Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:12 17.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано11.03.19 23:30



Нищо не бъркам... Турция опетори населението си от ВСВ насам.... у нас то е по-малко от колкото през ВСВ. Турция далеч не е толкова обезлюдена... Да не говорим за някой възпитавани качества у бъгарите... които превръщат обществените отношения в доста...интересни.



Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано11.03.19 23:37



Тия обществени отношения за които говориш са ясно забележими отпреди Освобождението и лесно проследими от тогава, до днес. Хвърлянето на цялата вина върху комутизма звучи примамливо и лесно, но не отговаря на развилите се отношения в същината на българската народо-психология.



Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано11.03.19 23:47



Някак си не мога да се съглася, че масовите елитарни претенции на българите са...от предосвобожденско време още. Това че всеко може всичко...че всеки трябва да иска всичко...и то по най-лесният начин. Да влагат почти всичките си ресурси време в поддържането...поне на представата за пред другите, че са постигнали...този елитарен начин на живот...Да скатават и да крадът...посредствеността... и всичко това масово...още от предосвобождението...чак пък.



Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано11.03.19 23:49



Кой ти каза че българите търсят най-лесното? Експонирането на агресивно малцинство простаци и несъзнателното налагане на този модел не прави всички българи такива.



Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: komitaO3]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано12.03.19 02:22



Не всички, разбира се, но доста народ им подражава, все пак. Човекът е в много отношения прав.
Много от тези недъзи в обществото , които ни безпокоят, са действително присъщи на Новото време, на епохата на нациите - последните 2 века и нещо, вярно е и, че комунистическият режим ги налага рязко, концентрирано и тотал(итар)но.

Редактирано от tuzlija-179435 на 12.03.19 05:37.



Тема Re: Имало е лозунг:нови [re: mak ot Sofia]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано12.03.19 03:03



А сега имаме Рубин-заев- Борисов ...





Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: Superserb]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано12.03.19 03:39



Аз съм антикомунист от 15-годишна възраст. Но понеже не съм обременен идеологически, не гледам на този строй едностранчиво.
Да, смятам, че идеологията между 1944 и 1989 г уби голяма част от българския дух, нанесе огромни морални и обществени щети върху българската нация, но! Аз съм възпитаван като патриот по времето на Тодор Живков. Тогава пускаха всяка сутрин по радиото "България - дела и документи".
И друг път съм казвал - макар и дете, и тогава съм виждал и усещал недъзите и лъжите на онзи строй, но да го обвиняваме за всичко - си е чиста утопия.

Наскоро си дадох сметка колко сме отчуждени един от друг със скопияните - говорим един език, а всъщност сме идеологически и кръвни врагове - поне такъв е бил водещият лайт-мотив в отношението към всичко българско отвъд Осогово, който и днес, колкото и да има затопляне на отношенията, си остава, витае във въздуха. Тази отрова няма да се отмие поколения наред, дори ако продължи днешната политика на сближаване.



Тема Re: Имало е лозунг:нови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано12.03.19 06:06



Ами аз не се сещам как реално България да постигне неутралитета на трите - Австрия, Швейцария и Швеция. Рубин не е Сталин, а чиновник, макар и високопоставен.Сега България е със САЩ, за които ти пък си гласувал с краката. Заев не е Тито, а премиер на парче от бивша Югославия.Борисов си е Борисов - нито го обичам, нито го мразя - политик.Ако някои са решили да приемат сериозно положения от пропагандата - обич/омраза - за подобни неща от политиката - ами тяхна си работа.



Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: tuzlija-179435]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано12.03.19 08:13



Те са присъщи недъзи на индустриалното и постиндустриалното градско общество...затова нормалното отношение е да се опитва да се ограничават...да се балансира...А онази система ги доведе до крайност. Вместо да се опитват да ги ограничават...те ги стимулират.
Елитаризацията...има един проблем...може да съществува само като малка група сред множество...то това е елит.



Тема Re: Имало е и такива хора....нови [re: goga]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано12.03.19 08:16



...то и национализма възпитан тогава е национализъм...ама какъв. На третии март да се вее руско знаме...е нормално в този национализъм...да се смята сърбина за брат е нормално в този национализъм.
Това не е български национализъм!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.