Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:05 20.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема историческите събития  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 12:17



Днес, по това което най-много се коментира, предстоящото историческо събитие ще са изборите за европарламент. Едно време, когато бях млад, исторически събития бяха 100 годишнината от рождението на Ленин, партийните конгреси в СССР и НРБ, разни пленуми и т.н.
Аз твърдя, че вятърът на промяната не засегна българските журналисти.
По стара традиция в новините винаги присъстват Тръмп, Путин, че дори какво казал ББ


Та сега защо евроизборите са толкова важни? Защото няколко българи (някъде около 15) изведнъж ще отидат на европейска служба с хубави заплати



Тема Re: историческите събитиянови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.04.19 12:30



Веднъж европейски депутат - после цял живот европейски пенсионер. Струва си... А един глас по машинен път ще струва 50 лв.



https://www.segabg.com/hot/prof-konstantinov-edin-glas-pri-mashinniya-vot-shte-struva-50-lv



Тема бива те в смятанетонови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 12:46



сега ми кажи колко струва един глас без машини. Освен това ми кажи какви бюджетни средства струва на всеки българин един глас на влезли в парламента





Тема Re: бива те в смятанетонови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.04.19 12:59



Различно къде го купуваш в циганската или от махалата с османско присъствие.



Тема тази тема, към която насочвашнови [re: persone]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 13:16



не е от вчера. Бай Ганю прави избори. И другото написано от теб, ме подсеща за бунтовете на текстилщиците. Не ти ли е ясно, че в бъдеще изборите ще се правят без да излизаш от вкъщи, без изборни комисии?
Аз питах нещо съвсем друго. Защо изборите за европарламент някои ги оценяват като важни. В демократичните общества нещата се решават с избори, референдуми. Доста хора това не са го разбрали





Тема Re: тази тема, към която насочвашнови [re: mak ot Sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.04.19 13:59



Изборите за Европейски парламент поради ниската, в сравнение с други видове избори, активност, са, освен другото и меродавен начин за преброяване на твърдите електорати на партиите.



Тема аз твърдя,нови [re: tuzlija-179435]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 14:01



че гласоподавателите за БСП и ДПС са най-хард електорат





Тема Re: аз твърдя,нови [re: mak ot Sofia]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.04.19 14:04



Факт.



Тема Re: аз твърдя,нови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.04.19 14:14



На такива избори има и протестен вот. Преди 10 години именно ГЕРБ изгря следствие на протестен вот (след изцепката на Доган за порциите). Някои протестно гласуват "Не избирам никой", други гласуват за 15/15. Ето Украйна си избра президент-комик. И да не се чудите, че Иванчева може да стане евродепутат:

https://www.segabg.com/hot/vnesoha-dokumenti-cik-za-registraciya-na-ivancheva-kato-kandidat-za-evrodeputat





Тема Re: аз твърдя,нови [re: mak ot Sofia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано23.04.19 14:15



Корпоративния и технологичния вот, са с не малка принадена стойност, още повече при ниска активност.



Тема не е ли обратнотонови [re: komitaO3]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 14:42



даваш пари, а резултатът - по-лош от очаквания. Това не се ли нарича неоправдани производствени разходи





Тема според мен пъкнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 14:47



по вероятно е Иво Христов да стане евродепутат





Тема Re: тази тема, към която насочвашнови [re: mak ot Sofia]  
Автор persone (върховист)
Публикувано23.04.19 14:59



Е то в бъдещето също ще си купуваш всичко от къщи без да излизаш и ще ти го носят до вратата. Между другото и сега се случва все по-масово. Комунизъм направо, но ограничен от наличностите в сметката и с тази разлика, че не на всеки потребностите ще бъдат напълно задоволявани.





Тема Re: според мен пъкнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.04.19 16:58



А според мене по-вероятно е Лиляна Павлова да стане евредепутат отколкото Александър Йорданов, нищо че Лилето е след Сашко в листата... Номера с преференциите е изпитан (помним как Светослав Малинов избута Куневица)



Тема Re: историческите събитиянови [re: cumanich126454]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.04.19 17:05



Веднъж европейски депутат - после цял живот европейски пенсионер.

Ocнoвнoтo мeceчнo възнaгpaждeниe нa члeн oт Eвpoпeйcĸия пapлaмeнт пpeди oблaгaнe c дaнъци ce paвнявa нa 8 484.05 eвpo, пoĸaзa cпpaвĸa нa Моnеу.bg cъc caйтa нa Eвpoпeйcĸия пapлaмeнт...
...Ha тoзи фoн eвpoдeпyтaтитe имaт пpaвo и нa ocигypитeлнa пeнcия, cлeд ĸaтo нaвъpшaт 63-гoдишнa възpacт. Cyмaтa ce oбpaзyвa нa бaзa 3.5 нa cтo oт мeceчнoтo възнaгpaждeниe зa вcяĸa пълнa гoдинa oт мaндaтa

https://money.bg/euromoney/kakva-zaplata-poluchavat-evrodeputatite.html



Николай Бареков още отсега си е заработил 3000 лв. европейска пенсия дори да няма един ден български осигурителен стаж.



Тема защо забрави Сергей Станишевнови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано23.04.19 17:11



някой пусна слух, че първата му трудова книжка започва с: министър председател


Не ми се вярва, струва ми се преувеличено.
Пък Бареков се подвизаваше като журналист. Даже прекаляваше с: Имаме новина
Поради съвпадение на имената обяви едно от убитите край Скопие момчета за българин.

Редактирано от mak ot Sofia на 23.04.19 17:12.



Тема Re: според мен пъкнови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.04.19 17:16



Да не гласувам - не е опция.
За потомъка на Бойкикеви - разкандардисах се, разкандардисахте ме.
Ами остава бате Сашко.И без това единствено съм членувал в СДС.
Или ще го хлъзнат, или не.Късмет.

"Ще строим живота нов
с Александър Йорданов..."

Апропо, какво показват източниците.Дядо му избил ли е децата в Ястребино или все пак не?



Тема Re: историческите събитиянови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.04.19 17:23



Е па псувай по електората на такива като Кольо Дудука.Осигурили са му 3000 на месец, сега да не мрънкат.Да, ама не, пак ще го правят.



Тема Re: според мен пъкнови [re: tuzlija-179435]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано23.04.19 18:25



Апропо, какво показват източниците.Дядо му избил ли е децата в Ястребино или все пак не?


Според Ал. Й. ястребинчетата сами са си виновни... Та няма значение кой е командвал разстрела:


...Вина за смъртта на децата носят и техните родители, които неразумно ги въвличат в комунистически терористични акции и ги използват като жив щит за антидържавната си дейност...





Тема Re: според мен пъкнови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано23.04.19 21:33



" Няма значение" не е отговор.
Ал.Йорданов не оправдава, а обяснява..
Факте ,че някои военни си изпускат нервите и убиват и децата.
Споменават се фактите и , че партизаните са убили войници?Колко?Как, по какъв начин?А цивилни?
По- възрастните от избитите семейства са заселници от Краището на мястото на изселвни турци.Доколко партизаните са разчитали на роднините си, доколко на други ятаци? Остава впечатление, че властите смятали, че почти изцяло на роднините.
Общо,за страната убитите от партизаните в голямата си част с цивилни, селяни.
Дали и тук е така?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.