Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:53 30.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Отнеха депутатския имунитет на Гуаидо  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.04.19 08:31



Това доказва, че Мадуро има топки.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Shtrkot]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.04.19 08:43



Има някаква неяснота:

КАРАКАС, 3 апр - РИА Новости. Национальное учредительное собрание Венесуэлы утвердило продолжение судебного процесса над лидером оппозиции Хуаном Гуаидо.
Однако нет информации о том, снимает ли это решение парламентскую неприкосновенность Гуаидо или нет.
---
На мене ми прилича на неуверена полустъпка.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано03.04.19 20:26



Със зелени човечета не топки, ми и крила никнат....





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Shtrkot]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано03.04.19 21:15



Дреме ми на кура! Цяло семейство българи загина в Македония, а тука се занимаваме с ташаците на МЪдурника.





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: jingiby]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.04.19 22:43



Всеки ден загиват много българи и не само в Македония....не ми се прави на форумна съвест, защото ми е писнало от партийни секретари от всякакви разцветки, включително и на тоя форум....открий тема за загиналите, които са полетели на собствена отговорност....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Shtrkot]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано03.04.19 22:52



Интересно, аз от коя разцветка съм? Обърнахте форума на партийно сборище на фили и фоби. Все едно гледам Полет над кукувиче гнездо. Дреме ми на кура за тоя изкукуригал латиноамерикански диктатор с комунистическа разцветка. Докара хората до просешка тояга. Много важно, че е приятел на СССР и противник на САЩ. В такива моменти ми липсва Югославия и Движението на необвързаните. Колкото и грозно да звучи...





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: jingiby]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано03.04.19 23:20



Никой не пише веч и за урожая. Но Баце всяка вечер взема от времето на Мадуро по тивито.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: jingiby]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано03.04.19 23:34



Това с Югославия и необвързаните...се интерпретира от някой сръбски и сърбомански среди като трета супер сила по време на Студената война, след САЩ и СССР..............ех.........



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано04.04.19 04:54



Югославив...Както съм казвал- цицаньето от 2 майки е до време...



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.04.19 06:56



Колега, сега във Венецуела се твори историята, а не на "Солунска глава". Оттам може да тръгне III световна война. Че вече и китайски войничета са се появили там.
----
Иначе на магистрала Тракия оня ден полетя (в буквалния смисъл) кола и взе три жертви...



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано04.04.19 07:24



,,Оттам може да тръгне III световна война.,,
Ти пък, как си го представяш това, те руснаците се оставиха да ги изтласкат от по-голямата част от Украйна, живи горяха техни сънародници в Одеса и не се намесиха, та ще се бият за Мадуро дето и на тях им е ясно, че е идиот. А социалистическата власт във Венецуела ще падне, само въпрос на време, ако не сега, то след 2-3 години. Даже е по-добре да се задържат по-дълго за да се излекуват венецуелския вариант на нашите цигани които са избиратели на червените от социалистическата зараза, пък и да са като плашило и за поука. Ако в България циганите бяха 80% от населението и предложа безплатно срещу купони всеки месец по 30 хляба, 10 килограма сирене, 10 щафети салам и 10 бутилки мастика ще има ли кой да ме свали на избори?



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: mulcho]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.04.19 07:33



Ами то в Сараево беше нищо и никакъв инцидент пък виж какво стана. И не е задължително война да започне с конфликт между Русия и САЩ. Има трети играч - Китай, чиито интереси във Венецуела са далеч по-големи от руските. А знаем, че в ход е търговска война между САЩ и Китай и трябва малко за да се възпламени бурето. Наскоро Китай се отказа от 10 милиардна инвестиция за строеж на нефтопреработвателен завод за преработка на венецуелски нефт. Уж не е било заради американските санкции, ама точно заради тях е...





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано04.04.19 07:58



Китайците не са глупави, те виждат, че във времето САЩ ако не олеква, то тъпче на място, а те се засилват, защо им е да рискуват с резки движения възхода си?



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: mulcho]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 08:00



Това звучи като буржоазна конспирация, да умори пролетариата със запек.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: mulcho]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 08:06



Не тъпчат на едно място, а се развиват. Логични Китай започнал развитието си от дъното има по-бързи темпове. Въпроса е колко дълго ще могат да го подържат... още повече ще могат ли да го подържат без пазарите на Запада...



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: mulcho]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.04.19 08:06



Добре де - ще има III световна икономическа война. В нея Русия не е играч, а наблюдател. Венецуела е опитно поле за премерване на силите. Китай има 70 млрд. инвестиции там и едва ли ще преглътне ей така да му погинат вложенията. Заради каприза на световния хулиган.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: cumanich126454]  
Автор longbore-126649 (бърборко)
Публикувано04.04.19 08:09



Не мисля. Думичката Кимерика не е измислена случайно.
Китай и САЩ са здрава симбиоза от която профитират яко. САЩ живеят охолно на вересия, а Китай изкупува всичко, що може да се купи по света - ресурси, технологии, специалисти, собственост, бизнеси...



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор mulcho ()
Публикувано04.04.19 08:13



Когато изградим комунизма дажбите разбира се ще се повишат, от чешмите ще се лее мед и масло, мастиката от Пещера ще я заменим с мускатова ракия, че и по 15 бутилки, жените ще станат общи. Венсеремос!



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Shtrkot]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.04.19 08:22



А сега конкретно по темата на Щърка... Един отговор на въпроса защо досега Мадуро не се е саморазправил с Гудьо? Не е защото дали има или няма топки, а защото Русия не му позволява. Като държава преминала през подобни (неуспешни) социални експерименти Русия съзнава че социално-икономическия модел на Боливарската република е сбъркан. Нещата са стигнали до такъв етап, че нищо няма да се оправи със сваляне на Мадуро и изкореняване на чавизма. Това е невъзможно. Този социален модел има такива измерения, че е немислимо да се демонтира без разрушаване на държавата. Този модел позволява безметежно (поне доскоро) съществуване на 80 % от населението, което получава(ше) безплатно всичко необходимо от държавата. За тези 80 % хиперинфлацията беше нещо имагинерно - те получаваха безплатни жилища, безплатна бяла и черна техника безплатин пакети и купони за храна. Какво значение има че инфрлацията е 1 милион процента след като получават всичко в натура? Хиперинфлацията удари другите 20 % от населението чиито представител е Гудьо. Тези 20 % са естествено недоволни от случващото се. Но ако те свалят Мадуро какво ще правят с властта и как ще издържат останалите 80 % които са свикнали на безплатна хранилка? Ще настане опостушителна гражданска война...
Венецуелският казус не може да се реши без широк обществен договор между 80-те и 20-те процента. За това настояват руснаците (не толкова заради евентуална загуба на инвестициите си - те са само около 4 млрд. и ще ги преглътнат някак си). Ето затова те сдържат Мадуро да се саморазправи с Гудьо.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано04.04.19 09:17



Ако това е така, изглежда доста мъдро и май единствено правилно...



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: cumanich126454]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано04.04.19 14:16



Не мисля , че нито на руснаци, нито на американци им пука са 80 или пък 20%. Първите , а и китайците, имат вложения, освен това говорим за контрол на огромен фрагмент от пазара на нефт, който може да погуби руската икономика. Гайдо за сега не се пипа , като залог за преговори.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: cumanich126454]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 17:10



...то принципно баш тоя модел върви в петролни държави и дотирани от такива (справка 70те и нач. на 80те... в една позната нам държава).
Значителна част от петролните запаси на Венецуела са в пясъците на Ориноко и неговото изтегляне е с висока себестойност на този етап. И второ...по-важно не върви да си в предния двор на САЩ да им правиш открито напротив дълго време и да искаш да имаш някакво свястно развитие...та дори и с значителни приходи от петрол.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.04.19 17:15



Нещо за Украйна ли каза





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 17:46



Всъщност общото с Украйна е много малко. Венецуела е в предния двор на световната супер сила. Украйна в предния двор на регионална такава с доста негативни тенденции в бъдеще.

Всъщност общото между Венецуела и Украйна, е че има значителни негативни настроения срещу близката голяма държава, която ...се меси често. И противниците им яхват тая вълна ама...
Ако Русия предлагаше някакво свясно икономическо развитие... И не толкова агресивен руски национализъм. Аз не съм видял или чул някога САЩ да отричат канадската национална идентичност и да твърдят, че искат да ги погълнат...буквално.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.04.19 17:54



Виж, разбирам идеологическата ти индокринираност, но е добре човек да стои здраво стъпил на земята. Венецуела не е в предния двор на САЩ, там са Мексико и Канада. А покрай президентските избори в Украйна, вероятно си проследил анализаторите и коментарите им. Оказва се че въпреки Донбас и Крим, антируските настроения в Украйна са около 30%, а 58% са за подобряване на отношенията с Русия. Апропо Зеленский обеща че изплащането на пенсиите в Донбас, трябва да продължи, докато Порошенко яростно се обяви против това.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 18:08



... ти имаш проблем с евтините пропагандни внушения... Вземи си анализирай антиамериканските идеи, източници, причини и т.н... И после някаква обективна преоценка.

За Мексико и Канада изобщо не можеш ги пипна.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано04.04.19 18:32



Некой ще си огражда задният двор с Мексико. Любовта е с граници.





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.04.19 18:41



Ако ни дадат Македония, ще се запиша Чичо Сам в личната карта





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: torlakov-93629]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 18:43



... то по телевизията е едно...ама може някой американски производства от Китай да се изнесат в Мексико.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 18:45



...а с какво ще станем толкова важни за САЩ, за да ни я дадат...наготово?



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.04.19 18:52



Ми като не сме им важни, що им сме се огъзили тогава? Може поне малко да си затворим бузите.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 19:05



Използването на термина огъзване или надупване го разпространява руската пропаганда за прозападни държави. Сега забележи всички, които твърдят, че България се надупила на Запада, конкретно САЩ,...същите твърдят ли че Венецуела се е надупила на Русия?
Истинското надупване не е че участваме, в който и да е съюз със съответните задължения към него. А това, че манталитета на цялата ни държава от горе до долу към по-големите е : "дай 5 лева да ядем и да пием". Или иска всичко, което е непостижимо дори за самата САЩ...или ами нищо не зависи в България от българите затова чакаме наготово от вън всичко...

Редактирано от Superserb на 04.04.19 19:06.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.04.19 19:32



Боли ме фара за Венецуела. То много хубаво участваме в ЕС и от там файдата е видна, ама САЩ кво общо има с ЕС? А на база членството ни в НАТО, Вашингтон ползва безплатно военни бази, държи ТЕЦ и ни продава скъп ток и спира каквито и да е руски проекти тук....без да дава нищо.
И тъй като тока не е без пари, нито 5лв. на месец, българската земя, в която нямаше съветски бази и загубата на кинти от транзит на руска газ, то какво имаме насреща? Къде са българските национални интереси, които 5ст. не струват за такива като теб, стига да ви поведат за носа с кухия лозунг за антикомунизъм и лошата Русия.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 19:58



Нямам намерения да те обиждам, въпреки агресивния тон на постовете ми!

Ся издрънка едни тъпни, клишета от руската пропаганда и толкоз.

всеки износ, който имаме е...разрешен от САЩ. Те са държавата, която организира и поддържа цялата международна икономическа система. Те създават реда и го гарантират. Те дават технологии, пазари, капитали.
Ако не искаш да участваш в това се връщаш в 19 век и толкова. Да не ти или някой в България да е измислил тока, телефона, компютрите, тракторите, торовете, колите, бензина, химикалите, бетона, стоманата, фармации..и какво ли още не? Ама ги ползаш...че искаш от най-новите и лъскавите... е как да стане номера без да участваш в тяхната система? Ей тея, дет са ти напълнили главата с тея глупости се опитаха...не успяха. Почти всяка технология, която имат е или купена или открадната от Запада... компенсират с износа на ресурси...обаче и те не могат да се самоизолират, колкото и да им се иска и им трябват технологии във всяка област...от Запада. Тръгнали от нас да искат да го правим.
Та какво си направил ти (имай предвид цяла България), че искаш да си равен с тях? Още повече искаш нищо да не ти вземат....а да ти дават само? Брей???? Ти съзнаваш ли какво искаш?

И накрая било дало две воеенни поделения (от стотици изоставени) и мрънка...било ощетено? С какво, бе?

Каква толкоз драма има, че сме дали две бивши военни поделения на американците?
Те индобългарите си заграждат декари и строят, където си искат...

Американците имат военни бази и съоражения в сто и кусур държави в света...
Руснаците с два пропагандни номера като та отказаха да разработваш собствен нефт и газ...премрънкваш ли за загубените приходи?

Ти за какво искаш да се противопоставяш на американците и цяла България? Да им оспорваме първото място на супер сила в света ли?

Имаш ли идея отвъд набитите пропагандни клишета, какво точно стои зад тях като ги претендираш?



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.04.19 20:05



Друже, ти имаш самосъзнание на роб...

Редактирано от komitaO3 на 04.04.19 20:06.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 20:14



Аз пак те питам какво предлагаш на среща? Искаш всички благинки на модернизацията, която са направили... още повече не искаш нищо да изискват от теб...? Е, кък ми го обясни става тоз номер?
60% е вероятността, че ти съществуваш, защото те са измислили антибиотиците и ваксините... ти кво даваш на среща,бе?

Почвай да отговаряш на въпросите, а не да ме квалифицираш в тая или оня категория или щот ти бил неприятен тона на разговора!

Ай, лека...нищо лично просто наставническия тон и арогантността ма кефят.

Редактирано от Superserb на 04.04.19 20:18.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано04.04.19 20:17



Пиян ли си?



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Superserb]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.04.19 20:18



Ти за какво искаш да се противопоставяш на американците и цяла България? Да им оспорваме първото място на супер сила в света ли?


Въпросът не е към мен, но ако го ми го зададеш, ще ти отговоря положително. Световният хулиган следва да осъзнае (да го осъзнаят), че вече не е това което беше. И никога няма да бъде. Доброволното връщането към американския изолационизъм ще е една добра новина за останалия свят.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано04.04.19 20:18



...не отивам да се напия!



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: jingiby]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано05.04.19 12:31



Поантата беше, че Мадуро има ташаци....или мади, мъди, както му викаме по нашему...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано05.04.19 21:34



Проблемът е, че в латинска Америка бъка от подобни режими с мизерстващо население, но първом са послушни, и второ и да искат немат петрол за даване.
Златното Лаваца , дето съм абониран за да си правим в къщи еспресо се оказа поне два вида; едното от там, почти сигурно Колумбия, гадно като на приятелският Виетнам на времето. Африканското е това , което ти трябва, но да се четат етикетите, че дяволът е винаги в детайла. Инак с големи букви че е 100% Arabica.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: torlakov-93629]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано05.04.19 23:48



Арабиката сега основно се отглежда в Латинска Америка. Самите Lavazza се хвалят, че е от Централна и Южна Америка, ама в Америка сигурно ви цакат с африканско менте





Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: WlSP]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано06.04.19 00:12



Пуйо, това което е изцяло от Латинска Америка е навярно с робуста, разбраха че номера с бленда нема да мине и го крият уж под 100 % Arabica. Другото , дето има и африканско у него, е гота. То също е 100%. Инак ни заливат с реклами колко суперско е колумбийското, малко да ударим рамо на съюзниците .
Не не знам как стана най големите производители на кока и хероин са и най добри приятели , тези с петрола не.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: torlakov-93629]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано06.04.19 00:18



Да, сериала Наркос по Нетфликс, завършва с много силно изявление на агента на ДЕА(реален прототип): след като смазахме Пабло Ескобар(картела Меделин) и картела Кали, се оказа че вноса на дрога от Колумбия за САЩ, се е увеличил...



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано06.04.19 05:41



Хубаво е хората да имат криминални проблеми, не социални. Така ще гледат само в паничката си.
Гайдо е копие на Обама , но ще си остане с гайдата .


Колкото до кафето; не случайно родината му е Африка. Един приятел ме води два пъти на едно угандийско такова, естествено с продукция от родината. Той всяка сутрин ги посещава, зарибил се е по него. За мен е ОК , малко кисело, но има симпатизанти. А и персонала е автентичен.



Тема Re: Отнеха депутатския имунитет на Гуаидонови [re: torlakov-93629]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано06.04.19 23:53



Бразилска и костариканска е Арабиката на Lavazza, поне в Европа, Муйо. 85% от производството на Арабика е в Латинска Америка, като бразилското и колумбийското се смятат за най-качествени. Оригиналната рецепта на Qualita Oro e създадена от латиноамерикански арабики. Вие си разказвайте градски легенди там.

Колкото до африканската Арабика, колко да е африканска, култивирана е в Йемен, не случайно се казва така.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.