Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема медийна грамотностнови  
Автор tormentor (мъчител)
Публикувано18.05.19 12:10



интересно животно, за което чувам за първи път
в тази статия https://edition.cnn.com/interactive/2019/05/europe/finland-fake-news-intl/
за как финландците борят фейк новините има графика как европейските държави се подреждат по медийна грамотност
ние сме много зле ама бракята /братучедите или там както ни се водят/ направо бият дъното.
дали има корелация с факта, че от ранна възраст им перат с мозъците с безумната югославска пропаганда, та впоследствие приемат напълно безкритично всичко което им се спусне



кажи му северномакедонец вместо да го обиждаш

Тема Re: медийна грамотностнови [re: tormentor]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано18.05.19 12:16



В момента онези в Скопие са ни "третите братучеди".



Тема Re: медийна грамотностнови [re: tormentor]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано18.05.19 13:01



CNN - знаме на борбата срещу дезинформацията? Чичко Тръмп не е съгласен с това...
----
И разбира се ... руските тролове (като мен) са най-способните в света.





Тема Re: медийна грамотностнови [re: cumanich126454]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано18.05.19 23:05



Ти се шегуваш, но изказването на Тръмп беше искрено. Добре им напука каските.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: медийна грамотностнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.05.19 07:19



Изречението ми над линия не е шега, а констатация. Изречението под линия е наистина шега. Искрено ме удивлява (а същевременно ме забавлява) "откритието", че една фабрика за тролове в Петербург в състав от петдесетина участника може да обърне хода на световната история. Та се налага медийно да ограмотяваме народонаселението в разпознаване на правилните новини. Ама кой ни дава критерий за истински новини? Разбира се Министерството на истината от "1984". То ще ни казва кое е истина и кое е хибридка. А пък CNN e говорител на това министерство.
----
Впрочем не е ли "хибридка" съобщението ти в съседната тема за употребата на йоносферно оръжие от страна на САЩ спрямо ядрените съоръжения на Северна Корея? За всеки случай съм го маркирал с червен флаг като недостоверно.



Тема Re: медийна грамотностнови [re: cumanich126454]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано19.05.19 23:02



Съобщението ми в съседната тема не е хибридка, защото не е по CNN или НОВА. Оставил съм го лаконично за да може ако някой има интерес, да се разрови сам и да стигне до 2 и 2. Не облъчвам, не натрапвам.

Казвам ти, че и кемтрейлс са истински, под което слагам печат и се подписвам. Мога да ти обясня как работи двигател на съвременен пътнически самолет от А до Я. Последното, което ще направя е да подлъгвам 10-20 човека във форум, където ръсят ценна информация наготово.

В същата тема Croesus е писал за ядрените оръжия, от които явно се е интересувал доста. Няма логика да ебава хората. Това не е предаването Big Brother и Ким Кардашян.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: медийна грамотностнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.05.19 23:10



Като напиша в гуглето "кемтрейлс" този термин винаги е придружен с епитета "конспиративно":





Тема Re: медийна грамотностнови [re: cumanich126454]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано20.05.19 05:44



Когато кемтрейлс се появиха в България, хората ги хвана параноя и вдигнаха шум. Тогава и по българските телевизии го изкараха като конспирация. След това се забрави.

Как е класифицирано, хич не ме интересува. Не знам от кой град си, но гледай следите от пътническите самолети. Тези, които са тънки, прави като линия и изчезват бързо са обикновени.

Широките, които не изчезват, а се разстилат със странни форми, е невъзможно да излизат от какъвто и да е работещ турбореактивен двигател. Няма такова гориво. Ако нещо друго освен рафинирани гориво и масло се впръскват в двигателя, ще го повредят веднага. Пръскат се от странична дюза, за което няма никакво обяснение от гледна точка нуждите на гражданската и военно-транспортната авиация в мирна и съюзническа държава. Следите са на височина 10 километра и 600 метра надморско равнище.

Пръскат те с нещо, не се наемам да изразя мнение с какво. Знам как да се построи специален дрон, способен да събира концентрирани проби зад самолетите, но е безсмислен труд. Освен ако не работиш за ДС на някоя държава, която се интересува от такава информация.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: медийна грамотностнови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано20.05.19 07:55



Също така Земята е плоска, ваксините причиняват аутизъм, а Путин е рептилоид.



Тема Re: медийна грамотностнови [re: WlSP]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано20.05.19 08:02



Радвам се, че имам съмишленик на форума, напълно подкрепям и трите твърдения.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.