Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 14.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема "доброволното" напускане на родния имотнови [re: SashetoBE]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано27.06.19 12:44



Аз съм се родил в мир, живял съм в мир. Пък и на мен се наложи да напусна родния дом. Къща с двор. Понеже съм живял в къща с двор, пък сега живея в паннелка - разликата е голяма. Та в двора имаше чемшири. Тези чемшири отидоха първо в Ботевград, от там сестра ми пренесе от тях в къщата, която си купи в село Радовене, на Искъра.
Македонците не от вчера зарязват родното огнище. Дядо ми и баба ми са направили това преди 101, 102 години. В България и Македония няма точни данни, по най-скептични данни до края на ПСВ 30000 души от Македония са се преселили в България. От Гърция - 70000. А има и цифри по 5 пъти повече.
Та дедо ми си е ходил до родното място по време на световните войни. Баща ми и леля ми са ми разправяли как при едно връщане домъкнал диня (любеница) от неговия си бостан. Тя излезнала зелена и през следващата война донесъл три - за по сигурно. Те се оказали хубаво узрели


Та наследници на семейството на дедо ми са се преселили в САЩ и Канада.
Пишех си с една племеничка от южен американски щат (Мемфис), тя знаеше няколко думи от езика на своите родители.
Пък от клуб Македония се запознах и се срещнах с един македонец от Мелбърн.
Та Македония е много изстрадала земя, но ето, че вече я има на картата на света.

Редактирано от mak ot Sofia на 27.06.19 12:49.



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: SashetoBE]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано27.06.19 12:50



А, поддържането на антиалбанска истерия от сърбомани/русофили дали не го стимулира овой процес на изселуване?



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.06.19 12:58



И един мърмот сгъва шоколад.



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано27.06.19 16:22



...принципно никога не съм го разбирал анималистичният хумор.
А, безпринципно... разбира се че поддържането на перманентна истерия в медиите относно колко са лоши албанците...влияе на избора на хората в смесени с тях региони да напускат. Правят го за собствени политически цели - врага, от който само Русия и Сърбия могат да те спасят. Не твърдя, че няма напрежение, но когато се преувеличава и проектира навсякъде създава изселнически нагласи.



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.06.19 16:30



Чудя се, дали има нещо което да не индоктринираш.



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано27.06.19 16:45



...можеш да подхвърлиш някакъв аргумент, за да защитиш позицията си, а не да обръщаш спора относно личностните ми нагласи...
И да създаването и поддържането на нагласи за враг е базов пропаганден метод на такива, които се борят за влияние някъде. Русия го прави от векове. Тя цялата концепция на антибългаризма в Р.Македония е заради това.
То ако не бяха пропаганди, а всичко бе естествено, както русофилията/сърбоманията твърди - просто близост в езика и културата и вярата... ми то антибългаризма няма да съществува в Македония, щото по вяра, език, култура и история...сме еднакви... събуди се...

Редактирано от Superserb на 27.06.19 16:58.



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: Superserb]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано27.06.19 17:03



Македонците в Р.Македония имат обща история с албанците в борбата срещу сръбския окупатор. Това никога не се споменава в Р.Македония. Съзнаваш ли каква основа е за създаването на лоялност на албанците към Р.Македония и позитивно отношение и към държавата и към македонците? Обаче никога не се прави...защо?
Съзнаваш ли антиалбанското говорене с десетилетия каква реакция поражда у всеки албанец в Македония и какво отношение към държавата и хората?
Кой печели от всичко това...задай си тоя въпрос.



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.06.19 17:03



Какъв аргумент? Албанците пълзят на изток, север и юг от 14в., нима не го знаеш за да ти го казвам? Не случайно гърците изселиха всички чами, защото бяха мюсюлмани, а си оставиха само православните, които асимилираха. Какъв русизъм и сърбизъм, когато албанците напълзяха в Горния и Долния Полог, преди 200г.? Правят го и сега, защото са диви и агресивни. А македонската държава не ги защитава, защото е слаба. И ако няма държавна защита за македонците в Тетово и Гостивар, то е заради рамковото споразумение от Охрид 2001г. и заради постоянния натиск от американското посолство.



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано27.06.19 17:06



Глупости. ВМРО директно оперира срещу самозабравилите се албански банди и бегове до 1912г. Конюктурни операции като Охридско-Дебърското въстание са инциденти и ограничени във времето. Да тиънапомням ли за превантивния удар на Васил Чекаларов в Колония в 1903г.?



Тема Re: Забрави Јогославијанови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано27.06.19 17:09



Не ми вади аргументи какво е преди 200г., когато управлява мюсюлманска държава.
Албанците са хора...хората се възпитават.
И точно за това го прави американското посолство. Македонското ръководство избира винаги да е със сърбия, а сърбия от 30г. е антиамерика...е познай защо ги подкрепят американците...албанците в Македония...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.