Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:06 07.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: НСИ: Намаляваме с 49 995нови [re: Amateur]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано15.04.19 13:41



+1, разбира се.
Има обаче и още нещо, макар и на второ място след онова, което казваш. Настроенията определят много.
Не знам какво точно трябва да значи "ценностна система" (любима дъвка на всички без ясен за мен конкретен смисъл), а църквата е последната институция, която искам да определя нравите у нас, но настроенията могат да промЕнят реалностите за в бъдеще.

Има един малко остарял термин - "деморализация". Той не включва само разваляне на морала в тесен смисъл, а смачкване на духа и изчезване на идеализма.
У нас от години се набива (или сами си го набиваме в главите) зорлем убеждението, което аз съм свикнала да го наричам накратко "няма бъдеще в тая държава". В резултат на насажданото все повече убеждение, че бъдеще няма, оправия няма, тук свестни хора няма, а ако има, са малко и ги мачкат... и прочие, и прочие... в резултат на всичко това все повече народ решава, че тук наистина бъдеще и живот няма и тръгва да си търси живота и бъдещето другаде.
Да, да, знам - "няма нужда да ми казват, аз нали с очите си виждам колко безнадеждно е всичко" - и те така, известен феномен: всеки с очите си вижда онова, което мисли, че вижда, и каквото очаква да види.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: НСИ: Намаляваме с 49 995нови [re: komitaO3]  
Автор mulcho ()
Публикувано15.04.19 14:39



Масовия наш емигрант е черноработник, живеят наблъскани по 5-10 човека в едно жилище, не могат да си позволят приличен лекар или зъболекар, добро училище за децата, там са в обществото това което тук са циганите. Трудно е да признаеш и пред себе си, че си сгрешил и от там надъхването колко е лошо в България. Голямата част от тези хора никога не биха работили в родината това което са принудени там. Надявам се при нарастване доходите тук посоката да се обърне. Мисля добре дошъл в България трябва да е всеки бял човек, християнин. Потомците му ще са българи.



Тема Re: НСИ: Намаляваме с 49 995нови [re: WlSP]  
Автор burdzan-93344 (член)
Публикувано15.04.19 14:52



Глупости пишеш ти, какъв ти е проблема? Като толкова са ти мили Франция, Германия и т.н. отивай да си живееш там, и не давай оценки на другите, аз давам ли ти, нищо няма да казвам за българките, но някакви псевдовсезнайковци да ми се дървят без причина знаеш ли, че нещо не ме кефи? Аз позволявал ли съм си менторски тон спрямо някого от този форум тук? За кой се мислиш не те знам, ама ми е писнало някакви синове и дъщери на довчерашни "борци против американския империализъм", а сега правещи се на първи евроатлантици, да ми се правят на голямата работа.

Редактирано от burdzan-93344 на 15.04.19 14:59.



Тема Re: НСИ: Намаляваме с 49 995нови [re: mulcho]  
Автор burdzan-93344 (член)
Публикувано15.04.19 14:57



Много точно казано mulcho. Опасявам се обаче, че дори и 5 000 лв. да стане заплатата в България, голямо завръщане на емигранти няма да има, нищо, че повечето работят гадна работа.



Тема Re: НСИ: Намаляваме с 49 995нови [re: burdzan-93344]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано15.04.19 15:21



Да не говорим, че в големи държави като Германия, Франция, Англия и т.н. престъпността е в пъти по-голяма от българската

Ето една глупост - напълно неверно, има статистики, поне прочети.

Основната причина за емиграцията на българи след 1989 г. , а и преди това си остава чуждопоклоничеството и омразата към всичко родно.

Друга глупост - повтаряш я от години като мантра, но това не я прави вярна. Пропит си с омраза, която захранваш с илюзорни твърдения. И да, бил съм в чужбина, работил съм за нормална заплата ($1400 - 1991 г.) и съм се върнал. Отидох от икономически съображения, както абсолютно всичките ми познати (много от тях също се върнаха). И не, не съм се върнал, заради престъпността или заради работата. Просто исках да съм тук.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.