Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:46 18.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема САШт, за лошо или добронови  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано24.06.19 16:34



понеже често се говори че САШт са след господ т.е. ако САШт искат , има да те нема. В този контекст и честите анализи зашто САШт не позволиха Македонија да се подели след распада на Јогославиа и зашто когато вече ни “спасиха“ сега ни уништожават на рати т.е. “не предават“ лека полека на албанците. Мислене на Џими Картер, кои са САШт денес.



Редактирано от SashetoBE на 24.06.19 16:54.



Тема Re: САШт, за лошо или добронови [re: SashetoBE]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано24.06.19 17:05



Ако ви дават на албанците, значи ви дават и на нас





Тема Имах предвид черните паринови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано24.06.19 17:56



които албанците(т.е. техната нарко и останали мафии) наливат през тахните “лобита“ в конгреса и сената на САШт но и на МПРИ. Струва ми се че при администрацијата на Трамп нештата не им врват така мазно.



Тема САЩ не са искали Македония да я няманови [re: SashetoBE]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано24.06.19 19:30



Веднага след Референдума, след който се обяви новата държава, САЩ изпратиха 200 войници, някъде в околностите на Скопие. Това действие беше предназнаено за Милошевич. В резултат Македония беше единствената бивша югославска република, която се отдели от Югославия без война.
Не си спомням коя година беше, ама беше след обявяването на нова държава, имаше война между албанци и македонци. Фронтът за освобождаване на Косово навлезна на територията на Македония. Македонските въоръжени сили заградиха навлезналите военни около Арачиново и щяха да ги ликвидират (барабар със селото), но САЩ се намесиха и изведоха аланците извън Македония. Но в същото време ги посъветваха, повече да не влизат. И албанците проявиха разум и повече не досаждаха на новата държава.
Сега да повдигна и един друг въпрос. Според официалната историография на новата държава Македония е държава от 1944 година. А според мен не е така. Създаването на СФРМ е създаване на федерална единица в рамките на Югославия (СФРЮ).
И тук естествено пак се злоупотребява. Македонците отправиха критики към Гърция: Защо 1944 година не протестирахте за името, а едва след 1990 се сетихте да протестирате.
Отговорът е прост. През 1944 вие не бяхте междудържавен субект. Бяхте една от няколкото югославски републики, които на международното поле, бяхте представяни от Югославия, с нейният велик водач генералисимус Тито.



Редактирано от mak ot Sofia на 24.06.19 19:50.



Тема Не така, молја !нови [re: mak ot Sofia]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано26.06.19 16:52



те ги помилиха , молим ви не нападајте кутрата МАКедонија и те послушаха, така ли ?

А Рамковниа договор от Охрид ? т.е. им казаха зашто да ги нападате и да гинете и вие и те когато Охродскиа договор ви гарантира че ште го получите заслуженото, само малко ште требва да изчакате.

Редактирано от SashetoBE на 26.06.19 16:54.



Тема Re: САЩ не са искали Македония да я няманови [re: mak ot Sofia]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано26.06.19 16:55



Веднага след Референдума, след който се обяви новата държава, САЩ изпратиха 200 войници, някъде в околностите на Скопие. Това действие беше предназнаено за Милошевич. В резултат Македония беше единствената бивша югославска република, която се отдели от Югославия без война.

все едно слушам Стоян Андов...обаче "не ми харесва наратива"



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема охридският договор уреди на хартиянови [re: SashetoBE]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано27.06.19 08:57



проблемите, предизвикали убийствата.
Македонецот силно люби и мрази. Мрази САЩ, албанци, Заев, бугари...

Усмивката означава, че пиша повече на майтап, отколкото сериозно.
Сега ще сложа едно руско клипче с хумористична песен

Та се запитах: А кого обичат македонците? И пак на майтап: Филип Македонски, Александър Велики, македонскиот язик и македонската азбука, АСНОМ, Тито и ВМРО

Редактирано от mak ot Sofia на 27.06.19 09:03.



Тема Re: охридският договор уреди на хартиянови [re: mak ot Sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано27.06.19 09:36



С изключение на последно време, когато повече или по- малко свенливо се пробват да включат и Тодор Александров, и т.н. в митологията си, за тях истинското ВМРО беше ВМРО (обединена).



Тема и това го правят некоректнонови [re: tuzlija-179435]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано27.06.19 09:54



правят го заради Майският манифест. По-късно, като разбрал за какво сткава дума, той заявил, че не го подкрепя.
Сега ще ти разправя една история от моето минало. Съученикът ми от СССР, с който седях на един чин ми разправяше след време, че ходил в командировка в една от бившите републики на СССР. Като излезнал на предгаровия площад гледа Ленин, ама с дръпнати очи. Попитал посрещача си защо е с дръпнати очи. Посрещачът му отговорил: Ленин е бил красив човек.
Същото става и сега в Македония. Как може ГД да е бил българин? Той е бил много свестен човек!





Тема Забрави Јогославијанови [re: mak ot Sofia]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано27.06.19 11:39



највече обичаме Јогославија и помалко србите.
Кое ми пречи и ме јадосва ? Единствено и само факта че македонците бјагат от родните си места и дедови огништа които са под албанско упавление, при това много повече отколко од останалите места. Аз не сам против бинационална држава, всичко ми е приемливо, но не и етническото чистене в “полза“ на албанците. Те казват че с ништо не придонесват за това и че македонците своеволно си напускали имиотите !? Нешто не сам убеден.

Редактирано от SashetoBE на 27.06.19 11:39.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.