Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:18 04.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.02.19 20:33



Да, противен е като човек. Но както вече казах и при друг повод - отвреме-навреме пуска ценна информация, освен това си е доста начетен и по някои теми си е просто класи над повечето автори на подобни предавания.

Примерно, Антончо може да е кофти пич, но документите, които показа за фирмите на г-жа Йончева, са си необорим факт: тя е взимала доста солидни суми чрез източване на КТБ и е била съдружник в офшорна фирма на Цв. Василев.

Добри са му предаванията за циганския въпрос у нас в исторически план, икономиката преди 1989 г, корупцията от 1878 до 1944 г и т.н. Въобще човек, ако е непредубеден, може много неща да научи от Тодоров. Друг е въпросът как ще си ги тълкува и приема.



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.02.19 20:50



Примерно, Антончо може да е кофти пич, но документите, които показа за фирмите на г-жа Йончева, са си необорим факт: тя е взимала доста солидни суми чрез източване на КТБ и е била съдружник в офшорна фирма на Цв. Василев.


Смея да твърдя, че имам добри познания по Търговско право. Внимателно се запознах с историята на образуване на ООД-то между фирмата на Йончева и офшорната фирма. Абсолютно нищо нередно. Това че си е определила заплата от 12 хил. мес. може да е укоримо (на фона на средните възнаграждения в страната), но е абсолютно законно. А съмнението, че е прала пари е направо смешно. То и така ще завърши проверката на прокуратурата: "Имахме съмнение, но бяхме длъжни да проверим"



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.02.19 21:01



За друго ставаше въпрос: тя първоначално отричаше всякакво съдружие с Цв Василев и офшорката му.
Може да е законно, но е някак неприлично да говори за социална справедливост, когато е накупила 3 апартамента, вила и няколко декара гори покрай съдружието си със същата фирма.

Редактирано от goga на 06.02.19 21:01.



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано06.02.19 21:09



Така е... Ама това не е повод за прокурорска проверка. Със заплата от 12 хил. лв. що да не си купи три апартамента? Или само Цв. Цв. да си купува шест броя?
----
И да бъдем справедливи: не съм я чул да говори за социална справедливост.



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: cumanich126454]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано06.02.19 21:15



Нали е съвестта на масите - разкрива далавери и кражби


А и нали по дифолт социалистите са за социална справедливост

Не може да им се отрече, че знаят как да живеят.
12 бона заплата, три апартамента, вила и т.н.
Абдалите, които гласуват за тях, реват ,че имат пари само за кофичка кисело мляко и две филии хляб на ден.

Мисълта ми беше друга: Антончо такъв-онакъв, но документи показва. И научаваме неща, които не сме знаели.
Пак казвам - мъдрият човек се добира до информацията, но не я ползва едно към едно, а я анализира за себе си и има пропускателна избирателност. Аз не казвам, че дивотиите, които бръщолеви Антон за великото управление на герб, си струва да бъдат аплодирани, но между политическото злободневие - пуска и по някой интересен факт.
Сега като знам за офшорката, другояче гледам на напъните на Йончева да прави разкрития за крадците от ГЕРБ.

Редактирано от goga на 06.02.19 21:21.



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: cumanich126454]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано06.02.19 22:53



Гледах ги даже на пауза с местене кадър по кадър (с копчетата < и >) за да видя какво пише надолу докато вдига листовете, но е размазано. Все пак важното е да се маркира "Виновник: Румен Радев" и безкомпромисният документ да се покаже.

Единствената грешка, която видях е това с объркването на бутоните за парашута. Другото са пълни глупости. На всичкото отгоре при 2-ри полет.

Това е без днешните компютърни симулатори. На самолети, които се управляват много по-трудно от сегашните. МиГ-15 може да се обърне на кълбета още на пистата при нищожна грешка. Предполагам, че Антон Тодоров може да извади поне 50 случая на "некадърни" пилоти.

В подкрепа на всичките истини ще припомня и думите на Валери Симеонов, че Румен Радев е просто един шофьор на самолет. Странно как аз подкарах Лада 1600 след 5 приказки от дядо ми. Явно съм доста по-кадърен от Румен Радев щом няма донесение за предпоставка за падане на тягата в стратосферата на МПС-то.

Тава, че Румен Радев има нальот на всякакви самолети, включително американски и европейски Антон Тодоров за какво да го споменава? Пред безсмислени документи, та и показани наполовина и боговете мълчат.

Че се сложи на ГЕРБ и плюе само по едните също няма значение.

Смятам да отворя компот по случая.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: TheGiverAndTheTaker]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано07.02.19 06:33



Вероятно е голям летателен ас и готин пич. И аз първоначално мислех, че би могъл да бъде алтернатива на ГЕРБ. Но с действията си той се компрометира в очите ми: нямам вяра на такъв човек, който се изживява като български еквивалент на Мадуро/Ердоган/Орбан, без да си направи трезва преценка на последствията от казаните думи и предприетите действия.

Колкото и да се пънем, нито ти, нито Куманича, нито аз - можем от кадрите по ю туб да преценим за какво точно са били наказанията. Дали са маловажни или не - щом е "предпоставка за летателен инцидент", едва ли е маловажна, особено, ако има повторяемост над 4 пъти в рамките на 2-3 години. Но това са заяждания на дребно. Едва ли има офицер с идеално досие.

За мен беше по-скоро насока да разсъждавам - ако Радев продължи с изцепките си по подобие на тази за Мадуро, дали пък "маловажните" наказания , които е получавал като младши офицер не са насока за това какъв тип харакер имаме: леко хазартен, авантюристичен, с голямо его и невинаги добра преценка на ситуацията.

И друго: май, рекламният образ, който му създадоха - като възпитаник на НАТО и американските военни академии - не е съвсем правдив; очевидно си е съветски поклонник-носталгик, който отнемай-къде е бил принуден да се преориентира в новата обстановка.

Редактирано от goga на 07.02.19 06:44.



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: goga]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано07.02.19 07:22



Как се правят хибридни новини в България:



Е, какво... Питали са го за мнение, но надолу статията продължава:

Ще има американска намеса във Венецуела - това прогнозира в предаването Свободна зона на телевизия Европа директорът на руския Институт за стратегически изследвания генерал Леонид Решетников.

Ами генералът е от 2 години офицер от запаса. Оше в края на 2016 г. е уволнен от Путин и вече е един кротък пенсионер. Няма лошо да попиташ всеки пенсионер за мнението му. Но е хибридно да го изкарваш все още някакъв фактор в руските върхове все едно официализира руската гледна точка. Не че неговата гледна точка не съвпада с официалната...
-----
А иначе българският интерес във Венецуела се състои от 50 човека от които 30 гният във венецуелски затвори.



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: goga]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.02.19 07:35



Бай Ламбо се изказа за Радев, че "малко катил си пада".
Катил буквално е "убиец", в случая е нещо като "такъв, който би се изсрал на метеното заради прищевките си, без да се съобразява".
Баща му се изказа, че го насочвали да учи външна търговия, той пък тайно кандидатствал в Горна Митрополия.
Баща му е завършил задочно преподавател в техникум.
Тука има две хипотези - или е глупак , който си мисли, че външна търговия може да учи всеки, или много проверен отвсякъде другар.Трето няма.
Аз залагам на много проверена чугунена комунистическа фамилия.

Натовски, та натовски генерал - д'€б@ и втръсналата опорка, д'€б@....

Той и Владимир Заимов е царски генерал, Марко Фридман и цял поменик други - царски офицери, фон Щауфенберг - хитлеристки офицер и т.н.

€б@ти и голите куки за балъци...

Редактирано от tuzlija-179435 на 07.02.19 08:16.



Тема Re: Румен Радев за Николас Мадуронови [re: cumanich126454]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано07.02.19 07:47



Кротък пенЦионер - айде, те молам, не ги пробутвай чак толкова елементарни, неуважително е някак си.
Ония нашенци - да гният да им... , на най-големио гявол най-дебелио чеп се полага.
Преди време, като гепиха някакви 120 килограмови нашенци за източване на банкомати в Уганда ли, та в Танзания ли...та иззлорадствах - щом са намерили на тая църква да се кръстят, нека им проведат в какамангата курс за отслабване с клизми с големото умтондо, та да станат стройни като фиданки и да им набият малце акъл - отзад, щом другояче не бива....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.