Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:07 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема има ли цензура в Българиянови  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 18:43



Според мен има. Както Мирча Кришан си въъртел копчето на радиото, така и аз си щракам бутончето на дистанционното.
Попаднах на Цветанка Ризова в "Лице в лице". Гости: Георги Харизанов, Татяна Буруджиева.
Днес си включвам Ютюб. Нъцки. Много на брой предавания на Ризова (няколко с Иво Христов), ама това го няма


по този въпрос попаднах и на

където Сашо Диков и ББ си говорят за свободата на словото и др. работи.
Аз поначало го прескачам Диков, защото много бавно говори, това било 2012.

Редактирано от mak ot Sofia на 23.04.19 18:50.



Тема Re: има ли цензура в Българиянови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.04.19 18:50



Цензура няма но има пълзяща диктатура с елементи на пълзящ преврат. Софмак ти беше кротко момче кога стана убеден гербер направо, уби истината в нас.





Тема първо:нови [re: persone]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 19:23



Не съм гербер.
Второ: Критикувам БСП и нейната лидерка.
Това не означава, че трябва да ходя в Белене или Слънчев бряг. Тях ги затвориха още по времето на Тодор Живков


Трето: Не ме интересува у кого съм убил истината. Просто истина е това, което мнозинството хора са приели за вярно
Сега ще разкажа смешен случай. 1970 година направихме пътуване до Солун. Имахме план да направим едно преспиване, но се отказахме, защото драхмите, които ни отпусна (да обменим) държавата България едва щяха да стигнат.
Та на връщане (през същия ден) някъде в Кресненското дефиле тъщата каза: Няма да гласувам за комунистите. Аз едва не изпуснах кормилото, а останалите в колата се събудиха и естествено се поинтерусаваха: Защо?
От тогава до днес съм ходил около 7 пъти в Гърция.

Редактирано от mak ot Sofia на 23.04.19 19:31.



Тема Добър отговор, нонови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.04.19 19:47



Трето: Не ме интересува у кого съм убил истината. Просто истина е това, което мнозинството хора са приели за вярно Добре ми отговаряш. От моя страна това беше приятелска провокация. Все пак ние тука сме се събрали със своите леки пристрастия, но сме над партийно ниво, това ми беше поантата. А ти си знаме по принцип. За какво ти трябваше да се набутваш в политиката. Трябваше да си над. Там влизат елементарни хора с големи гешефти.





Тема вярно енови [re: persone]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 19:56



Какво е за мен политиката? Нечестна работа. Обещаваш на избирателите раят, а рай няма, той е продукт само на човешки мечти. Не браня ГЕРБ, защото той е едноличностна партия. А моите възгледи са социалдемократически. В България имаше БСДП с шеф Дертлиев, той си отиде, отиде си и социалдемократическата идея. Аз уважавам Първанов. Той се опита с неговото АБВ да създаде такава партия в България. Не успя.
Ама нали сега съм безделник - пенсионер и си запълвам времето с празни приказки





Тема Re: вярно енови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.04.19 20:15







Тема Re: има ли цензура в Българиянови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.04.19 20:23



Колега, не знам как търсиш, но щом не намериш нещо, го обявяваш за цензура. А аз го намерих за 10 секунди:





Тема направо ти благодарянови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 20:34



Исках да сложа линк, защото двамата гости нарекоха Корнелия Нинова национал-социалист, а Ризова каза: Не забравайте, че сте в ефир



Редактирано от mak ot Sofia на 23.04.19 20:35.



Тема Re: вярно енови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано23.04.19 21:02



Политиката винаги е била мръсна работа. Щом от времената на Римската република нищо не се е променило, значи никога няма да се промени. Но има граници. На долната граница се намира политиката в страни като Дания, Белгия, Норвегия. Ние сме на горната граница. Съобразно региона и манталитета си, никога няма да сме на долната граница. Но да сме по-средата е постижима цел.
А цензура има. И тя в повечето случаи е дори автоцензура. Журналистите са не по-малко мръсни от политицште. Сясаш има омерта. Има теми, които никога не се засягат. Примерно стойностите на обществевите поръчки. Кой и защо ги печели и защо са все едни и същи. Укриването на данъци в особено големи размери, с прякото съдействие на НАП, чието ръководство винаги е политическо.
Съдебната система трябва да е регулатора. Но там решиха, че вместо да са на страната на Темида, да станат като политиците и журналистите. И трите касти в днешно време са еднакво вредни за държавата и обществото. Който ги разделя и хвърля вината само върху едно от трите е глупец. Как знам? Живота ме научи.



Тема Re: вярно енови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.04.19 21:06



Браво!




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.