Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:15 01.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Първата новина с новото име леко ме обърканови  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано16.02.19 09:22



Осуетиха терористична атака в Северна Македония
2 минути

В Република Северна Македония е било осуетено терористично нападение, планирано от привърженици на групировката "Ислямска държава", съобщи вътрешното министерство, цитирано от Франс прес и Ройтерс.

След обмен на информация с партньорски държави за "потенциални планове и намерения за извършване на терористична проява на територията" на страната, вътрешното министерство е започнало операция по идентифициране на организаторите и потенциалните извършители, се казва в изявление на министерството.

Полицията е претърсила помещения в редица населени места и е конфискувала предмети и устройства, които биха могли да се използват за нападение, предава БТА.

По непотвърдена официално информация сигналът е подаден от посолството на САЩ в Северна Македония. Оттам издадоха предупреждение към пътуващите в страната американци за "повишен риск от терористични нападения, вдъхновени от екстремистка идеология".

По-голямата част от двумилионното население на Македония са православни християни. Мюсюлманите са около 35 процента от населението.

По официални данни към края на 2016 г. около 150 македонски граждани са се присъединили към ислямистите в Ирак и Сирия. Повечето от тях са вербувани сред албанското мюсюлманско малцинство, което съставлява около една четвърт от населението на страната, отбелязва АФП.



Като прочетох заглавието и се зачудих дали става въпрос за Северна Маедония или за Северна (Северна) Македония.

Редактирано от ludo-mlado на 16.02.19 09:22.



Тема Re: Първата новина с новото име леко ме обърканови [re: ludo-mlado]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.02.19 09:34



Полицията е претърсила помещения в редица населени места и е конфискувала предмети и устройства, които биха могли да се използват за нападение, предава БТА.

Демек стоки с двойно предназначение - стъклени бутилки, метални щанги, бухалки и неща от този род.... Само оръжие - йок



Тема След като сменихме иметонови [re: ludo-mlado]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано16.02.19 10:51



САШт ни казват че не нападал демек ИСИС а ако не бехме го сменили штеха да ни нападат те самите. Нјама ништо хибридно, всичко е на ачик.



Тема Re: След като сменихме иметонови [re: SashetoBE]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.02.19 13:54



Ама, вчера гърците публикуваха обява, че търсят хора с македонски език за нуждите на разузнаването си. В официален документ. Вашите веднага го цитираха.
Тъй че радвайте се.





Тема Re: След като сменихме иметонови [re: SashetoBE]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано16.02.19 16:52



Тогава щехтв да имате борци за свобода, не терористи.





Тема Re: Първата новина с новото име леко ме обърканови [re: ludo-mlado]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано17.02.19 22:03



Задръжките на САЩ са паднали напълно. Показват ни по изключително отвратителен начин, че сме взели "правилното" решение. Приложили са повече сила отколкото се налага, та да си знаем в дългосрочен план какви решения трябва да взимаме.

Буквално информират, и България, и Македония, че "терористи" ще убиват невинни хора ако не им играем по свирката. Иде ми да повърна.

Щом не сме запалили Бойко с газ за лампи за цели 11 години турско робство, манталитетът ни е прозрачен за всички извън Република България. Кучета, които колкото повече биеш, толкова по-лоялни към теб стават, и толкова по-агресивни към всичко друго, включително между себе си.

И на европейските водачи сме ясни като бял ден. То само ние си се правим, че царят е облечен. И е от комплекс за малоценност — заравяме си главата в пясъка, защото не можем да се погледнем в огледалото.

Така винаги е по-добре от иначе... Какво като ни ебават? Колите втора употреба оправдават това. Какво като Бойко лъже, нали поддържа "стабилност" (?!?!?!).



.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Редактирано от TheGiverAndTheTaker на 17.02.19 22:06.



Тема Re: Първата новина с новото име леко ме обърканови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.02.19 22:18



С този си постинг леко преигра. Само един въпрос: за толкова години разни отношения между България и Сърбия, кой успя след ПСВ и оставането на Западните ни покрайнини у тях, да направи пробив в именуването на българите там, а и на Димитровград?



Тема Re: Първата новина с новото име леко ме обърканови [re: kuduger-96506]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.19 22:25



За жалост, колегата е прав, до последната запетайка.



Тема Re: Първата новина с новото име леко ме обърканови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.02.19 22:28



Твое лично мнение. Съжалявам, но не споделям и 50% или може би толкова в най-добрия случай.



Тема Ах бравонови [re: torlakov-93629]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано19.02.19 09:00



некој и мен да ме разбере на краја.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.