти е удобно да покажеш същността си? Не се плаши, те герберите в основанта си част са бивши и настоящи комунисти...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.