Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:56 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: знам, че не мога да знамнови [re: persone]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано20.04.19 17:01



Ах, да ГАПС... ще се разтопя направо. В съставянето на гръмки абревиатури бяхме добри, наистина.

Между другото, отдолу под полето за писане има едно бутонче "URL" - маркираш си линка и после го цъкаш. И хоп - станал истински линк, а не само текст. Това един инженер от МЕИ трябва да го умее.





Тема Re: знам, че не мога да знамнови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано20.04.19 19:04



Бил съм и в заводите Камаз. Производствените машини не бяха български, а американски.

В началото на 70-те години Съветският съюз купува лицен­за за производство на камионите „КамАЗ“ от Съединените щати. Обявяват конкурс сред всички со­циалистически държави, които кан­дидатстват за някаква част от про­изводството на този тежкотоварен камион. България печели конкурса за механизирана обработка на де­тайлите. В изградения завод в Кам­ска област България има внедрени 1,2 км автоматични линии. На всеки три метра има робот, който заменя човешкия труд. Робот, конструиран от български специалисти. В пе­риода 1975-1979 г. у нас са произве­дени над 400 машини, които са били свързани с автоматизираното произ­водство на камионите „КамАЗ“. Ав­томатизацията има няколко предим­ства: 1. Автоматизацията на роботно място спестява излишни усилия, ос­вобождава хората от излишен труд. 2. Повишава се производителнос­тта. Човешката производителност е променлива величина. Един човек не може да седи на една поточна линия и да извършва механично действие в продължение на 12 часа, но един робот може. Нещо повече, роботът може да върши работата на човека 24 часа 7 дни седмично. При това на скорост, която нито един човек не може да си позволи. Осъзнаването на тези предимства на автоматизацията става причина през 1970 г. Владимир Гановски да създаде Катедрата Автоматизация на дискретното производство. Така е създаден и завод „Берое“ в Стара Загора, където започват да се произ­веждат роботи.
-----
Много лъжат нашите вестници...



Тема е да, ама това не е от вестницитенови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано20.04.19 19:36



Поради това, че ИТКР сключи договор с едно висше учебно заведение в Набережни Челни, домакините ни заведоха на посещение в завода. Заводите са общо 17, ние посетихме линията за сглобяване. Аз слушам внимателно гидовете. Пропуснаха да споменат за българското участие. Аз и до днешен ден пазя спомен от тази командировка, един комплект отвертки с длета, шило и др., с които например с жена ми си монтирахме временния номер на колата в Аахен, защото продавачите (турци) бяха залепили полицейския номер на задното стъкло с тиксо. В автомобилните сервизи в Аахен любезно ми обясниха, че те не вършат такива неща


Та личните впечатления са силно нещо. Голяма разлика в сравнение със завода, близо до Щутгарт. Работниците в Щутгарт работеха с бели ръкавици. Започнах да пиша немските работници, но го редактирах, защото повечето от тях не бяха немци.
Та подът на завода в Набережни Челни приличаше на пода в софийския ЖП завод. Последният вече го няма, защото той ремонтираше главно парните локомотиви.
Та компютърната зала, която монтирахме, имаше 15 или 18 места. Аз отговарях за три. Един Робко, който се командваше с глас, един компютър, който изпълняваше ролята на скенер и един, който си контактуваше с друг чрез световоди.

Редактирано от mak ot Sofia на 20.04.19 19:43.



Тема Re: е да, ама това не е от вестницитенови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано20.04.19 19:50



Поради това, че ИТКР сключи договор с едно висше учебно заведение в Набережни Челни, домакините ни заведоха на посещение в завода. Заводите са общо 17, ние посетихме линията за сглобяване.

Eми не си улучил точния завод. Но оставаш впечатлението, че щом ти не си видял нещо, значи то не съществува.



Тема чети внимателнонови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано20.04.19 19:58



Казах, че гидовете не споменаха българското участие. Т.е. не съм се съмнявал в българското участие. Може днешни гидове във ВУЗ да не споменат, че българи са мъкнали компютри от България.


Гидовете са различни. Спомням си, че разглеждахме кабинета на Ленин в Кремъл и екскурзоводката ни обърна внимание върху една въртяща се етажерка за книги до бюрото, подарена на Ленин от Благоев!!

Редактирано от mak ot Sofia на 20.04.19 20:06.



Тема Re: чети внимателнонови [re: mak ot Sofia]  
Автор Darkages (ветеран)
Публикувано20.04.19 22:00



Леле, Софмак, какви чудеса си видял...





Тема Иво Беров казва обратнонови [re: persone]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано21.04.19 01:01



че числото на балгарите се увеличава.





Тема Re: Иво Беров казва обратнонови [re: SashetoBE]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано21.04.19 01:04



През турското робство се получава тъкмо обратното на геноцида. Българите се увеличават по брой. Дори казано грубо, но точно и по научному, те се размножават много по-бързо от турците. Причината е пак данъкът джизие. Християните го плащат за това, че не ходят на война. Джизието е всъщност кръвен данък с обратен знак.



Тема Чудесно !нови [re: mak ot Sofia]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано21.04.19 01:15



поздравленија



Тема Re: Иво Беров казва обратнонови [re: SashetoBE]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано21.04.19 06:46



Четенето на Иво Бероски (както и на Иво Инджески) е противопоказно за Вашето здраве. Притоплил единия Иво манджата сготвена от другия Иво още през 2014 г. Резултат - йок.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.