Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:04 24.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Сметките били следващата стъпка...  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано10.04.19 18:07



Доколкото разбирам е изтекла информация, че тези които осветлиха апартаментите, ще започнат да осветляват сега сметките? Проф. Николай Радулов, преподавател в Нов български университет, Департамент "Национална и международна сигурност", бивш главен секретар на МВР, заяви в интервю за "Епицентър.бг", че след "Апартаментгейт" ще започне да излиза информация за сметки на наши видни съграждани в различни банки.

Нещата започват да приличат на свалянето на Груевски и замяната му със социалистите в Македония?!? Явно американците са решили да катурнат след Груевски и Тиквата след 10 години царуване и крадене.

Редактирано от jingiby на 10.04.19 18:08.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано10.04.19 18:10



- осветляване на сметки за милиони в чужбина. Българите не искат за премиер доказан лъжец, заяви депутатката и призова премиера също да подаде оставка



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор persone (върховист)
Публикувано10.04.19 18:32



Има известни прилики. Това правителство го клатят здраво, но не защото са корумпирани и пълни с десарски ченгета, а защото си позволиха някои международни проекти и това е повода. Между другото Груевски го свалиха, само защото се чу, че можело Турски поток да мине от Гърция през Македония за Сърбия. Не вярвам да залагат на Нинова в дългосрочен план. Целта по-скоро би била, да се състави временно служебно правителство за няколко месеца, а междувременно газопровода до Сърбия, който трябва да се построи за 6 месеца от саудитска фирма, което по принцип е абсурд, в рамките на някакво междувластие просто ще бъде провален.
ПП
Между другото разкриване на банкови сметки в чужбина може да си позволи само една доста мощна интелигентна служба, защото по принцип е невъзможно.


Редактирано от persone на 10.04.19 18:37.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор persone (върховист)
Публикувано10.04.19 18:32



Йончева е доказан боец и фокусира омразата на герберюхите и има защо...





Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: persone]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано10.04.19 18:38



Нинова е бита проруска и просръбска карта. Възможно е да залагат на Радев, макар и да не ми се вярва много. Все пак е бил на обучение в САЩ и може да е вербуван там, или просто да са му намерили цаката по някакъв начин. Възможно е и да има трети човек, който да е резервна карта на американците в БСП. Докато тука ние си мислим, че света е черно-бял, в ЦРУ изобщо не мислят така....

Редактирано от jingiby на 10.04.19 18:39.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано10.04.19 18:43



Той и Георги Пирински е раждан в САЩ, и Владимир Заимов е бил царски генерал...



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано10.04.19 18:48



Да, той и Боко Борисов е бил преподавател в Школата на МВР на НРБ, офицер-комунист и участник във възродителния процес, ама - на!





Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.04.19 18:48



Пълното интервю на Радулов в Епицентър:



Също така одеве беше и при Цветанка Ризова, където в общи лини повтори горното:





Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор persone (върховист)
Публикувано10.04.19 18:49



Не вярвам Нинова да е на руска служба, а това със сръбска ми звучи фантастично, но всичко е възможно в този живот. Просто е по-млада от времето когато тези ги взимаха на служба във великата страна и после ги превербуваха от другата велика страна. Нинова има голям син в Америка, който учи за някакъв учен стига да не бъркам с някой друг и е на нож със старите ченгета в БСП, не случайно старите десари от БСП в момента играят с ГЕРБ срещу Нинова. Ако има някой възможност да изчисти страната, може би е тя. Както виждаш правителството на ГЕРБ дава на собственика на панира в Пловдив от БСП, 40 милиона за някакъв изкоп във Варна. Аз по принцип нямам нищо общо с политиката и сега просто ще си взема пуканки и ще наблюдавам играта на тронове. Коментирам политика само за спорт.

Ако имаше някакви надежди някога, за влака на България, мисля че отдавна го изпуснахме на някоя гара. Все пак да сме оптимисти.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано10.04.19 19:33



Ченгето от ДС, ГъС на МВР при Костов, точно в най-голямото "раздаване" говори за корупция...!?
Ох, майкоооо!





Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано10.04.19 19:34



Това е отзвук от Великата Октомврийска Социалистическа Революция от 6ти ноември м.г. когато Демократите взеха мнозинство в Конгреса.



Майтап.

Причината е, че Боката и Грую флиртуваха и още флиртуват с Путин, Ердоган, саудитите и всеки, който им покаже 100 лв дори на снимка. Боката освен това очевидно още е в трафика на амфетамини, може би ортаците му продават оръжие и там, дето не му е позволено. Фактът, че пере пари на терористи, наркотрафиканти, ислямисти, "вражески режими" и т.н. няма нужда даже от споменаване, припомни си венецуелските истории на Инвестбанк. Всичко това няма как да остане ненаказано. Причините едва ли са идеологически.

Единственото, което ми притеснява е, че покрай Боката могат да рухнат и още 1-2 банки, като Инвестбанк и ПИБ примерно.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: persone]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.04.19 19:41



Много шпионски романи четете.
Истината винаги е далеч по-проста и банална.


Нито Нинова ще види власт, нито Радев ще стане Гуидо



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: goga]  
Автор persone (върховист)
Публикувано10.04.19 19:49



Така е ...

Поне четем нещо... Я виж този пич, истинският редови полицай, герой на Америка. След неговите разкрития, нищо не е същото в Щатите. Ако има поне един такъв в България, нещата ще са по-добри.
https://frognews.bg/images/Ognyan_Stefanov/serpiko.jpg





Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: persone]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано10.04.19 19:54



Нинова има голям син в Америка, който учи за някакъв учен стига да не бъркам с някой друг

Синът й уви учи за инвестиционно банкерче и работи в Голдман Сакс.



Но под ръководството на др. Нинова, БСП си изиграха много добре картите - изчистиха се от старите муцуни, издигнаха жени за лица на партията и стояха встрани от всички "инфраструктурни проекти", в които Боката газеше с два крака и две ръце.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: croesus]  
Автор persone (върховист)
Публикувано10.04.19 20:01



Сигурно си прав. Мисълта ми беше, че нищо чудно Нинова да е избраната. И е факт, че прочисти БСП от бивши ченгета, което е точно обратното в ГЕРБ. Това че издига жени не е някакво особено достойнство. В днешно време жените са на път да минат мъжете по сексуално насилие

и гешефти на ръководни позиции, а и в никакъв случай като цяло, не са по-умни.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: persone]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано10.04.19 20:16



Нашата работа е малко като тази на барон Мюнхаузен, който си дърпа сам косата нагоре, за да излезе уж от блатото. Може и да стане някой ден



След 2013 г вече съм много скептичен към всякакви псевдо-алтернативи.
По принцип много хора са набрали на гербаджиите, но проблемът е ,че не виждат някаква адекватна алтернатива, освен сляпо правене напук.

Червените... като им знам имотните справки. Въобще не ми ги хвали.

Радев няма капацитет да бъде голям държавник. По-добър е като президент от предишния, но категорично няма потенциал за нещо повече. Заобиколил се е с червени интелектуални шлюхи. Затова не вярвам някой в Брюксел и Вашингтон да го брои за фактор.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: persone]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано10.04.19 20:17



Абе, кажете този филм по коя програма го гледате. Моля Ви!





Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: jingiby]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано10.04.19 21:02



Да видим. Засега е бръкнато в Имотния регистър. Не знам там кое е публично и кое - не, но предполагам, че първопричината за теча е някой вътрешен служител. А и сигурно всеки уважаващ себе си хакер може да го направи. Така че да не спекулираме още с ЦРУ и КГБ. По в стил 007 бяха записите "Ало, Ваньо" и за "опраскването". Ако и там е било ЦРУ, язък за ефективността им.
На нас не ни остава нищо друго, освен да си купим пуканки, да се обтегнем удобно на диванЯ и да гледаме следващите серии на този преинтересен сериал. А продължение ще има.



***

Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: Amateur]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано10.04.19 21:21



Е, стига бе! Ако Добрев (най-невзрачната политическа фигура, сигурно) е лицето на корупцията, то аз ще взема да я заобичам вече



Полит живота у нас в ерата ГЕРБ е паралелна вселена. Никой не го интересува. Виж, че кьорав протест повече от 100 и един с по едно око не събира. Около мен за БГ политика дума не се обелва.
Всички са едно котило и само си сменят шапката. Каква промяна, какви нови 5 лева!?
Има, лятото къде, зимата какво, за къщата, колата, децата и... Бизнрса, работата. Защото ги има, беше време да ги няма.
Българина обръгна на родно политиканство и в момента се чудят с какво да го събудят. А той не ще! Сдоби се с топли завивки и не го е еня.
И по-добре!



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано10.04.19 21:29



Нещо несвързано пишеш днес, да не са ти хакнали акаунта?

***


Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано10.04.19 21:32



Проф. Радулов (на който някои му пишат титлата в кавички) спомена, че есента гръцкият имотен регистър ще стане публичен и да очакваме от там нови изненади.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: Amateur]  
Автор bajganjo1-200904 (ентусиаст)
Публикувано10.04.19 21:46



Мисля, че всичко е публично, няма хакерски истории. Банковите сметки са друго нещо.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: Amateur]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано10.04.19 21:52



Казвам, че е цирк. Ако да купиш имот на ниска цена е корупция, то аз съм много корумпиран. Търсят, има ли някой 100 000 в банка. Ами почти всеки продал апартамент в по-голям град ще ги има. 100 000, че и повече е средно състояние на средно статистическия Бай Ганьо. Говорим къщи, коли, заплати годишно на куп и ето ги. Момчето, дето се отрепа онзи ден - инженерче купило си самилет само.
Корупцията прави 100 000 на ден! Сега не гледаме в нея, разбираш ли!? Гледаме ТВ цирка са асковчето Добрев.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано10.04.19 21:55



Радулов от времето на Костов е символа на корупцията, да ти кажа. Но не говори за тогава, нали


Ама не го и питат



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.04.19 22:06



Срещу 3 имена и ЕГН, всеки български гражданин може да получи пълна справка за всички имотни сделки на всеки друг български гражданин. Напълно законно, в имотния регистър, срещу съответната такса.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано10.04.19 22:09







Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано10.04.19 22:20



И как евро и Шенген ще ни станат пейнкилъра


Дребнавост! Този и той така завижда, че не е на хранилката...
Да му имам мерилото с Халите



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано10.04.19 22:24



Намираш и пускаш толкова яки теми, кво да ги дледаме тия!

Апропо съм в Босна. Луди коментари, как заради две различни думи в Сърбия искат официално въвеждане на черногорски език



Тук няма как БГ-то да му е пример
Просто животните от цирковата програма са различни.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: leyte]  
Автор persone (върховист)
Публикувано11.04.19 09:04



Просто се забавляваме с филма, не се напрягай излишно.





Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: goga]  
Автор persone (върховист)
Публикувано11.04.19 09:12



Ми не е вярно, че няма алтернатива особено пък на опг-то, потенциалът им е трагичен, става само да си купуват апартаменти на килограм. Всички други партии им преставляват алтернатива и то сериозна. Вие съвсем го дадохте по комунистически, само партията е способна другите са империалисти и не стават. Разчупете малко мисленето, ще ви е полезно

То верно че при тия комунистите са повече отколкото в БСП. Проблемът им е, че в стремежа си да контролират всичко контролират и демокрацията направо. Смисълът на антикорупцията е в промяната, едни да се заменят от други, колкото може по-бързо. Така няма да има окопаване на мафиотски структури или поне не в този обем.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: persone]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.04.19 09:39



...всички други партии...
От Виденов насам, 22год. вече всеки, способен да състави що-годе устойчиво правителство идва в костюма на спасител , малко или много, натоварен с очаквания, адекватни или не, последвани от разочарование.
Към днешна дата не виждам ясно посочен пореден спасител.Засега всичко е в сферата на догадки и спекулации.
Аз лично не съм разочарован от Бойко, защото не съм бил очарован.
Емоциите често са плод на неадекватни очаквания.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор persone (върховист)
Публикувано11.04.19 09:46



Добре казано. Но да очакваш спасител, пак е елемент на катастрофично мислене. 30 години след началото на демокрацията е доказано, че идеологемите от сорта за "незаменими хора и партии" е несъстоятелно и не всичко е черно-бяло, а поне с 256 нюанса на сиво, ако не и милиони цветове на цветното. Панта рей, Πάντα ῥεῖ "всичко тече". Застояването е фатално.

Редактирано от persone на 11.04.19 09:52.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: persone]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.04.19 09:56



Да гледаме реално на нещата: в момента единствените, които имат някакъв теоретичен шанс да катурнат ГЕРБ, са БСП.

Другото са екзотики, за които ще е успех да влязат в парламента.

За БСП и Корнелия не бих гласувал никога. Просто знам много неща за тях и затова не бих се пречупил.

Да, гербаджиите трябва да бъдат изметени, но засега на хоризонта не виждам адекватна алтернатива.

И още нещо: хубаво, лошо - но последните 5-6 години България дърпа напред, въпреки кражбите и корупцията; сега, ако се влезе в спирала на нестабилност и незнаене какво да се прави с властта, ще е в огромен минус за икономиката.

Редактирано от goga на 11.04.19 09:56.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: Amateur]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.04.19 14:55



Леко офтопик. Всичко в имотния регистър е публично - това му е идеята. Hе е публично обаче инфото кой на кого е братовчед или свекър.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: MupaM]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано12.04.19 15:36



Много важно уточнение!



Продължавам обаче да си мисля, че Апартаментгейт е резултат на външно влияние. В Имотния регистър всичко е публично и не е от вчера, но според мен е бил нужен някой, притежаващ трета мозъчна клетка (рядко срещан орган по нашите ширини), който да подскаже на журналистите, че ако съберат 2 и 2 ще получат повече.



Тема Re: Сметките били следващата стъпка...нови [re: croesus]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано12.04.19 15:55



Аз не се наемам да коментирам външни и вътрешни влияния и тайни замисли, че хич не им разбирам.
Bсе пак е по-лесно - и повече хора в Бг го знаят - да научиш, че Цецо или Пецо оказва специални услуги на бизнесмена Гецо или Нецо срещу отплата в пари или в натура (имот). Няма нужда от външна намеса, за да го узнаеш, имам предвид. Няма непременно нужда и от външно съгласуване дали и кога да се обяви, поне така предполагам. Не е така със сметките, тях наистина трябва отнякъде да ти ги кажат.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.