Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 03.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: От врата до врата ...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.04.19 03:06



Обикловено абсолютизирането е невярно твърдение- "отдавна няма нищо общо". Рече и отсече.Чак пък нищо ...
Слагаш ми думи в устата.От Тодор Живков, ако не на демократично управление, което не съм казал, един политик може да се поучи на хитрост, политическо дълголетие и оцеляване, адаптивност и т.н.



Тема Re: Последните дни на ГЕРБнови [re: cumanich126454]  
Автор longbore-126649 (бърборко)
Публикувано11.04.19 11:03



Векторът на мислене на българското общество е изцяло грешен. Включително и на твоя любимец, който иначе има феноменална способност да се изразява интересно.
Да сменим този, защото онзи не е такъв или/и ще краде по-малко... Пък може и да е спасител...

Гражданското ни общество е замряло в ембрионален стадий.
Вдигат се полицаите, договарят си увеличение на заплатите. Вдигат се майките, договарят си някакви подобрения, вдигат се медицинските сестри - ще си договорят нещо.

Необходимо е гражданското общество да принуди управляващите (които и да са те) да направи процедурите по обществените поръчки прозрачни и интернет достъпни за контрол. Благоустройствени планове, строителни и други подобни документи, разрешения и прочие - прозрачни и достъпни. Всички сделки ангажиращи бюджетни средства - прозрачни и достъпни. Всички чиновници, свързани с издаване на разрешения, отпускане на средства, възлагане на поръчки и пр. - с декларирано и проверявано имущество. И т.н.

Това може би е малко абстрактно за болшинството хора, но само такъв подход може да промени нещо. Иначе продължаваме играта "стани да седна".

Който декларира такъв подход, ще спечели гласа ми. Но искрено се съмнявам че може да съществува такава партия. Те са клубове по интереси. Затова се надявам да се намерят хора които да разбунят гражданското общество. Ролята на журналистиката би била неоценима, но за съжаление там са или масово тъпи или продажни...



Тема Re: Последните дни на ГЕРБнови [re: longbore-126649]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.04.19 11:28



...масово тъпи или продажни...
Доста журналистически материали изглеждат на пръв поглед дълбокомудрени, докато човек не попадне на такива, свързани със специалността му, опита му,пряката му заобикаляща среда.Тогава се среща често с откровени неточности или тъпизми.



Тема Re: Последните дни на ГЕРБнови [re: tuzlija-179435]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано11.04.19 11:35



Доста журналистически материали изглеждат на пръв поглед дълбокомудрени, докато човек не попадне на такива, свързани със специалността му, опита му,пряката му заобикаляща среда.Тогава се среща често с откровени неточности или тъпизми.

+100

За да оцени човек някоя некомпетентност, то самият той трябва да е съответно компетентен.



Тема Re: Последните дни на ГЕРБнови [re: longbore-126649]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано11.04.19 11:35



Необходимо е гражданското общество да принуди управляващите (които и да са те) да направи процедурите по обществените поръчки прозрачни и интернет достъпни за контрол. Благоустройствени планове, строителни и други подобни документи, разрешения и прочие - прозрачни и достъпни. Всички сделки ангажиращи бюджетни средства - прозрачни и достъпни. Всички чиновници, свързани с издаване на разрешения, отпускане на средства, възлагане на поръчки и пр. - с декларирано и проверявано имущество. И т.н.

Еми де го това гражданско общество? Имитация на такова бе симулирана през 2013 г. за сваляне на правителството на Орешарски. Къде ги тогавашните герои? Къде са "Спящите студенти"? В България всеки е ангажиран за собственото си оцеляване. Поради тази причина го боли оная работа за климатичните промени и топенете на ледниците на Антарктида.



Тема Re: От врата до врата ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано11.04.19 20:50



В отговор на:

[...] От Тодор Живков, ако не на демократично управление, което не съм казал, един политик може да се поучи на [...]



Да де, ама на нас удебеленото ни трябва. Какво ме интересува политическото дълголетие на ГЕРБ.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: От врата до врата ...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.04.19 21:05



Абе на улав ли ми се правиш?Човек може да научи много неща от някого, без да е задължително да е 100% съгласен с него или да му е последовател.Обсебени сте от тоя Бойко, бе!Това комай е признак на първоначално очароване, последвано от разочарование...



Тема Re: От врата до врата ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано11.04.19 21:19



В отговор на:

[...] Човек може да научи много неща от някого, без да е задължително да е 100% съгласен с него или да му е последовател. [...]



Мисля, че е време да млъкваш.

Бойко използва научено от диктатор за узурпиране на цяла държава и гони лични изгоди. Като личност е престъпник, осъден в Страсбург. Стига си се мъчил с глупости.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Това, което не видяхме по новинитенови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано11.04.19 21:23







Тема Re: От врата до врата ...нови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано11.04.19 21:34



Защо за млъквам, аз тепърва загрявам...


За Страсбург - ами ако Чакърът сам е дръпнал шплента на "лимонката", за да не иде в затвора?
За Русе - цялата логика е, че злодеянието е резултат на моментен импулс на първичен разгонен циганин.
Сигурно и на оня, дето изби семейството в Нови Искър Бойко им е платил....

Преди 18 год. мнозина таяха надеждици, че Царо ще пъхне Ив.Костов в затвора, ще ми взвмв ЛИЧНИТЕ милЯрди и ще удвои пенЦии и заплати.
Сега пак така се надат на милЯрдите на Бойко...

Редактирано от tuzlija-179435 на 11.04.19 22:32.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.