Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:10 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Наум Кайчев за преговорната комисиянови  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано20.06.19 23:04



Внася доста ясноти относно технологията:





Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано21.06.19 10:22



Според македонската страна и изказани лично от Драги са, че "ние имаме обща история не само с българите, но и с турците, гърците и сърбите". Т.е. нищо особено за отбелязване. Продължение на югославските комунистически традиции за еквидистантност на македонския народ към всички съседи. Гоце Делчев може наистина да стане препъни камък, но нашите не бива да отстъпват за нищо освен историческата истина, че Гоце е българин, па ако ще това да разруши мита за македонската идентичност.



Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: persone]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано21.06.19 10:39



...па ако ще това да разруши мита за македонската идентичност ...
Ако не те знам от кога пишеш в тоя форум щях да помисля, че с Мицов сте комбина.
Тайничко всички се надяваме дейността на тоя комисия да разруши много митове. Ама в Северна си има информационно затъмнение, югоносталгичарски тежнения и най-чист македонски инат ...



Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: ludo-mlado]  
Автор persone (върховист)
Публикувано21.06.19 11:00



Май те пере съчмата отвреме навреме. Малко си пълен с младежки илюзии, като че ли. От такава комисия не можеш да очакваш чудеса, дори нещата да се развият, както тайничко се надяваме по най-добрия начин. Отношенията ще се променят неминуемо и то в по-добра насока, но ще отнеме много време и без краен добър резултат какъвто може би очакваме. Пречките са една преднамерена издигната стена, срещу българско политическо и икономическо влияние. Особено се набляга на препятстване на икономическо влияние. Историята там се приема като фикция.



Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: persone]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано21.06.19 11:13



В дискусията с Петър Колев не Драги, а другия югословен говореше за обща история с всички съседи плюс турците. Този същия разказа и спомени на грчки офицер, който забелязал, че това не били бугари, ами местно македонско население.
Изобщо яки докази срещу стотиците писма на гърци от балканските войни, в които се пише само за българи и български села.



Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: persone]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано21.06.19 11:26



Май те пере съчмата отвреме навреме.
Само ми е интересно ти в ежедневието така ли говориш на близките си? Пък и започваш мнението си с това?
Иначе защо не страдам от илюзии по въпроса се вижда от последното изречение в горното ми мнение. Може пък да не си го прочел?
Има си доказателства, че македонци, особено такива, които имат смелостта да контактуват с българи, за себе си се убеждават, че нещо не е така. Все пак това не е достатъчно да разбие митовете или да промени нагласата им. С това съм наясно и във форума може да съм един от двама-тримата които са с ясно съзнание, че Македония няма да изчезне като политическо явление. Иначе по отношение на бизнесаси прав като говориш, че има стена за българско влияние само че как да го разбираме това влияние? Бизнеса си е бизнес - той се ръководи от други правила, не от патриотизъм.



Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: ludo-mlado]  
Автор persone (върховист)
Публикувано21.06.19 11:39



Май те пере съчмата отвреме навреме. Считам че мнението ти е някаква лична психология, която не е свързана с това което съм казал за да ме смесваш с някакъв тип който се мисли за македонец от Габрово. В такъв смисъл го казах горното. Иначе ако наистина се чел през годините какво съм казвал, идеята е че трябва да отстояваме българската историческа истина, която е и македонска историческа истина и същевремнно да имаме и изграждаме непрекъснато нови приятелски контакти с македонците и да ги възприемаме такива каквито са. Но без илюзии. Нещата ще се променят бавно към по-добро. Но това не значи да си затваряме очите за непрекъснато продължаващите опити за спасяване на македонистките фалшификации.

Редактирано от persone на 21.06.19 11:39.



Тема Ах, значи времето нема да се врненови [re: persone]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано21.06.19 13:18



Балгарија да победи и да излезе на три морета ? ОК, поне ште се отмастите на македонците заштото србите и грците ви ја откраднаха Македонија пред нос.



Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано21.06.19 14:08



Тоя обича да спори, адвокат.
Опасното е, че компромиси с такава комисия може да изкривят и наложат тъпанарското им мислене за хора и събития и в нашите учебници .



Тема Re: Наум Кайчев за преговорната комисиянови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано21.06.19 14:40



Ти имаш ли идея какво пише в нашите учебници в момента?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.