Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 06.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Знам знам, всичко си знам азнови [re: SashetoBE]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано04.06.19 16:03



...јас шкртам на пропаднат форум

е не си сам, не си сам....

државниците се окажаа лабилни и витливи. Ако имаа р`бет можеа и требаа да го поврзат членството во НАТО co спорот на името, да не кажам дури и co влез во EU. Така ке се видеше колку стратешки им значи Македония на западот и EU.

Можеби тогаш веднаш би не делеле, а сега вака се спремаме да поjдеме цел курбан за шиптарите.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Йоване, не пиши такива неща,нови [re: JovanDamaskin]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано04.06.19 17:18



защото доверието към теб спада. Аз така разбрах написаното от теб. Държавниците се оказаха "лабилни и витливи". Ако бяха истински мъже, трябваше да тропнат по масата и НАТО и ЕС да си подвият опашките, те щяха да скръцнат със зъби на Гърция и тя щеше да си подвие опашката.
Преди доста години беше само формалност Македония да влезе в НАТО в Букурещ. Вместо това Гърция обяви, че има проблеми с Македония заради името. И НАТО и ЕС казаха: Решете спора помежду си и ще стане. Това е дипломатично. С две думи: Македонио, не дразнете Гърция. Тя има право на вето.
Повечето македонци мислят така: Откъде накъде други ще ни казват какво да бъде името на държавата! Когато Македония няма никакви връзки в света, тя може да си приеме каквото име иска. Но Македония е на планетата Земя, където има международни организации: ООН, НАТО, ЕС. Т.е. името е за обща употреба.
Това, че ти спадаш към тези, които още не са разбрали това ме кара да не обръщам внимание на писаниците от теб.

Редактирано от mak ot Sofia на 04.06.19 17:21.



Тема Re: Йоване, не пиши такива неща,нови [re: mak ot Sofia]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано04.06.19 17:23



"Ако бяха истински мъже, трябваше да тропнат по масата и НАТО и ЕС да си подвият опашките, те щяха да скръцнат със зъби на Гърция и тя щеше да си подвие опашката."
Не, бре, щяло е да се види как НАТО и ЕС са лоши и не им пука за нас, а ... (кои?) са наши и добри. Аз поне така го разбрах.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”

Редактирано от MupaM на 04.06.19 17:24.



Тема не им пука за наснови [re: MupaM]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано04.06.19 17:28



напротив: пука им. И дават съвет. Съветите не са задължителни. Ако не се изпълнят ООН ще продължава да пише по картите БЮРМ





Тема Re: не им пука за наснови [re: mak ot Sofia]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано04.06.19 17:45



Все пак БЮРМ е по-добре от БЮПВБ (Бивша Югославска провинция Вардарска Бановина).



Тема Re: не им пука за наснови [re: jingiby]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано04.06.19 17:51



Да си призная, мен също много ме дразни това Северна Македония, много е унизително. Но да бяха държава с 7-8 милиона население и със мнозинство от 80-90% държавотворно население, да бяха държава с безспорна история и идентитет, тогава Дамаскина би имал право. Но не са. Това е единственият начин за оцеляване поне на сегашното им състояние.



Тема Re: Апсурдот на една обречена државанови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано04.06.19 18:41



Виж сега, Дамаскина има и друг ъгъл от който вижда нещата. Проблемът с идентитето се кръстосва с етническият албански. За него вторият тотално измести първият като приоритет. Може и да е прав защото е практически местен.
Колкото до Заев; тоталното му отричане може да отпадне ако се задържи няколко мандата а с него почнат да влизат пари и хората се позамогнат. Тогава ще може да разчита и на свои електорат , по малко албански. Едно е хубаво за нас; тръгна по път който ще антагонизира Сърбия със Скопие. Тук е и тънкият момент за постигане, в който албанците ще са остена без да имат полза от него. За него обаче ще му трябват по масово македонско участие , а както казах то иска награда .



Тема Без зурлинови [re: komitaO3]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано05.06.19 10:52



нема ништо



Тема Ќе го кажам без трунка несериозностнови [re: JovanDamaskin]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано05.06.19 11:22



ако навистина се појавеше таков државник, ќе го убиеја, ако се појавеше друг и него ќе го убиеја. Македонија е премногу ситна и слаба во сравнение со потенцијалот што го имаше да прави прeчки на осуштествувањето на евроатласнката “идеја“ во Европа. Општо прифатено е мнението дека 27 ми Април било сценарио на Груевски за убиство на Заев и поне еден албански висок политик. Според мене, обратно е , 27 ми Април беше претпоследната стапка во сценарио за убиство на Груевски. Фала богу, не издржа и се повелече, оти ако не, всичките ќе си однесевме и това много лошо.



<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от SashetoBE на 05.06.19 11:23.</EM></FONT></P>

Редактирано от SashetoBE на 05.06.19 11:28.



Тема Re: Без зурлинови [re: SashetoBE]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано05.06.19 12:59



И албанците така викат, дури претендират за запазена марка на " тешкото"...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.