Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:16 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Правосъдиетонови  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано15.04.19 20:03



Искам да повдигна въпрос: За корупция - 20 години затвор.
В България смъртното наказание беше отменено. Защото се случват грешки. Ще пропомня няколко. Никола Петков, Трайчо Костов. Ама това са стари работи. Добре. Когато бях млад беше убито едно момче, а приятелката му - изнасилена. Следствието "откри" извършителя, той беше съден, осъден на смърт и смъртната присъда изпълнена. След много години истината излезна наяве. Не е бил той.
Имам и други примери, но няма да ви занимавам.



Тема Re: Правосъдиетонови [re: mak ot Sofia]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано15.04.19 20:30



Делото в случая е показен процес. Поръчково е и поръчката е от властимащите. Има политически характер и не е свързано с правосъдие, а с монтиран тип политически процеси. Съдът където е произнесена присъдата е напълно поръчкова сглобка от лица верни на Партията и Правителството. Още на втора инстанция присъдите ще паднат. Ще ни съдят в Страсбург и ще плащаме стотици хиляди обезщетения.



Тема Re: Правосъдиетонови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.04.19 20:36



Смени си заглавието на темата на "Герберско правосъдие". А какво мислят другите граждани? Надникни във форумите на "Сега" и "Дневник":







Тема Re: Правосъдиетонови [re: jingiby]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано15.04.19 20:46



Звучиш като Путинофил...





Тема няма да го сменянови [re: cumanich126454]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано15.04.19 20:53



доколкото знам, според Конституцията правосъдието не е подчинено на изпълнителната власт (или както там се нарича Министерския съвет)


Чл. 117. (1) Съдебната власт защитава правата и законните интереси на гражданите, юридическите лица и държавата.

(2) Съдебната власт е независима. При осъществяване на своите функции съдиите, съдебните заседатели, прокурорите и следователите се подчиняват само на закона.

(3) Съдебната власт има самостоятелен бюджет.


Чл. 118. Правосъдието се осъществява в името на народа.




Редактирано от mak ot Sofia на 15.04.19 20:57.



Тема Re: За Иванчева не знам, нонови [re: mak ot Sofia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.04.19 20:55



ако имаше държава, Местан трябваше да гние в ареста до девето пришествие. Провидението му заби опустошителен шамар, нашите служби просто трябваше да го довършат - гонене само по устав /по закона. Спомням си как само преди 2 седмици този наглец се пенеше и искаше промяна на конституцията с цел признаването на турско малцинство.



Тема Re: Правосъдиетонови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.04.19 20:56



Много странно - Иванчева не е осъдена, че е взела подкупа, а че го е поискала. Предполагам, че само го е помирисала, защото следи от химикали на белязаните банкноти имало само по носа й, но не и по ръцете. Комай единственият виновен е този Дюлгеров, дето са го хванали с 14 хилки, и после го използваха да лъжесвидетелства срещу Иванчева и зам. кметицата.

***


Тема Re: За Иванчева не знам, нонови [re: goga]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.04.19 21:02



Ало, пич, малко смирение! Моли се, да не ти се случва такова нещо, а не ми говори за провидение. Когато другите са в прахта сте много ербап, мама му стара.

***


Тема Re: За Иванчева не знам, нонови [re: Amateur]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано15.04.19 21:08



Охо, ти съчувстваш на достаджията? Не ти и не аз решаваме на кой какво. Но работата на държавата е да брани целостта си. И трябва да се използва всеки повод и възможност.
Дай да го пуснем да си ходи по живо по здраво като бил паднал в прахта.

Редактирано от goga на 15.04.19 21:09.



Тема Re: няма да го сменянови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.04.19 21:09



доколкото знам, според Конституцията правосъдието не е подчинено на изпълнителната власт (или както там се нарича Министерския съвет)

Това не важи за Слънчо. Той си ги избира! Нито едно назначение не става без неговото благоволение. "Ти си го избра" е реплика на Кокинов към Борисов в изтеклият запис относно назначението на Цацаров преди години...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.