Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:57 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано13.03.19 23:28



Годината на основаване няма да оспорвам. Достатъчно уважавани хора са я потвърдили и лично за мен това е достатъчно. Даже мога да разкажа как е станало



Комита, наистина не ми се влиза в коментар по "новите" документи. Трудно ще намериш нещо писано 1912г без голям юс/двойно е. Може да е изпусната някъде, но напълно да отсъства и то в документ, пред съд...
Съдилищата по това време, както и доста по-до късно са Окръжни, всички. Областни никак няма чак до 34та някъде.

Който ми твърди, че този "нов" документ "Протокол №1" е автентичен и писан 1912 просто го отсвирвам и няма да се занимавам, ако ще не директор музей, ами глава на БАН да е, все ми е тая.



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано14.03.19 06:54



Тя, историята вече е написана:





Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: goga]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано14.03.19 09:59



Забелязал ли си, че фенщината и патриотарството са много близки, да ги наречем психически състояния. Силно ирационални в думи и дела. Повтарящи се грешки и идентични изразни средства с "противника" или "другата страна".
Видно е, че така няма нищо добро да се постигне ни за теб, ни за околните. Напротив, ще нараниш някого, ще страдат близките ти, ти най-вече. Да нараниш е задължително и по-важно от това да спечелиш. Да жертваш в безнадеждни каузи се води героизъм. Тъпчеш нещо мило за някого другиго и претендираш за достойнство.
Да се чувастваш голям и значим, останалото няма значение.

Намирал съм се в подобни ситуации и като се огледам, ослушам все се питам, как си позволих, какво правя аз тук?!



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.03.19 11:10



Приятелю, разбирам те и донякъде споделям мирогледа ти. Но не просто човешката история, а въобще примерите от природата показват, че без колективна синергия на общностите и видовете - няма как да се оцелее, просперира и т.н. Рационалните елементи в патриотизма са нещо такова по отношение на националните общности: необходимо идеологическо зло, без което тази общност ще се разпадне, тъй като няма да има синергичният момент в нея, няма да има колективната цел и усилие.
Винаги можеш да се спасиш по единичино. Но ако малко ти пука за средата, от която си се пръкнал, няма да мислиш само за себе си.

По отношение на глупавия героизъм - монетата винаги има две страни. Без такива "глупаци" като Ботев и Левски, нямаше да я има днешна България.

Вярно, има и доста патологични примери в тази посока - като японските камикадзета или съветските налудничави комисари и НКВД-заградителни подразделения. Но както се казва - "победителите не ги съдят". Ако беше победила Япония, днес камикадзетата щяха да са шинтоистки светци, а фанатичните руски комисари - психично болни идиоти.

Редактирано от goga на 14.03.19 11:13.



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: goga]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано14.03.19 11:54



Добре, но ме бъзикаш за неща нямащи нищо общо с "твоята" тема. Прати ни да търсим истината в детайлите. Е, аз отидох... И хем се смях, хем ми стана тъжно. Защото няма да седна да ви бъзикам по теми, които придават патриотичен порив, ценни за вас. Иска ми се да съм по-малко лошото говедо. Може би не ми се получава.
Не те карам ти да вярваш или не. Апелирам мен или другите да пазиш от тази своя "истина". Ако толкова държиш на нея, събираш документите (най-втрещяващ е онзи, от секретаря на съда, писан до Иван, навярно бащата на Стоян, от... 1907..!?) и ги предаваш на Националната библиотека за уникален пример на документи, изпреварили с 20-30 години езикови и съдебни реформи. Което няма как да стане. Ако твърде много се разшуми, предвиждам, че ще изчезнат с криминален оттенък.

Гога, защо го правиш, обясни ми, моля те! Вредиш си така. Не ми казвай, че не ти е направило впечатление. Не е толкова безобидно или касаещо само теб и "твоите". Имате изключителни примери на градска и дори национална синергия. Неоспорими!
Предлагам да се направим, че горното не го е имало и ще видиш колко по-истинни и значими неща ще излязат.



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано14.03.19 11:59



Без такива "глупаци" като Ботев и Левски, нямаше да я има днешна България.

Всъщност гъстата мрежа от училища, църкви, читалища, признаването на Екзархията, борбата с гърците, нямат нищо общо с Левски и Ботев. Но след Освобождението се нуждаем от национална митология и не е вървяло да възвеличаваме хора, които са имали дослук със султана и везира(но благодарение на това съграждат и въздигат правата на българите като етнос).



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано14.03.19 12:09



Знаеш ли, че в контекста на темата, поне според истината, която за себе си съм открил, футболните клубове Ботев Пловдив и Левски Пловдив са почти, почти едно и също, ако не вземем предвид последващата вражда и борба между тях. А разделението е било резултат само на този силен и родолюбив плам. Колкото да се различават помежду си.



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.03.19 12:55



Виж сега сам се набутваш между шамарите с фенски изцепки. Ако забелязваш - темата я започнах не с прословутия протокол, който ти е извадил очите, а с документ от 1917 г, който няма нищо общо с това кой преди колко хиляди години започнал да играе футбол;
Хубаво вадиш детайли - ама не са по темата и не са от документа ,който цитирам. Трябваше на всяка цента да подчертаеш какви тъпаци са тези от Ботев. Нищо, че били създадени през 1912 г. типични бухферски психопатии, заринати с високопарни философски фрази. Провокираш ме да се държа фенски, а не беше такова навмерението ми.



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано14.03.19 12:56



Всичко това е така. Но... Без Ботев и Левски, и останалите митове - нямаше да я има съвременна България. Пък ти си приказвай каквото щеш.



Тема Re: По малките детайли ще познаете истинатанови [re: goga]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано14.03.19 13:18



Не е различен! Същия е като другите



Не даваш добър пример. Няма нужда от обиди. Най-добре ги забрави тези документи и какво пише в тях. Разбираемо е защо се появяват, но като сериозен човек няма нужда да ги вееш като байряк.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.