Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 09.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Комита, какво става в Пловдив?  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано08.06.19 18:24



Доколкото разбирам е задържан 15 годишен ученик-джихадист, подготвял сериозен самоубийствен атентат. На всичкото отгоре, той не е задържан под стража, макар че наказателно - отговорни са лицата, навършили 14 години, а името му се пази в тайна. Това е нещо потресаващо....

Редактирано от jingiby на 08.06.19 18:25.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.06.19 18:42



Става и почва да ходи....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано08.06.19 18:54



Каквото четеш по медиите, това знам и аз. Вероятно си научил, че учи в елитна гимназия и родителите му са го предали.



Тема Пророчествонови [re: jingiby]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано08.06.19 19:39



Точно преди 3 години д-р. Мохд Абуаси каза, че до 3 години България може да започне да брои атентатите.



2016-та г.
В отговор на:

[...] По повод заплахите за България д-р Абуаси посочва, че засега страната ни не е цел на джихадистите, и обяснява, че ако не искаме до три години да започнем да броим атентатите, трябва да се вземат превантивни мерки срещу разпространението на радикалните идеи. Това е половината от решението. По думите на анализатора на наша територия засега се наблюдават „отделни елементи”, но не и структури, които проповядват подобни идеи. Д-р Абуаси е на мнение, че към настоящия момент „нещата са под контрол”, защото тези елементи са изолирани и нямат социална среда, сред която да се разпространяват и която да ги пази. Според него за България няма опасност от терористични атаки, но е важно службите да вземат превантивни мерки за спиране на екстремистките идеи [...]




.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 08.06.19 20:05.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: Shtrkot]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано08.06.19 19:49



Тази шега не ми се струва свързана с темата. Друг път си по-духовит...



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.06.19 20:49



Нещо ми е секнало чувството за хумор напоследък.....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Пророчествонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.06.19 20:50



Не е пророчество, а анализ, ама няма кой в службите да го прочете или да го чуе....

Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано08.06.19 20:59



Малкото келешче е в 8-ми клас, от заможно семейство. Това, което научих, е, че си има психични отклонения, които са прикривани от близките му. Сега таткото се усетил навреме и му е набарал телефона с чатове на английски с разни ислямисти. Предал ги в ДАНС и така се е стигнало да задържането на малкия дебил.

Общо-взето, нетипичен профил за потенциален поддръжник на ИДИЛ. Лошо възпитание, съчетано с психиатримни проблеми - за малко да стане голяма беля. Всъщност службите нищо не са предотвратили. Бащата ги е сигнализирал.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано08.06.19 21:13



Бащата се разбрал да не го задържат в училище, за да не става панаир. Взел го от там и сам го завел при службите.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано08.06.19 21:16



Родители християни. Преустановени връзки с ИДИЛ, преди месец:





Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано08.06.19 21:52



От християнски произход, пък доколко са християни...



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: goga]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано09.06.19 02:22



За мен е партенка, за да си правят службите ПР.

15 годишен пикльо не може да прави експлозиви. Дори 45 годишен инженер, ако никога не е пипвал нещо такова в ръце, най-много да направи пожар, ако изобщо сколаса да накара нещо да припламне. Само с книжки и видеа не става терористлъка.





Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: croesus]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано09.06.19 08:21



Може и да има нещо вярно, но подходът е супер непрофесионален - теч на информация относно обект, който ти служи за стръв. Или службите са много некадърни и не могат да опазят тайна, или е това, което казваш: някой не се е сдържал да се похвали и е пуснал въдицата на познат журналист.

Редактирано от goga на 09.06.19 08:21.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: croesus]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.06.19 09:17



И аз мисля че се преувеличава ситуацията. Гешев го готвят за главен прокурор и му помпат имиджа всячески.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.06.19 13:12



Горе-долу, сега всички тъпанари-анализатори, ще се нахвърлят да коментират ислямизма, несъществуващите в България спящи клетки, разбираш ли какъв е исляма в България и всякакви други безумия, които се харчат пред затъпялата и безчувствена публика. И никой, ама никой няма да коментира, че става въпрос за сериозни психологични проблеми в едно българско християнско дете, психологични проблеми от които страдат сигурно 50% от подрастващото поколение, благодарение на отдавна погребаното българско семейство. И ховярвайте ми, за никакъв ислям не говорим тук. Със същия успех това дете можеше да се зариби по Син кит, лека дрога, секта или каквото там щете. Просто е търсило внимание в интернет и на такъв вербовчик е пъпаднало. В друга вероятност, можеше и на мормон да попадне. А същината на проблема-унищожените семейни ценности, отново ще бъдат неглижирани. И не му прави чест на новоизлюпения мераклия за нов главен прокурор, да раздухва по такъв безотговорен начин този проблем, само за да си направи елементарен п.р. и да се изкара Батман, в ситуация която не съществува.

Редактирано от komitaO3 на 09.06.19 13:18.



Тема Наръчник за ИДИЛнови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано09.06.19 13:32



Ако България беше оперативно интересна на ИДИЛ, а тя не е(!!!), то пътят за осъществяване на атентат, щеше да преминава през някой от десетките помаци, завършили ислямско богословие в Саудитска Арабия или през някой от хилядите отдавна установени в България араби(сирийци, иракчани, мароканци, египтяни, либийци), много от които са вече в смесени бракове с българки. За щастие тези хора са светски ориентирани. И ако ИДИЛ бе решил да прави атентат тук, такъв атентат можеше да ни врътнат, че да ни се отвърти главата. А нашите "велики" тайни служби и прокуратура, гонят михаля по циганските махали и българските тийнейджъри, само за да демонстрират пълната си безпомощност и неадекватност.



Тема Re: Наръчник за ИДИЛнови [re: komitaO3]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано09.06.19 13:58



Ако България беше оперативно интересна на ИДИЛ, а тя не е(!!!), то пътят за осъществяване на атентат, щеше да преминава през някой от десетките помаци, завършили ислямско богословие в Саудитска Арабия

+1. Всички терористи, които са се гръмнали в Западна Европа, все се оказва, че преди това са били за по 2-3 месеца в СА.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: goga]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано09.06.19 14:02



Ей такъв терорист ще е бил.







Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: croesus]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано09.06.19 17:55



След атентата срещу Шарли Ебдо, европейците бяха разделени дали трябва да се подходи с още сарказъм, или да си мълчат.

Така се прави:



.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Още малко клишета от медиитенови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.06.19 09:16



Момъкът бил объркан, излъган, примамен с чародейна свирка, видиш ли, от много коварни и интелигентни ислямисти. Едва ли не е бил сомнанбул и не е знаел какво прави. Една година сглобяваш бомби; за да те обработват ислямисти, сам си търсил такива контакти; мен що никой не ме обработва;
Келешът е искал да приеме исляма.

Според мен този си остава потенциална заплаха до живот. А родителите му са пълни утайки, щом са възпитали такъв съвременен еничар.

Редактирано от goga на 10.06.19 09:16.



Тема Re: Още малко клишета от медиитенови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.06.19 10:56



Гога, ти за лош поглед ще разстрелваш хора.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.06.19 12:29



Комита, аз съм съгласна, че проблемът може би се преувеличава, може би и Гешев си прави пиар, обаче и твоето е от типа "който където го сърби". Един се плаши, че скоро ще ни ислямизират, друг вижда причината в предполагаемата смърт на семейството и семейните ценности, каквото и да значи това, и така.
А щури тийнове и тийнове, правещи бомби, имаше и по наше време. Дори без интернет и всичките му улеснения и без починали семейни ценности. Е, освен ако не отдадем смъртта им още на комунизма - наскоро някой беше писал едно към едно, че възпитанието с бой днес било остатък от комунизма, та едните ценности ли...

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 10.06.19 12:34.



Тема Re: Още малко клишета от медиитенови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.06.19 12:31



Чак пък разстрел



Тема Re: Още малко клишета от медиитенови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.06.19 12:32



"А родителите му са пълни утайки, щом са възпитали такъв съвременен еничар."
Нали? На мен това не може да ми се случи, защото правя всичко правилно.

Както са си мислели и много от онези, на които са им се случвали разни неща.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Още малко клишета от медиитенови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.06.19 12:52



Всичко може да се случи, но не пада ненадейно от небето.

Ако е психиатричен случай, е едно. Ако е келешлък, друго. Едно време шизотата гърмяха отомански банки, сега си режат карабините от скука.

Редактирано от goga на 10.06.19 12:52.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.06.19 13:03



За момента пострадалите от бомби в България са полицаите и случайни фенове по футболните мачове.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.06.19 13:08



Да, бе, така е. Казвам само, че едва ли има нещо общо предполагаемата липса на семейни ценности.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.06.19 14:54



Тъпанарите от Пик са изкарали името и семейството на момчето. Но нека се види "страшилището" за хриссиянска България:





Тема Re: Още малко клишета от медиитенови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано10.06.19 15:13



Не пада ненадейно от небето, обаче мисленето "аз правя всичко правилно и съм защитен", е толкова погрешно, че няма накъде.
Нали го знаеш вица "преди имах пет теории за възпитаване на деца, сега имам пет деца и нито една теория".

Чукайте на дърво, че са ви се паднали нормални, несъздаващи проблеми деца. Не е само ваша заслуга и не винаги другите не са успели, понеже са "утайки". Това принципно, не че тоя въпросният новоизпечен ислямист е някакъв кой знае какъв изверг, по-скоро е келешче.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 10.06.19 15:19.



Тема Re: Още малко клишета от медиитенови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.06.19 15:59



Суеверието в случая не помага.
Никъде не съм писал, че аз съм безгрешен или идеален.
Но и малоумните оправдания по тв ми идват в повече.

Редактирано от goga на 10.06.19 15:59.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.06.19 18:24



Това все едно аз съм го писал:





Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.06.19 18:51



По случаи, касаещи националната сигурност, не трябва да се тръби наляво и надясно. Това е пълна дилетантщина.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: komitaO3]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.06.19 10:25



И аз си помислих дали драмата из медиите няма да отблъсне други евентуални родители в това положение от идеята за търсене на помощ от властите, и стигнах до извода, че не, понеже за съжаление на повечето родители у нас и без това и през ум няма да им мине да търсят държавата за помощ.



”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано11.06.19 10:46



За момента пострадалите от бомби в България са полицаите и случайни фенове по футболните мачове

Имаше бомбен атентат. Имаше и други случаи, нямащи нищо общо с футболни фенове или религиозен фанатизъм...



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: MupaM]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано11.06.19 11:03



Да, тук се е случило ителигентно и отговорно семейство.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: sofijanec]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано11.06.19 11:05



Сарафово беше извършен от чужденец. А другите бомбени атентати бяха разчистване на мутри.



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: komitaO3]  
Автор sofijanec (пристрастен)
Публикувано11.06.19 11:09



Така е.



Тема забравихте бомбитенови [re: sofijanec]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано11.06.19 11:17



от възродителния процес. Една във влака на Буново, една на пловдивската гара..



Тема Re: забравихте бомбитенови [re: mak ot Sofia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано11.06.19 12:08



Комитата говори за сега. Сарафово беше чужденец, да.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Май, не е било никак безобиднонови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.06.19 12:17







Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано13.06.19 12:30



Говорих с директорката му, преди час. Каза че 90% от изнесеното в медиите не отговаря на истината.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.06.19 14:11



Със сигурност има много медийни басни по темата, но пък и директорката не е чела чатовете и разглеждала какво е успял да сглоби нейният ученик.

Редактирано от goga на 13.06.19 14:11.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано13.06.19 14:22



Да, но директорката знае от колко години момчето си има собствена лаборатория, тъй като е отличник по химия и биология. Дълги години, преди ИДИЛ да го прихванат. И всъщност го прихващат именно покрай любителския му интерес покрай бомбите. Оставам настрана че материалите за "бомбата" са амониева селитра, белина, часовник, кабели и тръби, каквито има във всеки гараж. Апропо, целият му клас и учители са твърдо зад него. Предполагам го познават по-добре от теб и мен. Момчето е плакало 3 дни в училище, когато е разбрало от медиите, че е искало да взривява съучениците си. А великите ни тайни служби, не са му влезли в профила, за да продължат чатовете и да разкрият вербовчика. От целия случай е видно че имаме неработещи и некадърни тайни служби, способен на всякакви лъжи, за малко медийна показност, мераклия за главен прокурор и много жадни за кръв българи. И всичкото това на гърба на едно 16 годишно момче...



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: goga]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано13.06.19 14:40



Намерените бомби в Пловдив без аналог в новата история

Бах ма'аму! Ние сме имали нобелов лауреат!





Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано13.06.19 15:29



Случвало ми се, когато в журналистически материал става въпрос за места, хора, които познаван или неща, по които съм специалист или информиран, че нерядко има големи неточности, та до откровени глупости.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: tuzlija-179435]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано13.06.19 15:35



Май на всеки му се е случвало.
В защита на журналята може да се каже, че от тях често се иска да пишат бързо и за неща, по които не са специалисти. Но понякога може и да не им пука или да търсят сензация.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.06.19 16:43



Нямам претенции да познавам случая. Само посочвам цитати на прокурори и на премиера.

Какъв човек е този 16-годишен - никой не му е в главата, че да гарантира на 100%.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.06.19 17:40



Кой ли като малък не е правил бомбички, да си е играл с тъпкачи и т.н. С един съученик произвеждахме, но не дотам сполучливо черен ловджийски барут: дървени въглища, сяра и селитра. Може би момчето преструвайки се на човек който им съчувства е искал да се добере до рецепти, практически съвети някакви за лабораторията му.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано13.06.19 17:44



Всичко е възможно.



Тема тъпкачи?нови [re: mulcho]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано13.06.19 17:52



Да не би да е това, на което в нашата махала викахме тапешник. Пистолетче, с дървена дръжка и гърмеше силно?



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано13.06.19 17:58



Може би момчето преструвайки се на човек който им съчувства е искал да се добере до рецепти, практически съвети някакви за лабораторията му.


При наличието на интернет не е трудно да направиш бомба. Че то обикновения изкуствен тор си е взрив с добавка на 5 % нафта или бензин:

...Приготвяне-торба амониева селитра (продава се като изкуствена тор, гранулирана) 20 кг се разбърква много хубаво с 1200 гр нафта, целта е да се постигне максимално хомогенна и плътна смес. Ако е нужно преди или след смесването с нафтата, може гранулите да се раздробяват, мокрят, сушат за достигане на хомогенност, всичко зависи от състоянието на амониевата селитра. В получената смес се слага междинния детонатор (тротил, може да се ползва например килограм смес миниум/бронз, чието получаване ще разгледаме по нататък), детонатора (стандартен КД или друго, което също ще разгледаме по-нататък), ОШ, кабел или друго и е готово.





Тема Re: тъпкачи?нови [re: mak ot Sofia]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.06.19 18:10



Смачкваш в единия край дебелостенна тръбичка, да речем от стар хладилник, стапяш в дъното олово за да уплътниш, разпробиваш дупчица за възпламеняване, ложа от дърво, купуваш пачка кибрит и почваш да рониш фосфор

Понякога се пръскат.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.06.19 18:12



Тук проблема е с детонатора, това сме го умували като ученици.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано13.06.19 18:44



Миниум и бял бронз, плюс няколко дребни камъчета (по възможност мрамор, за по- хубава искра), хартия и след това изолирбанд.
Последния беше кът (както повечето неща по време на соца), намираше се само онзи на конците, който не можеше да стегне хубаво бомбичката.
И така бяхме в трескава подготовка за всяка Нова година, поради липса на фойерверки.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: Darkages]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.06.19 19:12



Ставаше и с тиксо, за камъчета най-добре мозайка. После миниума се изгуби на пазара, измести го сигурно грунда за метал.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.06.19 19:21



И ние сме гърмяли бомби с миниум и бял бронз, но тук смесваме жанровете.

Да, всичко е възможно.

Редактирано от goga на 13.06.19 19:24.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано13.06.19 20:00



Кой ли като малък не е правил бомбички, да си е играл с тъпкачи и т.н. С един съученик произвеждахме, но не дотам сполучливо черен ловджийски барут: дървени въглища, сяра и селитра.

От въпросните продукти, днес единствено сярата може да се купи и то от аптека, почти със сигурност смесена с някакви "омекотители", защото е за медицински нужди.

Амониевата селитра е с чистота 60-70%, като останалото е варовик, за да не повишава киселинността на почвата. Ако е внос от Индия или Пакистан - със сигурност е с добавки, които я правят неизползваема за пиротехника. В тези две държави преди 10тина години въпросната селитра беше изцяло забранена за продажба, защото много терористи я ползваха за бомби. Дървените въглища са със стабилизатори и добавки, така че ако ги стриеш няма да стане въглен.

Чисти продукти могат да се купят единствено от Валерус или друг магазин за реактиви, но на 16 годишен пикльо със сигурност няма да продадат.

Алтернативата е да се пречистят купени от пазара продукти, но за това трябва апаратура, други реактиви (придобити пак от Валерус) и много сериозни знания по химия. Така че за мен "новината", че 16 годишен ученик е сглобил бомба, е чиста партенка.



p.s. Почти нищо опасно, което е било достъпно на пазара преди 30 години, не е достъпно днес. Например отдавна не може да се купи стрихинин, ДДТ, повечето хербициди и пестициди, дори белината е с тенденция да стане с 5% съдържание на активно вещество, за разлика от 25% преди години. Предполагам, че и кислола ще изчезне, както и течния каналин. Раундъпа вече е забранен, въпреки че е сравнително безопасен за употреба, от догодина се забраняват и всички никотиноидни продукти, защото унищожават пчелите. За мое изумление се оказа, че дори омекотителите за басейни са съвсем различни от американските например. За нещо ми трябваше малко боракс, но не се продава никъде - само в аптеката "медицински боракс". Всички те рано или късно биват засегнати от евродирективи.

Редактирано от croesus на 13.06.19 20:14.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.06.19 20:15



Аз започнах да правя ракети след като завърших образованието си в детската градина.

Взимаш кибритена клечка, увиваш алуминиево фолио от шоколад от средата на клечката до 4-5 санта зад нея. Взимаш карфица и, през навитото, я забиваш в средата на главата. След това смачкваш фолиото хубаво и без да я махаш обрязваш фолиото около нея с ножица. изравняваш карфицата с клечката - образуваната тръбичка трябва да сочи право назад, и вадиш карфицата.

Пред главата, смачкваш много плътно и го минаваш с нокът в няколко кръга, за да не излиза тяга отпред, чупиш клечката горе-долу да стане 1.5 санта и отпред завиваш дървеното във фолио, като трябва да е заострена.

След като е на установката, активацията е термична. Става чрез нагряване на главата отдолу със запалка или кибритена клечка.

Летят, та мамата си трака.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: croesus]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано13.06.19 20:29



Ти по медиите да видя нещо сглобено? Не. Снимките показваха отделни елементи, несъединени. Смеските си бяха в опаковките.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: croesus]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.06.19 21:08



Рецептата за барута я намерихме в едно старо списание ,,Спектър". За пръскане на лози или овошки се използваше един препарат мисля се наричаше Тиозол, с 80% сяра, но при една баба съседка намерихме стари запаси - чиста сяра, дървени въглища откраднахме половин чувал от бира-скарата на пазара, проблем беше селитрата. с амониева не се получаваше. По съвет на един по-голям и учен братовчед нагрявахме ам. селитра със сода бикарбонат доколкото помня, за да се отдели амоняка, как смърдеше- ужас! С така обработена селитра смеската вече гореше и още повече пушеше, но за бомби не ставаше





Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано13.06.19 21:17



Е да, за барут си трябва калиев нитрат, а амониевата селитра е амониев. За димки естествено става, както и за изстудавяне на бира и ракия.





Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.06.19 21:18



Технологията за тези ракети при нас беше по-опростена, завиваш главата на клечката със станиол от цигарена кутия или друго, като от долу покрива и клечката 5-10 мм. а горе завиваш на фишек, за пускова установка най - добре саксия на някой балкон и вечерно време, че е по-ефектно. Ракетата / ракетите се забождат в пръстта с лек наклон в желаната посока, след това палиш клечката в долния край-средата



Редактирано от mulcho на 13.06.19 21:26.



Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: croesus]  
Автор mulcho ()
Публикувано13.06.19 21:20



За димки беше добра, после ги сушах във фурната.





Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: mulcho]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано13.06.19 21:41



Батко, това е много стара технология... Не се обиждай. Моите са поколение 4++



Това е оригиналната технология, за която ме светна бубайко, но я усъвършенствах. Даже правех двудвигателни - с две кибритени клечки.

Имаше и 4-двигателни. Тестовете показаха, че нямат бъдеще като сериозна технология.

В какви хубави години ме върнаха тия работи.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: croesus]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.06.19 22:29



Мале, що димки сме правили с амониева селитра





Тема Re: Разликата между бомбички с миниумнови [re: jingiby]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано13.06.19 23:08



и настоящата история е това:
"Вербовчикът от " исл държава" бил с арабски призход и се намира в страна от Северна Африка, каза още главният прокурор, но не уточни коя. Според него към момента няма възможност този човек да бъде задържан. Вербовката на ученика е започнала безобидно, обясни Цацаров. Първоначалните разговори са били само за традиционния ислям. След като момчето решило да приеме религията, се преминало към обяснения, че всеки истински мюсюлманин трябва да убие поне един "неверник"."

Редактирано от goga на 13.06.19 23:10.



Тема Ето гинови [re: mulcho]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано14.06.19 02:33





.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Май, не е било никак безобиднонови [re: croesus]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано14.06.19 02:35



За нещо ми трябваше малко боракс, но не се продава никъде - само в аптеката "медицински боракс". Всички те рано или късно биват засегнати от евродирективи.

Има Боракс и по 1 кг, и по 5, и по 25. И то на не едно място. Не си търсил достатъчно. Същото важи и за другите материали. Всъщност реално сега можеш да се снабдиш с много повече неща отколкото "ЕДНО ВРЕМЕ". Само че не от "Домашни потреби".

P. S. Има и Белина 25%.



Тема Re: Разликата между бомбички с миниумнови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.06.19 09:22



"Не знаем фактологията, какво точно се е случило. Появи се съобщение, че има задържан младеж на 16 години. След това се появи версия, че бащата е видял кореспонденцията. Вчера казаха, не, не е бащата, друг източник е. Това каза експертът Тихомир Безлов по btv. "Разбираемо е, че ще има легенда. Предполага се, че чужда служба ни е уведомила, турска вероятно."





Тема Re: Разликата между бомбички с миниумнови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.06.19 09:42



И прокурорката от специализираната прокуратура Сийка Милева потвърди, че първият сигнал не изхожда от родителите:

...Прокурорката подчерта, че родителите са помогнали на разследващите за случая, като отбеляза обаче, че първоначалната информация, че детето им има общо с „Ислямска държава“ не е дошла от тях, а от друг човек.





Тема Re: Разликата между бомбички с миниумнови [re: cumanich126454]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано14.06.19 10:21



Тези неща вече се следят. Изкуствен интелект работи във всички големи платформи в интернет. Всички компании с месинджъри, рекламиращи "криптираната" си връзка всъщност имат алгоритъм за разчитане на съобщенията. Всички доставчици на интернет у нас логват трафични данни, достатъчно е едно поискване от органите и започва тотално прослушване на съмнителния субект.
Първоначалната информация едва ли е получена от турските служби, по-скоро от по-на запад...



Тема Re: Комита, какво става в Пловдив?нови [re: jingiby]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.06.19 11:47








Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.