Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:16 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема МПО Чикагонови  
Автор persone (върховист)
Публикувано15.06.19 10:32



Торлаче, знаеш ли ги тия?



https://www.facebook.com/pg/MPO-PIRIN-CHICAGO-224515110909303/posts/

Има интересна информация. Повечето неща ги знаете.



Тема Re: МПО Чикагонови [re: persone]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.06.19 16:30



Допаднаха ми разсъжденията на Вида Боева-Попова " Нещо за "македонските чукари"".
Някои от клубарите могат да се поучат относно клишето, което са усвоили.



Тема Re: МПО Чикаго [re: tuzlija-179435]  
Автор Buyer (минаващ)
Публикувано15.06.19 16:36



МПО Чикаго (ако това е истинското МПО), май е “окупирано” от нови емигранти





Тема Re: МПО Чикагонови [re: Buyer]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано15.06.19 16:44



Репликата ми беше, че в показания брой на изданието ми допадна гледището на В.Боева за клишето "македонските чукари", та му е отделила цяла статия.



Тема Re: МПО Чикагонови [re: tuzlija-179435]  
Автор Buyer (минаващ)
Публикувано15.06.19 16:46



Да, и моето мнение е такова



Тема Re: МПО Чикагонови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано15.06.19 17:08



Не ми се отваря



Тема Re: МПО Чикагонови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.06.19 15:56



Хе стига бе. Да не би да се вижда само от България?

Някой нашенец нещо не е дооценил? Имаш ли браузър Опера? С Опера можеш да погледнеш на прайвит браузинг през VPN все едно си в България.

Редактирано от persone на 17.06.19 16:09.



Тема Re: МПО Чикагонови [re: persone]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.06.19 17:31



МПО не съм виждал особено тук. Старото поколение си е отминало и нещата са са поразмили.
Срещнах преди време един трансилвански унгарец, младо момче,който бе ровил из нашата история и асоциираше съдбата си с тази на мак българи.
Но е пълно с всякакви хора и съдби от там. Родени тук, от Костурско , с по добър български от моя, софийски антични македонци, хибриди гърци/македонци с приличен български. Една жена в Милуоки като ни чу да си говорим на концерт ме заразпитва от къде знам македонски и дали сърбите още са там. Родителите и’ имали голям ужас от тях. Моите впечатления са , че националното е поизбледняло за сметка на регионалното. Да не говорим пък, че , нормално, принафлежността им си е американска.
Съвременните емигранти от Северна Македония са като цяло доста приятелски настроени. Ако приемаш и ти самият, че са вече ни рак ни риба, най добре ще разбереш и психологията им. Знаят , че са част от нещо по голямо, но държат на местните си битовизми. Като цяло , поради силно лимитираното им образование и обща култура за нуждите на македонизма, работят ниско платени неквалифицирани работи.



Тема Re: МПО Чикагонови [re: torlakov-93629]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано17.06.19 17:35



С това последното кръвно обиди цялата македонска диаспора от Торонто до Сидни.





Тема Re: МПО Чикагонови [re: torlakov-93629]  
Автор persone (върховист)
Публикувано17.06.19 17:47



Да не говорим пък, че , нормално, принафлежността им си е американска. За краткото време, което бях там усетих същото. На нашата българо-полска сватба, която беше уникална в полската католическа църква имаше българи, сърби и гърци от православна страна. Бяха ни разделили отляво и дясно на пътеката. Православните помежду си си помагат, агнетата се купуваха от гърците, а от сърбите музиката. Имаше и албанци обслужващ персонал в кръчмата. Типично по нашенски и по балкански, албанците окрадоха според мен поне една трета от мокрия бар и затвориха поне половин час по-рано.
А иначе като цяла МПО Чикаго се е държало доскоро от македонистите, които са го завзели от по-старите македонски българи. Днес обаче има свежа струя от млади момчета и момичета от България, които са го завзели обратно от македонистите. Мислех, че мож да си чул нещо.

Редактирано от persone на 17.06.19 17:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.