Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:30 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема Re: Според тјах имало енови [re: MupaM]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано20.06.19 15:55



Изобщо си нямам представа така ли е точно по закон. Предположих, че е така. Някой ако знае с точност да каже.
Има толкова много студенти македонци в България от десетилетия. Да не е масово известно това и да не са знаели е много странно.

Но принципно в България е прието, че македонец е регионално самопределение на българин. Така че който и да се чувства и пише македонец...за нас трябва да е приравнено на българин

.
ПС София е наистина отвратителен град.



Тема Re: Според тјах имало енови [re: Superserb]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано20.06.19 15:56



А и от друга страна е абсолютно нормално луге кои се живели само година-две да я мразат София...много лош град... и после си мислат дека цела Бугария е ваква...

И тая тъпотия в каква връзка? Като е толкова лош град, защо продължавате да се мъкнете и да се мъкнете, та вече не може да се диша от провинция? София му била виновна на макето...

Явно е пълно с македонски лекари останали у нас, защото и аз наскоро се сблъсках с един - много търсен сърдечен специалист в болница "Света София". Млад, много забавен образ - говори си предимно на македонски диалект, чак като види, че събеседникът му не вдява, минава на книжовен. Предимно с мьекащи хора от източна България.





Тема Re: екзистенциални въпросинови [re: mak ot Sofia]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано20.06.19 15:56



... ама те да са Южната, а ние Северната!



Тема истински случайнови [re: MupaM]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано20.06.19 15:58



Аз съм ковандирован до вр. Мусала и на касата на лифта Боровец-Ястребец една тумба граждани на БЮРМ. Като разбраха, че лифта вози с два вида билети, едни за българи и двойно повече за чужденци хората се засуетиха. Касиерката пита високо: Вие българи ли сте или сте чужденци. Съвсем правоверно отговарят: Етее.. от Македония сме. По 6 лева (за чужденци беше 12 лева). Притисок, какво да правиш





Тема Ненови [re: Superserb]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано20.06.19 15:59



те са Западната, а ние Източната





Тема Re: Според тјах имало енови [re: WlSP]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано20.06.19 16:02



...ще спрем да се мъкнем...като спрете да източвате цялата държава. Ако ви отделят като отделна държава само София. След два месеца половината ще сте умрели от глад...буквално. Обаче няма да имате толкова време, щото на първата седмица ще се изядете един друг...от злоба.
Наистина е отвратителен град. Грозен, скъп и с много арогантни и надути хора. Арогантността идва...просто от това, че си...от София. Ако само съзнаваш колко дълбоки психологически проблеми показва това... а е толкова масово и направо фиксация... отначало е смешно, после досадно...накрая противно. Не е лична обида към никой...но си е така.



Тема Re: истински случайнови [re: mak ot Sofia]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано20.06.19 16:03



Бях на изнесено обучение в Охрид преди повече от 10 години. Запазили ни бяха хотел, зала за лекции и т.н. Беше организирана и някаква културна програма. Посетихме църквата Света Богородица Перивлепта. Попитаха ни дали сме чужденци. Казахме да. Един мъж (местен) от страни се обади - Бугари са. Платихме като за местни.
А сега де?

Редактирано от ludo-mlado на 20.06.19 16:05.



Тема едно е междудържавни отношения,нови [re: ludo-mlado]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано20.06.19 16:13



друго са човешките отношения на гражданите на тези държави!
Ходил съм 5-6 пъти в чуждата съседна държава. Само един катаджия (собракяец) ме глоби с думите: Това не ти е Бугария





Тема Superserb,нови [re: Superserb]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано20.06.19 16:17



За София: или добро, или нищо


Веднага ще споделя и трудности. Напоследък никъде не ходя с колата, просто защото няма къде да я паркирам

Редактирано от mak ot Sofia на 20.06.19 16:18.



Тема Re: Не всички [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано20.06.19 16:33



Имаше една учителка за която майка ми казваше, че и след 5 години студентсво и диплома в София си останала селянка.
Заради тая същата изгонили най добрият математик в гимназията ми(вече а БЕХ завършил) защото бил против смената на имената на турците и гоненето им 1989.

Редактирано от torlakov-93629 на 20.06.19 16:33.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.