Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:35 11.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
Тема Re: Ќе се опитам да развијам малку сравнението което пнови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано25.04.19 21:27



Човешката психика и физика е същата...само културните и технологичните наслагвания са различни.
Когато базовите ти човешки потребности са задоволени...всичко останало е второстепенно. Културната норма е превърнала това второстепенно в "най-важно"...от тук следват и едни от най-големите девиации в съвременното общество...според мен. А у нас е още по-екстремно, защото културните норми са продукт на една тотално фантасмагорична идеология - комунизма.

Би било също фантасмагорично и нереалистично да се очаква, че в общество, в което базовите потребности са относително задоволени, няма да се отдава такова огромно значение на второстепенните потребности. Но трябва това да се държи в някакви разумни граници. Затова смятам за здравословно да се критикува отдаването на огромно значение на днешните норми за "реализация", "щастие" и "хубав живот".
Милиони години човешка еволюция, нашите предци са живяли в огромни лишения, глад, болести и с много оскъдни ресурси. Дори днешният ни стандарт на бивши комунистически, балкански държави е много по-добър от това....Макар че живота като ловци-събирачие бил доста по-айлекчийски, по-свободен и по-малко стресиращ, ...но заради огромния бум на населението следствие земеделието и индустриализацията връщане назад няма...
Както и да е...усещането за щастие е силно субективно, културните норми налагат предства за него, която далеч не винаги е реалистична. В крайна сметка еволюцията не ни е създала за дълги периоди на щастие...



Тема Re: Ќе се опитам да развијам малку сравнението което пнови [re: Superserb]  
Автор mulcho ()
Публикувано25.04.19 21:49



Често не съм съгласен с това което пишеш, но тук мисля си прав.

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от mulcho на 25.04.19 21:51.</EM></FONT></P>

Редактирано от mulcho на 25.04.19 23:04.



Тема Re: Мдам..нови [re: DannyDeVito]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано25.04.19 21:54



Това са глупости на търкалета.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 25.04.19 21:55.



Тема Re: Ќе се опитам да развијам малку сравнението което пнови [re: SashetoBE]  
Автор mulcho ()
Публикувано25.04.19 22:06



Днес срещнах един мой някогашен клиент, бездомник, психично не добре. Оплака ми се, че е останал без обувки, наистина беше бос. Нали беше в приюта бе Иване? Аа, там работи само като е студено времето. Добре, че имах в багажника едни работни обувки, дойде с мен до паркинга, та му ги дадох. Кой знае в коя дупка се е сврял сега. Не си даваме сметка колко добре живеем спрямо голямата част от човечеството, даже Иван е като Крез до мнозина от тях, сравнявайки живота си с този на шведи, белгийци... и очаквайки същото, няма как да сме щастливи.

Редактирано от mulcho на 25.04.19 22:08.



Тема Re: Мдам..нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор DannyDeVito (досадник)
Публикувано26.04.19 04:12



Да ти кажа малко ме разочароваш. Едва ли си имал много случаи и възможност да развиеш гледната си точка, информацията която имаш, да те чуят и да се опитат да бъдеш разбран. Похарчих от времето си да развия донякъде тезата си, ще се радвам да прочета нещо ново, което не знам. Аргументирай се, че са глупости на търкалета и може да се получи интересна дискусия.



Тема Re: и холандско черно робствонови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано26.04.19 07:54







Тема Re: и холандско черно робствонови [re: cumanich126454]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано26.04.19 12:09



нали е европейско - не боли, смелите EU ентусияcти нямам как да вземат становище по въпроса.

А иначе ония са големи цербери. Ако не се лъжа май именно холандците първи закарват черни роби от Африка в Америка.



Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.

Тема Re: Спорът дали турското робство е робствонови [re: tuzlija-179435]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано26.04.19 12:13



а бе дърта комунистечка подлого, колко пъти вече ти казах да не ми цапаш постингите ?

Пий си хапчета, избегвай ракийката и си мечтай за розовото европейско бъдеще без да ме четеш защото си увреждаш здравето.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Спорът дали турското робство е робствонови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано26.04.19 20:47



На 57 навършени съм.Ако съм дърт спрямо теб, именно няма техническа възможност да си общувал с хора, били на зряла възраст в навечерието на Балканската война , именно което беше приказката.
Подлога и полуселски тип си ти , аз съм СТАР ВЪЛК.Комунистическо минало нямам, а ти няма и откъде да го знаеш.
От хапчета нямам нужда, още повече професията ми изисква псих.здраве, което се проверява периодично.
Последната си ракия изпих на 1 януари 1991.
Къде ще пиша, не е твоя работа.
Прави ми удоволствие да засичам типове като теб -тролове и хейтъри.
Казах - написал ли си нещо добро, приятно, положително?
Връз такива като тебе требва да се рипа с 4-те нозе на коня, да не им се дава глава да повдигнат.
Аз не мечтая за розовото европейско бъдеще.
Аз се радвам на каквото е - такова настояще, в което имам повече лична свобода в сравнение с периода преди 1990.
За единствения ми живот това ми стига.
Нека наказанието ти , което сам си го правиш, да е , че живееш в същата Европа, която ненавиждаш, поне според това, което пишеш тук.

Редактирано от tuzlija-179435 на 26.04.19 22:23.



Тема Re: робството и МОНнови [re: Buyer]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано27.04.19 11:05



"Здравейте!
Помолихте ме да напиша това, което знам за обучението на учителите по История, организирано от МОН. Такива обучения се провеждат от началото на годината, всяка седмица. Има задължителна квота и от всяка област се изпращат по 3 учители, или експерти от РУО. Досега са обучени 10 групи, по 75 човека всяка.

Тъй като капацитетът на всяка зала е ограничен, всяка група е разделена на още 3 такива, на които преподават различни преподаватели от Софийския университет, Югозападния университет, Българската академия на науките, Нов български университет, Шуменския университет. Част от преподавателите са доц. Антоний Гълъбов и проф. Евелина Келбечева, сигурен съм, че знаете доста неща за тях.

Наименованието на обучението е просто "Обучение на учители по История и цивилизации относно новите учебни програми в десети клас". Обучението трае 5 дни и е изцяло финансирано от МОН.

От споделения опит с колеги, включени в първите групи, знаехме, че една от "новостите", които трябва да научим е "че турско робство не е имало" и това е повтаряно и потретяно. На една от последните групи проф. Рая Заимова каза, че "Християнските семейства са давали по едно момче, а те са имало по много, за да има мир и любов и да живеят по-добре" (за кръвния данък); "Девширмето е път към просперитет"; "далеч от центровете на официалната религия българският селянин няма усещане за фатален избор" (за ислямизацията) и че "голяма част от българските светци са наказани със смърт, защото първо са приели исляма, а после са отказали от него".

Във всички групи преподавателите са твърдели, че ислямизацията е била епизодична, не чак толкова
агресивна и в голяма степен - доброволна.

Друго, което ме впечатли: за всичките ни нещастия е виновна Русия, като се започне още от походите на княз Светослав през 10 век. Но, ние, българите, цели 7 пъти сме успели да &#1117; извием ръцете, включително като сме я принудили да води Освободителната война, която тя въобще не е искала да
води. Но сме &#1117; извили ръцете! И днес ние трябва да се освободим от тази робска емоционалност, която ни свързва с нея и да спрем да говорим за любов и привързаност към освободителката, което била пълна глупост.


https://fakti.bg/bulgaria/377229-vazrajdane-mon-obuchava-uchiteli-kak-da-falshificirat-balgarskata-istoria






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.