Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:09 10.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано18.03.19 22:27



Няма оправдание за такива зверства. Факт е обаче, че вихъра от насилия в екстрема си стихва едва след смъртта на Сталин, нищо че започва далеч преди и независимо от него. Главата на Лазар ПопТрайков е много нагледен контрапример за “инспирация “ у тези хора.



Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: jingiby]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано18.03.19 22:51



Не, то статията може да се преработи. Имам книги и може да се напише цял ферман за много неща. Мисълта ми беше, че някакъв поляк е качил този файл:



И твърди, че е "предполагаемо копие" на полски самолет, пък то не е така.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: jingiby]  
Автор nashenets (наш човек)
Публикувано18.03.19 23:22



Това да не е Снежана Штрковска, подвизавала се като Виолетова в блог.ком.мк. Зла женичка - мразеща всичко българско. Имаше едно време издателска къща в Скопие.



Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: nashenets]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано19.03.19 06:43



Тя е.



Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.03.19 07:01



Една снимка, която не бях срещал





Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано19.03.19 10:17



Лично познанство/срещи съм имал само с един от споменатите главорези, преселник. Да, невръстно дете бях, но срещите с него са запомнящи се, макар и мимолетни. Бедата бе, че на старини напълно бе загубил разсъдъка си и си говореше сам, на висок глас какви ги е вършил някога. Някому може да се стори странно, но има цяло село свидетели с години. Само да го срещнеш си беше страшно.
Момента пак е, че е от Егея. Там този род кръвопролития са повече от "в реда на нещата". С гърци и гъркомани борбата е око за око и зъб за зъб.
Днес съм сигурен, че голяма част от старите егейци са били малко или повече участници и свидетели на подобни прояви от едната и другата страна.
На въпросната снимка личат двама цивилни. Не знам историята на самата снимка, но редовна войска с офицери и т.н. Много рядко е замесена. Обикновено жандари и самодейци. Армията "практикува" разстрели. Докато "самодейците" и полиция, жандармерия са местни основно.
Тези полу-военни, полу-полицейски, полу-цивилни и партизани по традиция прилагат идентични методи.



Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: leyte]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано19.03.19 10:30



Снимката според гръцки източници е от бунтовете в Драмско през септември 1941 година. Тогава нашите са се престарали, като са избити между 5 и 15 хил. човека в зависимост от източника. Проблемът е, че в Северна Македония я пробитвата за кланета над етнички македонци от бугарски фашисти.



Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: jingiby]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.03.19 10:41



Главата с мустаците ми прилича на една друга мустаката глава





Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: jingiby]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано19.03.19 11:03



За съжаление трудно се срещат подобни признания за "престараване" от гръцка страна. За тях е даже чест ако са те главорезите.
Скоро четох писмата на гръцките войници от пленената военна поща 13та година.

Като срещна един грък да го признае, може да отпусна душата за тяхните жертви. Имаш ли срещано някъде, да не е литературно произведение, да са признали кланета над българи със съжаление?
За "гордост" слушам песни до днес.



Тема Re: Поредната снимка със скандална историянови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано19.03.19 11:16



Тук същата работа. Как ти звучи на този фон приказката за "вината с мезетата"?
Може ли едните жертви да са по-свидни от другите жертви?
Трябва да питаме и Румбурак.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.