Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:18 09.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Посланикът на САЩ отиде и в БНБ  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.19 16:27







Редактирано от cumanich126454 на 15.02.19 16:29.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 16:42



Да живее дружбата с братския пуерторикански и костарикански народ! Слава на Тръмп! Завинаги заедно в отстояване на ценностите на демокрацията и свободата! Затвор за престъпника Мадуро!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 17:26



Ето! Гледай колко по-готина и нац значима е темата за Съединените Американски Щати!!!

Въобще, каубойците са си фешън!





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.02.19 17:32



В какъв смисъл "няма такава държава"?

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 17:49



Такава в която американския посланик разпорежда какво да се случва. О, забравих-има. В НРБ по същия начин савецкия посланик беше всесилен.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 17:50



Айо американо





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.19 17:50



Това не е държава. Това е протекторат. И то на сили извън ЕС. (Великобритания вече я броя за външно лице). Човече, не следиш ли вътрешните новини?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 17:57



Абсолютен протекторат. С американците сме съюзници в НАТО, нямаме цивилни договорни отношения. Дори ЕС не си е позволявал да влиза в БНБ за да прави спявка!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.02.19 18:00



Аха, наште институции работят професионално и не им трябва акъл от вън. Ти кой, шефа на ЦРУ и на МИ6 ли искаш да дойдат? Да не мислиш, че посланиците са само за украшение и да раздават визи? Съвецкият посланик навремето и да е ходил някъде да разпорежда, никой не е разбрал.

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 18:04



Пълни, хибридни щуротии





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 18:12



Защо да няма "такава държава"?!

Прането на пари е престъпление, санкционирано в "правови държави". Ние имаме "ЗАКОН ЗА МЕРКИТЕ СРЕЩУ ИЗПИРАНЕТО НА ПАРИ ОТ 1998 Г."
Стискам ръката на всеки партньор, който ни помага да спазваме собствените си закони!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано15.02.19 18:12



В началото Бойко Борисов имаше протекции от американците да върти наркотиците. Често си мисля, че това ни вкара в голям капан. Ако им се опъне, ще го компрометират по такъв начин, че ще му текат лайна в обувките.

Интересен факт, който не се знае. Сега, не дружа с наркомани и съм много против наркотиците, но познавам такива и имам щедър поток от информация по въпроса. Точно когато Бойко и Цветан взеха властта, хероинът изчезна от улиците напълно. Повтарям, че не ползвам наркотици, от наркоманчета го знам, които не са ми особено близки, но си дрънкат.

Не е ясно как точно са извъртели схемата, но наркоманите започнаха да се друсат с медикаменти — метадон, но най-вече морфин сулфат, под търговско наименование Субститол, който също се отпуска по програми за наркомани. Даже му измислиха жаргон, който преди го нямаше — супа.

Това стана изведнъж когато те взеха властта. Тогава се появиха слухове, че Бойко върти наркотиците. В нашата държава слух е 100 пъти по-ценен от новина.



.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано15.02.19 18:19



На ръчно управление сме!





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.19 18:33



Прането на пари е престъпление, санкционирано в "правови държави".

Така е... ама за какво пране на пари става дума? За пари преминали през американска, английска и после чрез германска банка накрая кацнали в Инвестбанк? Че в САЩ и Германия не проверяват ли? Проверяват разбира се, но към оня момент парите са чисти. Интересно е кога стават мръсни?
Пари от продажба на нефт от нефтена компания "мръсни" пари ли са? И то преди да има обявени американски санкции спрямо венецуелската държавна нефтена компания (въведени на 28.01.19). А движение по доверителната сметка през 2019 г. няма - всички операции са до края на 2018 г. Че и Гуйдьо още не беше се самообявил за президент. Е, след тази дата парите по някакво чудо от бели стават мръсни.
----
Моето лично отношение към банката на Петя Славова е крайно отрицателно. Тази беше гушнала пари от една чужда сметка (на един български "бизнесмен" - сега мъртвец). И отказва и досега да ги върне. Нищо не са - само няколко милиона евро.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 18:33



То си е наша работа как работят институциите! След това е работа на ЕС, където членуваме. Когато станем 51 щат, тогава щатския посланик ще се разхожда по институциите ни.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 18:39



Да, допреди малко гледах RT, там ги видях





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 18:39



Цитат от поста ти: „Основна тема на срещата в БНБ е била мандатът на централната банка и неговото практическо прилагане в областта на предотвратяването на изпирането на пари, се посочва в съобщение на БНБ до медиите. Посланикът изразил признателност за постоянната насоченост и сътрудничеството на централната банка в тази област. Двете страни се съгласили, че ще продължат положително и конструктивно взаимодействие“

Ако си против това, не намирам какво да дълбая повече. Винаги съм ценял призивите ти за прозрачност и правов ред.
Повод за кал всякъде се намира. АЗ тук не виждам.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 18:41



Разбира се, че RT могат да са същия полезен партньор в борбата с престъпността, както и Посолство на Съединените Американски Щати в България!
Стига да искат. Тези пък винаги е имало кой да ги чуе у нас.





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 18:41



Кво изпиране на пари, кви 5лв. Има си ЕЦБ с която да се съобразяваме. Парекселанс политически натиск.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 18:43



Да, отървахме се от едните, за да дойдат другите

И едните и другите не сме ги канили.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 18:45



Парекселанс професионално поднесена новина: „В сряда посланикът бе на среща при премиера Бойко Борисов, след която главният прокурор Сотир Цацаров и директорът на Държавна агенция "Национална сигурност" (ДАНС) Димитър Георгиев обявиха, че пари, преведени от Държавната петролна компания на Венецуела, са постъпили по сметки в банка в България, след което част от тях са били трансферирани в други страни.“

Ако не ни се излиза от "тъмното място", ОК, все там ще си седим.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 18:50



А бе, не съм видял нахлуване на "другите", но схващам какво имаш предвид и ще се направя, че приемам довода ти.

Съвсем конкретна полза в случая аз за себе си виждам в прекъсване, спиране чрез разкриване на далавера в българската банкова система, която дали от Изток или Запад погледнато все е за бой.
Все пак аз и ти ползваме банки, нали!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 18:52



Държавната петролна компания на Венецуела откога е извън закона? Краварите като овладеят нефта във Венецуела, за нас ще има ли кладенче?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 18:54



Единствените имащи интерес от здрава българска банкова система са самите българи и ЕЦБ. Щатите и Русия нямат интерес от оздравяване, а за да ползват пробойните за свои мръсни цели.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.19 18:59



Цитат от поста ти: „Основна тема на срещата в БНБ е била мандатът на централната банка и неговото практическо прилагане в областта на предотвратяването на изпирането на пари, се посочва в съобщение на БНБ до медиите.

Колега, нали се сещаш, че комюникетата за водени разговори по принцип служат за хвърляне на прах в очите на широката публика. Ние няма да разберем за какво са си говорили. Още повече не разбирам, кокво го е еня американският посланик за продължителността на мандата на управителя на БНБ. (щото е оксиморон употребеното в комюникето "мандат на БНБ"). Амириканският посланик си няма работа в БНБ. Тези работи се вършат дискретно и не на ниво посланик. Ако има кой да върши надзор на БНБ то това е ЕЦБ, още повече, че сме кандидати за ERMII.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.19 19:08



Парекселанс професионално поднесена новина: „... пари, преведени от Държавната петролна компания на Венецуела, са постъпили по сметки в банка в България, след което част от тях са били трансферирани в други страни.“

Да послушаме и другата страна (Инвестбанк):

Входящите и изходящи преводи по доверителната сметка са обработвани от различни банки от ЕС и САЩ включително, без да има затруднения при тяхното изпълнение, се допълва в съобщението. Посочва се, че банките кореспонденти също извършват задължителна проверка по отношение на мерките срещу изпирането на пари и спазването на въведени международни санкции, както по отношение на държави, така и по отношение на лица от международни санкционни и забранителни списъци.


"Преди средствата да постъпят в Инвестбанк АД, те са преминали през минимум две банки кореспонденти, тъй като ние нямаме преки кореспондентски отношения с венецуелски банки", се посочва в съобщението.


"Извършените входящи и изходящи трансфери са свързани основно с доставка на хранителни стоки за Венецуела, за които включително имаме представени товарителници. Не са налични санкционни трансакции, свързани с Държавната петролна компания на Венецуела (PDVSA – Petróleos de Venezuela, S.A.), каквито твърдения се появиха в медийни публикации и изяви", се посочва.




На мене повече ми прича на "щипване" на пари от висшия мениджмънт на PDVSA, който си заделя пари за черни дни. Демек - не Мадуро ограбва венецуелския народ, а служебни лица крадат зад гърба на Мадуро.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 19:19



Не, не се сещам.
Извън тях спекулациите могат да са безброй.

Имащ ли нещо конкретно да възразиш?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 19:20



Ем, ако имат информация за нередности при парични трансфери защо да не?!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 19:28



Интересува ме българска банка да не участва в отношенията между нафтаджии и кравари чрез престъпни парични трансфери.
Ако хванат такава да я знам коя е. Който пък отговаря да си носи последствията.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.19 19:47



Там е въпроса, че един който се има за господар на света си е присвоил правота да преценява кое е редно и кое е нередно. Това според момента и според прищявките му. Информациите за нередни трансфери би трябвва да ги е имало още в американската банка. Още тогава трябва да са спрени парите. После парите от американската банка минават през английска, германска и накрая кацат в българска банка. От българската банка има движение към други европейски банки. И всичко си е в реда на нещата Няма изпиране на пари. До 28.01.2019 г. (когато са обявени санкциите) или по-точно до 25.01.19 (коганто Гуйдьо се провъзгласява за президент). Изведнъж чудо - всичко случило се преди 28.01 се обявява за пране на пари и пешкира ще го обере последната банка по веригата. (която не я харесвам, но по съвсем различни причини). Нищо, че преди нея е имало американски, британски и германски банки...
----
Току що гледах репортаж по бТВ относно едно плащане за лечение на българско дете в румънска болница. Не ставало с плащане в евро деректно към румънска банка. Парите (поне е странно за мен) за по-пряко минават през банка отвъд океана и чак тогава в Румъния. Хорицата объркали един код и лечението било поставено под въпрос, защото парите не били стигнали от Америка до Румъния. Дали господарите на света не позволяват директен трансфер от България до Румъния?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 19:54



То, всеки иска да владее света. Къде са минавали парите ти не знаеш, други се произнасят.
Можеш само да се "цупиш", как така американец се е усъмнил в парични трансфери извършвани от българска банка. Де-факто не знаеш дали има или не доводи за това. Факт е, че го американската страна го е споделила по правен път с който трябва според българския правов ред. Това е законно право не само на американски посланик но и на всеки човек.

Аз също искам да владея света лепейки етикети според собствените си, индивидуални виждания и разбирания. Считам, се със съвестта си мога да въздавам връз "велики сили" не по-лошо от теб.

Редактирано от leyte на 15.02.19 19:55.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано15.02.19 20:10



Поентата е , че посланикът се намесва избирателно. И безпринципно.
Далавери не се въртят от вчера и намерението му въобще не е да ги спре , а само политнекоретните. Това е очебийното.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: torlakov-93629]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 20:13



Дори и така да е. Да спираме нередностите вътре в държавата ни си е наша работа.
САЩ са реагирали по своите си усмотрения. Едно престъпно деяние да е спряно, все е нещо.
Да реагират и другите, какво им пречи!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано15.02.19 20:15



Напомняш ми един пролетарски поет: "Америка е винаги права, дори когато съгреши.." Верно, че той пишеше за партията...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 20:19



За целта има ред по който се случва това.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано15.02.19 20:21



Забележката ми е към онези които намират външна намеса за допустима. А тя в случаят дори не и принципна.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.02.19 20:26



Какъв е редът, по който се случват тия неща?

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 20:32



Подава се информация до съответните служби. "Засякохме това и това, имаме такива и такива данни". Пуска се до външно министерство, по желание до министерски съвет, ДАНС и прочие.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 20:36



Знам, знам. Американците ядат деца а Ханибал Лектър е техния баща.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 20:38



Защо така!? Защо трябва да е така~!?

Аз виждам нередност, отивам и пред всички, на видно сигнализирам. Няма значение дали го правя като българин в Америка или като американец в България, Европа, Азия, където и да е.

Дали това е престъпление или не, какви да са последствията зависи от законите в държавата. Не е моя работа и все си мисля, че "Народен съд" няма да има....

П.П. Не се стърпях за последното...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 20:49



Защото това е международно установеният ред и всичко различно от това обикновено е с цел натиск за взимане на решение, което не е напълно в синхрон с правните норми, а е по-скоро политическо.
А аз все повече се надявам някой ден да се стигне до нов истински Народен Съд.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано15.02.19 20:55



Явно са търсили по-голяма ефективност, а защо не и ефект. Нищо чудно на дипломатичски език да са обяснили на ББ, Цацаров, шефовете на ДАНС и БНБ, че са боклуци и да внимават какво правят. Виж главният прокурор как започна да се обяснява. Боко до последно не видя доказателства, за ролята на ГРУ при опита за убийство на Скрипал, също така всички наши пробити институции си затраяха на информациите за руска намеса от България в Церна Гора и Македония. Какви данни, какви съответни служби?

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 21:03



Добре, да, аз се надявам никога повече да няма подобно нещо. И този международно установен ред си го измисли сега. Къде го пише?

През изминалите дни виждам друго (макар да мешам две теми). Един посланик излиза и публично отговаря на анонимни въпроси. Очевидно подбрани по усмотрение. Очевидно без "Политическо съгласуване" за каквото апелираш. Съветва и оценя решения и правов ред на страната домакин. Това за мен е обидно!

Друг посланик, съвсем открито и пред всички влиза в държавни институции, с правото си освен на всичко, то и на свободен гражданин и човек. Същите права, каквито имам или бих искал да имам. Обсъжда конкретни, правни въпроси. От значение за правния ред в страната. Това за мен е достойно!

Е, извинявай! Харесвам повече свободния полет на белоглавия орел, отколкото да рева и плаша хората в гората като сибирска мечка. Отговаря ми на натюрела.

Редактирано от leyte на 15.02.19 21:04.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 21:13



Достатъчно добре им обясняват доста неща. Проблема е че това което им обясняват не е за да се въведе ред у нас, а за да ги държат в зависимост. Лична зависимост, която позволява на нечий посланик, да се държи като генерал-губернатор.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 21:17



Пак знанието на "посветените"...

Е, поне не се крият, ето, можеш да изразиш мнение.
Сто пъти предпочитам така пред тайните работи и полит договорки с родните властващи.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 21:28



А бе вие с тузлията ще ме уморите. Това ли е достижението на 30г. преход? "Ето, можеш да изразиш мнение, можеш да пътуваш свободно". Аз ли имам високи критерии към вижданията за държавност или вие нямате какво друго да кажете?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 21:38



Цинизмът е излишен. Но някога и на него нямахме право.

Бащите на демокрацията казваха, мразя, когато изразяваш мнение, но сто пъти бих умрял за правото ти да го правиш.

Редактирано от leyte на 15.02.19 21:39.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 21:43



Найш кво излиза? Не сте мечтали за свобода и демокрация, а за смяна на един господар с друг. Може и да не сте го мислили така, ама така се получава в крайна сметка. Позволи на моето поколение, поне да помечтае за равноотдалеченост от евроазиатски и задокеански "приятели".



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 21:46



За съжаление (единствено мое, може би) тук няма какво да възразя. Борбата винаги е била за душите и сърцата, живота на младите!
Не знам кой ще надделее, но те заклевам да се грижиш за сина ми


Него гледам да възпитам без нужда да се плашат другите.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 21:54



Убеден съм че сина ти си е много добре и без да има досег с тъмен балкански субект като мен.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано15.02.19 21:58



Единствено от това ме е страх на този свят, за онези, които сами не могат да се защитят. Децата ни са в това число.
Давам пари и помагам само на такива.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано15.02.19 22:10



Единственото което може да спаси децата е уредена и правова държава.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано15.02.19 22:41



На Боко май англо-американците са му скроили шапката...





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано16.02.19 01:04



Когато пишеш това: " да помечтае за равноотдалеченост от евроазиатски и задокеански "приятели", винаги се сещай за равноотдалечеността, в която сърбите възпитаваха македонците, т.е. че бракята видиш ли били равноотдалечени от нас, колкото и от тях. Сещай се кой ни възпитаваше и в какво в предходния период. Сега макетата ги гледаш да се захласват по Сърбия и сръбското. Е, аз пък с учудване гледам все още у някои нашенци захлас по Русия и руското. Съжалявам, че в момента може би звуча като колегата суперсорб, но за някои неща си е съвсем прав.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано16.02.19 08:38



Ти сега видя ли какво стана? Каква била работата!

Всъщност, не Великобритания и САЩ на нас "подсказват", че някой ни трови и пере пари. Забива спринцовки в задниците. Ние сме ги викнали, ние сме ги поканили! Така казал Бойко от Мюнхен...
Смех! Ние тука Изток-Запад, орли и мечки, деца браним, ала-бала... А бе, мани... Срам!!!

Един вид, ето, и нас ни тровят, но не ревем като вас... Преяли сме с рукола и сме объркали кафето. Няма руснаци!
Какъв петрол, каква Венецуела, какви пари, трансфери... Ей го - на! Всъщност, американски и британски банки пращат венецуелски пари в наша банка. Елате да Ви покажем...в БНБ!
Какво ревете Вие, САЩ и ЮКей като сибирски мечки


Големи сме, ей!

Той човека се готвил за Мюнхен. Рукнал като Николчо от връх Стара Планина, "Изкарвай Гано говеда! Вашите, Гано, нашите. Вашите ,Гано, нашите, чичови брези биволи. Ша ида да ги продавам, дано ти сърце откупя"
Утрото е по-мъдро от вечерта

Редактирано от leyte на 16.02.19 08:38.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.02.19 09:11



Това с Гебрев е пълна постановка...театър.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано16.02.19 09:20



Търси се повод Медведев да не дойде на 3III в София. Какво по-удобно?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано16.02.19 14:47



Бат Бойко ги е поканил. Сигурно на молитвена закуска.



***

Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: jingiby]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано16.02.19 14:52



Щом не са афро-американците, пак добре...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: jingiby]  
Автор persone (върховист)
Публикувано16.02.19 18:56



Възможно е, няма да му простят Турския поток, макар и завоалиран.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано16.02.19 19:58



Доста мнения са се насъбрали по въпрос, който изглежда ясен и по който няма какво особено да се коментира. Подобни посещения, освен ако не е имало покана, съгласувана с Външно министерство, пряко в държавни институции, още повече в БНБ, която по закон е само подвластна на Народното събрание, са в нарушение на дипломатическия протокол и целта им е политически, икономически и личностен натиск за постигане на определени цели, които най-често не са в интерес на страната домакин.

В този смисъл човек не може да не се сети за съвсем скорошното посещение в Унгария. Малки страни като Унгария си мислят, че ако са послушни на 95% в геостратегическо, външнополитическо, военно и икономическо отношение, това ще бъде положително оценено от хегемона и ще имат едни 5% суверенитет, който да използват по предназначение. Много наивно. Защото от другата страна виждат само 5-те % и ги възприемат като непростим пробив и се стремят към пълен контрол по всички въпроси от техен интерес. Колегата "лудо-младо" много точно и дипломатично описа това "явление" преди дни като политика на "ниска търпимост". И именно това създава много силно недоволство, което рано или късно ще намери някакъв политически израз.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.02.19 20:08



Впечатляващо точен изказ. Не за първи път.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано16.02.19 20:52



С благодарност за оценката, но не пиша определено нищо ново под слънцето.

Все пак е и оценка на времето, в което сме и при което на хората (по никакъв начин не визирам само у нас) им е дошло до гуша от натиск, цензура и само-цензура до степен, при която повечето вече дори не поглеждат и статиите, най-често казионни, а търсят из коментарите, където ги допускат, някое необременено или неангажирано мнение. Хубавото е, че в този форум има доста подобни мнения на колеги.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано16.02.19 21:35



Рядко се срещат хора като теб.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано16.02.19 23:00



Бъди сигурен, че американският посланик не е съгласувал с никого нищо, и е влезнал в БНБ както Клинт Истууд в уестърн бар.

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано16.02.19 23:09



Като се имат предвид поводът и предметът на "разговора" изглежда се е самопоканил.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано16.02.19 23:45



Поводът и предметът са същите, за които ББ твърди, че го поканил един ден по-рано.

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 00:01



И за коя от двете страни този предмет и повод представляват интерес и "причина" за натиск?

Може би има някакво неразбиране или разминаване....Борисов не може да кани когото и да е било на срещи с управителя на БНБ, тъй като БНБ не е част от изпълнителната власт и по никакъв начин не е под опеката на мин.-председателя.

Не те ли смущава, че вековна българска институция като БНБ, с десетилетия по-стара от Фед-а и една от първите централни банки в света, символ на българския държавен и народен суверенитет, изглежда поставена в положение да се оправдава по политически въпроси, които нямат никакво отношение спрямо България?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано17.02.19 00:27



Ти да не си присъствал на разговорите, че знаеш как вековният символ на народния суветенитет бил принуден да се оправдава? И то по такива съвсем некасаещи БНБ въпроси, като източване и пране на пари.

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 00:47



Забелязах, че не направи и опит да пишеш каквото и да е по двата ми въпроса...

Все пак ще отговоря на твоя. Общественото мнение нито в България, нито в която и да е друга уважаваща се страна, би приело един посланик да държи сметка на управителя на централната банка по политически въпроси. А и по всичко изглежда, че става дума преди всичко за политическа тема, в която удобно се вкарва удобната тема за пране на пари.

България междудругото има добро законодателство в тази сфера, а като страна, в която се източват или перат пари сме не девета, а деведесета дупка на кавала. Просто няма база за сравнение спрямо тези дето се самоканят на срещи, или дори с една Дания, Естония или Латвия.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.19 07:17



Разговор между началнищк и подчинен. Вече подозирам, че настоящият председател на БНБ

е американски избор. Цели 14 години е работил в МВФ. Знаем чий е този фонд. Ама от кумува срама можеха да се срещнат на неутрално място на чаша кафе... Но така унижението е по-пълно.
-----
Някяак си между другото протече срещата между Бойко Борисов и пенсионера . Лично Бойко го е посрещнал на летището. Е, бай Уесли не е гостувал в качеството на пенсионер, а като представител на някаква швейцарска икономическа организация. Но виж приема и кои присъстват:





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.02.19 08:44



В "Панорама" онзи ден имаше един добър анализ на хърватски историк, от който Бойко Василев взимаше интервю. Та той много добре каза, че на срещата във Варшава са се сбрали страни, преди всичко по-плътно обвързани със САЩ, а същите тези страни, които изброи, са в известен смисъл на граничната линия с Русия (като почнем от Полша и прибалтийските, та минем през Румъния до България). В Мюнхен, обратното, страни от ЕС, които са бойкотирали срещата във Варшава. Това е сериозно разминаване, но от има обяснение, не по-малко сериозно, което хърватина не го каза в прав текст, но ти си човек, който със сигурност се досеща от къде идва това разминаване към отношението със САЩ на най-източните страни от ЕС и част от останалите...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор mulcho ()
Публикувано17.02.19 08:50



Чичо Сам подслушва целия Свят, контролира офшорни зони, банкови преводи, интернет... няма тайни за него. Изглежда сделката е: Оставяме ви да грабите от вашите си аборигени, но ще слушате началството.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: kuduger-96506]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.19 09:02



Прав е хърватина. Нокъде сме ние? Разкрачени между двата стола. Във Варшава беше Екатерина Захариева, а в Берлин - Тиквоний:


...10 европейски външни министри участват във форума, в това число и българският външен министър Екатерина Захариева. Няма ги първите дипломати на Германия и Франция - тези две държави изразяват категорично несъгласие с американската политика спрямо Иран и налагането на санкции.



Не може да се сравняват двете събития. Във Варшава ги събраха да подкрепят антииранската линия на САЩ. Докато срещите в Берлин са ежегодни и тази беше под №55 струва ми се.

...Германия не прие днес призива на американския вицепрезидент Майк Пенс към европейците да се изтеглят от договора за ядрената програма на Иран, защото Техеран дестабилизира Близкия изток. Този призив Пенс отправи вчера на международната конференция за Близкия изток във Варшава, предадоха световните агенции. Това съобщи БТА.

«Заедно с британците, французите и целия ЕС ние намерихме начин Иран да остане в ядреното споразумение.

И нашата цел остава Иран да няма ядрено оръжие, точно защото Иран дестабилизира района», каза германският външен министър Хайко Маас.





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: kuduger-96506]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 09:06



Има пране на пари чрез финансови институции от престъпни дейности като наркотици, укриване на данъци, кражби на обществени средства и т.н. На практика във всяка страна, в зависимост от размера на въпросните престъпления, размера на финансовия сектор и неговата привлекателност за международната престъпност. Както споменах, не без основание, у нас подобно пране на пари е пренебрежимо незначително в международен мащаб.

Има и друг вид "пране на пари", при които "началникът" определя кои преводи при кои обстоятелства са "пране на пари".



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.02.19 09:43



Пенс естествено бе и на двете места, но в Мюнхен е разговарял с Б.Б. Позицията на Берлин и Париж в случая с Иран е единодушно, но какво им пука на поляците например. Той вицепрезидента на САЩ може и да убеди някои от страните в ЕС, с които САЩ поддържат близки взаимоотношения, но това едва ли ще промени линията на поведение на двете най-важни столици в Европа, още повече ако Лондон е на същото мнение като тях. Ама не е само това поентата… Намеците към, макар и не споменаването директно на Турция, като линия на разкол в НАТО, не е за пренебрегване. Във Варшава по-скоро се очерта линията на разкол в самия ЕС. Политиката спрямо Иран е едно, спрямо Русия друго и спрямо останалия свят трето. Логично е американците да следват своята линия на поведение, понякога неусетно или предумишлено чрез нея също създават определена обтегнатост между дадени страни в ЕС. Въпрос на интереси в които не винаги е ясно къде се вписваме ние...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: kuduger-96506]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 10:05



Задачата на българското правителство е да защитава националния интерес и безопасност. При липсата на рамка за сигурност извън сега съществуващата, и като се има предвид къде се намираме, няма много възможности за различно поведение. На определени среди в Париж и Берлин може да им е дошло до гуша, но стъпки към нова и реална рамка за сигурност - нула.

Има и друг теоретичен вариант - разходи за българска отбрана от 10% от БВП за следващите 15 години...Естествено такава цена е неприемлива.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.02.19 10:19



Това е така, но близостта на нашето правителство със САЩ не е от коле и подобно безкомпромисно поведение на техен служител, не бива да буди учудване. В случая" да бе мирно седяло, не би чудо видяло", може да и не е съвсем на място, но сега други сили ще се възползват максимум от създалата се може би и не толкова нелепа ситуация и надълго и нашироко ще четем какво ли не както за "началниците", така и за нашите, които очевидно никак не са способни да дават необходимата гласност предварително при такива срещи, за да не бунат духовете както у нас, така и навън.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.02.19 10:24



Много точно си го написал - нула, добре закръглена. На същите тези Париж и до неодавна Бон им бе много добре преди 30 и повече години, когато имаше кой да гарантира тяхната сигурност. Сега се мръщат под мустак и някак май не винаги подхождат с разбиране към страните от "предната линия". Аз съм 100% фен на Европа, а както повечето съфорумци знаят и на немското в частност, но не мога да се съглася с това германско днешно самодоволство и незаинтересованост по отношение на европейската източна периферия. германците са за пример в много отношения, но покрай благоденствието им, е започнало много малко да се интересува политическата им класа от общия европейски интерес, макар и да има за сега малко гласове там, които пледират за по-активна политика на световната сцена.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: kuduger-96506]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 13:57



Именно затова и "експерименти" с националната безопасност следва всячески да се избягват. И да се залага само на сигурното. Кой преди 20-30 години можеше да допусне, че Турция ще изгражда днес "зона за сигурност" в самата Сирия с непосредствено военно присъствие? Това тогава можеше да значи само пълномащабна война. Днес, това се приема, ако не с одобрение, поне с мълчание...колосални геостратегически промени в Близкия изток и Изт. Европа в рамките на едно поколение.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Amateur]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 16:34



Тука можеш да четеш и се чудиш с коя ръка да се прекръстиш. Как влизането на чужд посланик в БНБ (тази "светиня", "благодарение" на която на няколко пъти тотално се обебзпаричи цялото ни общество), било едва ли не нарушение на националния ни суверенитет, което е колосална глупост. Само преди няколко дни там имаше официално китайско посещение.


Същата институция подготвя данни за международни инвестиции у нас и т.н., и т.н.
Все с онзи патос... от позиция на притежаващи някакви езотерични познания в институционалния шпионаж и най-вече отношенията на подчиненост.

И най-готиното не е, че "тук срещаш често такива хора", а че по улиците, сред познатите ни, сред нормалните хора все по-рядко се срещат подобни "споделяния". Всяко уважение към критичното мислене, но с подобни глупости за политическите конспирации на Запада ни пълниха главата с години и резултата е... че не никой не им вярваше. Защото е много простичко, както и да стават нещата в демократичните общества, те са видими. Те не са тайни. Подобни конспиративни теории минават когато всичко е скрито-покрито.
А ние помним що бе то и до какво доведе

Но вече го няма, свърши. Всъщност, продължават да се мъчат управление скрито-покрито но е все по-трудно и по-трудно.
Искрено се надявам, посланика на Съединените Американски Щати, Европейска комисия, Великобритания и който и да е подобен утре да влезе не само в БНБ, но и в НСИ, Здравна каса, Енергиен холдинг и всякъде по министерства и кантори държавни и общински, от които една дума не можеш да прочетеш и измъкнеш на показ, какво галиба се върши там.
Стискам палци и си го пожелавам като на Коледа и Рожден ден



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано17.02.19 16:49



Абе дайте я на концесия тая държава, кво да се мъчим

. Събирате се с аматьора и започвате да пишете писмо до Конгреса. О, вий най-велики и мощни. Моля ви, елате ни "оправете".



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 17:17



Ах, да бях и аз като Пишурката, бих им писал



Трябва да я има "Вашата" позиция. Останат ли само едните да казват кое добро за всички нас и кое зло - край!
Разбрали сме се



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано17.02.19 17:22



Че тя държавата се дава на концесия всеки 4 години. За сега провалът е пълен. Добре че ни дават пари от вън и малко от малко се опитват да ни вкарат в правия път, но пак провалът е пълен. Тази година градовете и селата отделно ще бъдат дадени на концесия. И не на американците. А да видим!

***


Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 17:54



Да се твърди, че БНБ "на няколко пъти тотално обезпаричи цялото ни общество" е невярно.

БНБ като институция има своята вина за банковата криза от средата на 90-те, както и за сериозни пропуски, някой би казал не без основание провала, в надзора си над КТБ. Но не БНБ провеждаше безумната икономическа политика между 1985 -1989г. и 1994 -1996г., които закопаха страната два пъти. И чудо не можеше да помогне при бюджетен държавен дефицит от 8% през 1996г. и парализирана икономика. Каквито и резерви да имаше БНБ, а те бяха малки, щяха да потънат в безрезултатни намеси на паричния пазар.

Нито БНБ има вина за умишленото обедняване на по-имотните слоеве на населението през 50те и 60-те чрез неравностойната деноминация. Това беше пак държавна политика.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.19 17:58



Закон за БНБ:

Чл. 44. (Изм. - ДВ, бр. 10 от 2005 г.) (1) (Предишен текст на чл. 44, изм. и доп. - ДВ, бр. 106 от 2018 г.) При упражняване на правомощията и изпълнение на задълженията си по този закон Българската народна банка, управителят и членовете на управителния съвет са независими и нямат право да искат или да приемат указания от институциите, органите, службите или агенциите на Европейския съюз, от Министерския съвет или от правителствата на други държави - членки на Европейския съюз, както и от други органи и институции. Министерският съвет и другите органи и институции по изречение първо нямат право да оказват влияние на Българската народна банка, на управителя или членовете на управителния съвет.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано17.02.19 18:00



Ама аз като бях споменал преди време в клуба, че деноминацията през 1952 е била неравностойна и грабителска, няколко клубари ми рипнаха в стил: "Не е така-онака е!" и т.н. ...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: tuzlija-179435]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 18:09



За съжаление не мога да чета повечето неща и съм пропуснал въпросния дебат.

Ефектът и целите на деноминациите от онова време са повече от ясни, а и не са прикривани...такава е била политиката, включително по отношение на изземването на парични "излишъци" от частни лица и прехвърлянето им в държавен "инвестиционен ресурс". Но ролята на БНБ и поделенията и е била чисто техническа.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 19:55



Твърдението е 100% вярно!
Кой издава лицензи на банките, кой контролира транзакциите, кой издава сертификати за квалификация и опит, Банков надзор?
Точно БНБ е отговорна за банковите кризи, а не икономическата политика на различните правителства. Точно в тази част няма право никой да се меси, да изпълня нейните функции. На контрол върху това й право обаче има право всеки! Абсолютно всеки, в това число и външни граждани. И ти можеш да станеш одитор, ако искаш


Малко инфо и новини от Европа по повода от последния час, дето се вика:

Твърдението ти щеше за звучи поне като принципно говорене ако не беше намесил деноминацията. Деноминацията се извършва на база "Закон за деноминация", а БНБ не издава закони.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 20:01



АЗ знам, че на там биеш - някой им е давал указания...!
Но това е твое твърдение, за натиск и указания. Фактите са обратни, никой и нищо нито може, нито е "нареждал", а информирал.

Ако има закон, който забранява контрол върху функцията на каква да е държавна институция, чрез предоставянето на публична информация, това няма да е моята Държава. Срещу такава система, държава, закон аз лично бих воювал.





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 20:22



БНБ не създава закони, нито икономическите кризи, нито разпадането на СИВ и загубата на пазари, нито неразумната правителствена финансова политика със свръх-инфлация, които доведоха до обедняване. Нещо повече БНБ продължи да плаща по външния дълг и при кризата от 1996г. , което позволи на страната да излезе от финансовия колапс след година - благодарение на това, че имаше запазени известни резерви.

Но има "значим принос" и вина за банковата криза от средата на 90-те. Банковата криза беше болезенена, но овладяна. БНБ няма през 90-те статута и независимостта днес и раздаваше лицензи и под правителствени решения. Решението да се преобразуват и децентрализират клоновете на БНБ в търговски банки, например, беше правителствено.

Виж, ако смяташ, че БНБ е причина за тоталното неколкократно обедняване на населението, както се изрази, мисля, че ще си първият, който го твърди.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.19 20:23



Да, да то си личи от комюникето: "Посланикът изразил признателност за постоянната насоченост и сътрудничеството на централната банка в тази област (предотвратяване изпиране на пари).
Двете страни се съгласили, че ще продължат положително и конструктивно взаимодействие."
---
Уж типично клише от нищоговора, но повдигащо въпроси...

Впрочем дефиницията за "изпиране на пари":

Чл. 2. (Изм. - ДВ, бр. 54 от 2006 г.) (1) Изпиране на пари по смисъла на този закон е:
1. преобразуването или прехвърлянето на имущество, придобито от престъпна дейност или от акт на участие в такава дейност, за да бъде укрит или прикрит незаконният произход на имуществото или за да се подпомогне лице, което участва в извършването на такова действие с цел да избегне правните последици от своето деяние;
2. укриването или прикриването на естеството, източника, местонахождението, разположението, движението или правата по отношение на имущество, придобито от престъпна дейност или от акт на участие в такава дейност;
3. придобиването, владението, държането или използването на имущество със знание към момента на получаването, че е придобито от престъпна дейност или от акт на участие в такава дейност;
4. участието в което и да е от действията по т. 1 - 3, сдружаването с цел извършване на такова действие, опитът за извършване на такова действие, както и подпомагането, подбуждането, улесняване извършването на такова действие или неговото прикриване.
(2) Изпиране на пари е налице и когато дейността, от която е придобито имуществото по ал. 1, е извършена в държава - членка на Европейския съюз, или в друга държава и не попада под юрисдикцията на Република България.
----
И пет пъти да го препрочета този текст, не виждам как пари на държавна фирма (в случая венецуелска) придобити от обичайна дейност (търговия с нефт) са пари придобити от престъпна дейност или от акт на участие в такава дейност, за да бъде укрит или прикрит незаконният произход на имуществото...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 20:35



Знаеш ти, знаеш!!!

БНБ като институция, принципно, както твърдеше, ДА. Тя може еднолично да не носи единствена отговорност, но може да носи споделена такава. Освен тона, тя можеше в голяма степен да ги предотврати. Именно отстоявайки принципите, за които ти говореше. НО... не го е направила.

Връщам те на контрола върху нейната дейност. Явно има очебийна нужда от такъв. В момента е длъжна да се отчита пред Европейската комисия. В същото време я одитират от цял свят. Какво по-нормално от това, ти виждаш, един посланик, на когото това му е работата, да влезе публично в нея и изиска или размени публична информация от значение и за двете страни?
Нищо друго не ме интересува, като личен, човешки въпрос го приеми. Моля те!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 20:41



Всяка национална банка или държавна фирма гарантира, че спазва международни стандарти. Така тя е и под международен контрол. В случая две страни - България и САЩ са провели публична среща по темата. Никой и нищо не може да ги обвини! Това е тяхно право. Твое, лично, също!

Би трябвало, ако посетиш Венецуела, да можеш свободно да влезеш във всяка тяхна държавна фирма и свободно да се интересуваш каква е основната й дейност и да потърсиш публична информация. Всякаква, а най-лесно би трябвало да е такава, която касае теб лично или страната ти.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.19 20:41



Ами да очакваме българският посланик във Вашингтон да посети Федералният резерв и да обмени мисли с Джером Пауъл относно засилване на мерките срещу изпирането на пари.





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 21:07



Стискам ръка за това мнение!

Тук съм длъжен да напомня за един БГ разузнавач, шпионин уж, лежал в затвор там само защото е събирал инфо от библиотеки, специализирани издания. По легален път, с две думи. Ако го правиш умно си дори по-опасен.
Е, гепили го когато посегнал и на секретна, но това си е приел за работа с рисковете.

Не вярвам да те спрат във ФЕД ако търсиш или носиш инфо за връзки долар-БГ публично. Макар да са частно дружество


Просто трябва да е взаимоизгодно. Да можеш да го представиш и докажеш като такова професионално и открито.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 21:50



"Знаеш, ти знаеш" при това с излишни на брой удивителни...Изглеждаш си тенденционно настроен и склонен към лично заяждене.

БНБ не носи вина, че в началото на 90-те правителството създаде от клоновете и 30-ина отраслеви и местни търговски банки - да "съживят" и "децентрализират" кредитирането.

БНБ 40 години не е имала надзорни функции, а изведнъж се оказва с дълъг и на практика непосилен списък от клиенти за надзор, за което няма нито ресурси, нито регулации, нито опит, нито изяснени надзорни правомощия, нито знания, нищо. Но носи вина, тъй като можеше да потърси решения и дебат вкл. на ниво Народно събрание, но за което и липсваше опит. Бързото децентрализиране на банковия сектор, с последвалото прекомерно увеличение на паричното предлагане, при липсата на ефективен надзор са основен проблем на правителството. Кредитирането така и често ставаше в търговските банки - с обаждания от министерства...

А за проблемите около срещата, която е на политическа тема, вече написах поне няколко бележки и няма смисъл да повтарям казаното, което при желание можеш да прочетеш.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 21:55



А, забравих да ти кажа. Във Федералния резерв, в Международния отдел знам, че работи... една българка - симпатягата се казва Александра Табова.
Директно можеш да се обърнеш към нея с каквито имаш въпроси. Не е толкова трудно да откриеш контакт с нея, няма какво и да се крие.

Тук кога ще видиш американец на работа в БНБ





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 22:11



Е, омръзна ми.
Правителството, аз - ти, всеки може да създава каквато си иска банка. Лиценз за дейност издава БНБ. Имаш ли компетентност и опит да я упражняваш, пак БНБ сертифицира. Надзора върху работата им пак тя упражнява. Без нея никой нищо банково не може да "създаде". И не съм съгласен, че тя нямала ресурс да обезпечи надзора преди, сега или в бъдеще. То, ако БНБ не си намери ресурс в тази държава, кой ще може?!

Развиваш някаква дарба красиво да описваш състояние точно обратното на фактическото. Правя ти същите забележки, които и ти отправяш към другите. Грам повод нямам да те заяждам извън "общата" ни тема. Тук ми харесва, че витае дух на приятелство и уважение, без фалш и предразсъдъци.

Онова, което приемам, съгласявам се и поддържам е, че да, управителите в БНБ изпадат в зависимости и позволяват влияния, най-вероятно. Но източника не е така категорично заявените Съединени Американски Щати. Поне нямаш капка повод да го твърдиш, камо ли да го докажеш. Но го правиш. Четох ти писанията, а и ти виж заглавието и увода в темата.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор Kpakpa ()
Публикувано17.02.19 22:22



Просто най-добре да спра да ти отговарям. Сега вече съм сигурен, че и един ден не си работил в сферата, за която пишеш.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: leyte]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано17.02.19 22:23



Световният хулиган (САЩ) стресна дори и Газпромбанк, която блокира сметките на венецуелската държавна петролна фирма. От страх...
----
Последва неистова радост във форума на "Дневник":



Живеем в един хармоничен свят в който всички са братя и се обичат..



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.02.19 22:36



Това някъде в днешния диалог го писах на Кракра:
" надълго и нашироко ще четем какво ли не както за "началниците", така и за нашите "
Неочаквах, че точно тук , ти набързо ще подпукаш първите, а младия колега с безкрайно дългия и труден зелен ник, обезателно ще те изпревари с вторите!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Kpakpa]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.02.19 22:36



Не, само през изминалите две години съм имал лична среща с трима посланика и съм бил на прием в две посолства в България и две в чужбина с лична покана. Като зает в частния бизнес, каква е оценката за работата ми теб грам не те касае.

Но да, можеш да спреш с отговорите от убеждение в сигурността на собствените си твърдения, както си сигурен в зловредото щатско влияние върху БНБ или каквото ти иде на ум.

Утре издай закон, че никой не може да ти противоречи или се усъмнява в твърденията ти, защото може би не отговаря на пофесионалния ти ценз или каквото имаш там за мотив. За обща радост на нас, непросветените светът е устроен по друг начин.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.02.19 16:54



И самите американци не одобряват агресивната външна политика. Мащабно изследване на Галъп в 57 държави:





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано19.02.19 19:26



Айде пак кънчовците. Не е Галъп това, а Галъп Интернешънъл, менте на ментетата.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: WlSP]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.02.19 19:27



Изследването е правено и в други страни. Там кънчовците не играят.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано19.02.19 19:38



Коментар на Кънчо Стойчев, президент на световната асоциация „Галъп интернешънъл“

Моля ти се...



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: WlSP]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.02.19 19:55



Наясно съм че резултатите не ти се нравят, но:





Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор Superserb (малоум)
Публикувано19.02.19 20:47



Бе Не Бе!

...нищо лично към теб. Но ми мязаш на македонист от ранните 50. Неприемащ сърбите със сигурност, обаче и антибългарската пропаганда му влияе... и намира "решението"... в третия път - македонизма. То третото решение като несъществувало... можеш да си вложиш всичките мисли и мечти за идеалност, не е...съгрешавало... македонизъм е!



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано19.02.19 20:52



Историята около марката "Галъп" е малко мътна. Според Биволъ (който иначе си проси пари за спонсорство):

През 1947 г. Джордж Галъп създава Асоциацията “Gallup International”, чийто президент остава до смъртта си през 1984 г. През 1958 г. основава фирмата Gallup Inc., чието подразделение Gallup Poll се занимава със социологическите проучвания. Според американските закони тази фирма е правоносител на бренда и на името Gallup.

След смъртта на социолога обаче настъпва раздор. Наследниците от американската фирма Gallup Inc. не харесват, че произволни социологически агенции, записали се в регистрираното в Швейцария сдружение Gallup International, представят своите изследвания под бренда “Gallup”. Тя излиза от сдружението и започва дела за използването на името в световен мащаб, като правният спор тече и до днес.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: cumanich126454]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.02.19 21:05



Вероятно е така. В случая се вижда че не малко небългарски специалисти участват в това сдружение. Ако Кънчо Стойчев би могъл хипотетично да се разглежда като спорна личност, такива ли са и останалите?



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: Superserb]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано19.02.19 21:13



Да, да, да, щом не харесвам САЩ, значи съм русофил. Тази са ми я пяли. Лошото е че до 1989г. злодея бе СССР, пък някак си последните години САЩ се насунаха в същия панталон. Няма да ви стане играта. Стара Европа все ще намери начин да изплува.



Тема Re: Посланикът на САЩ отиде и в БНБнови [re: komitaO3]  
Автор WlSP (тук)
Публикувано19.02.19 22:05



Наясно съм че резултатите не ти се нравят, но:

Нищо им няма на резултатите, но не им вярвам. Знам го тоя сайт, всеки може да си направи сайт. Виж контактите отзад.
И това дето ти го постнах в зелено е от първия ти линк. Отвсякъде кънчовци.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.