Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:23 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Геополитика  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано03.02.19 22:39



Колегата суперсърп е развихрил яка тема, та да влезна в тона и, опростявайки нещата до въпроса:
Има ли някой участник във форума, който смята че България (или изобщо Балканите) трябва да смени/сменят геополитическата си ориентация и да се аргументира достатъчно добре защо?



Тема Re: Геополитиканови [re: kuduger-96506]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано03.02.19 23:10



Аз имам идея за промяна в геополитиката ни и тя е да спрем да си въртим гъза във всички посоки, че от толкова много въртене, станахме въртоглави. Само в една посока трябва!





Тема Re: Геополитиканови [re: kuduger-96506]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано03.02.19 23:20



Ааа, ние с каква геополитическа ориентация сме всъщност?



Тема Re: Геополитиканови [re: croesus]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано03.02.19 23:23



-Македонски войвода не се предава! Ке бегаме!
-Войводо, ке станеме резил!
-Ке бегаме задгъзом тогава!





Тема Re: Геополитиканови [re: komitaO3]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано03.02.19 23:41



Питам персонално и конкретно, изхождайки от днешните реалности.
Долавял съм в колега подобни намеци, но без необходимата аргументация.
Инак понякога спорим и за луковите насъждения у съседния двор.
Предполагам собственика им си върти доста "дъто" във всички посоки, когато почне да си събира реколтата.



Тема Re: Геополитиканови [re: kuduger-96506]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано03.02.19 23:56



Ами гледай сега, ние сме членове на НАТО и ЕС, чиито централи са в Брюксел. Аз подкрепям с 2 ръце членството на България в ЕС и НАТО. Обаче в България на 2 пъти идват американски сенатори, като след първото посещение се спряха енергийни проекти(не се ангажирам с позиция дали са полезни или не), просто констатирам че спирането им се случи след посещението на американски сенатор. След второто посещение, България избра в конкурс американски изтребители(отново не се ангажирам кой вид изтребители и по-добър), но факта е че непосредствено след посещението на американски сенатор, избрахме да купим американски изтребители.
Та на мен това не ми харесва. Та по моята позиция, търпя критики, тъй като цялостното ми недоволство от бившия ни господар СССР, се е прехвърлило върху използваните на същите методи от новия ни господар САЩ. Всъщност аз пледирам за лоялност, към трети субект-ЕС, доминиран от Германия. Напълно разбирам подчиненото положение на ЕС, спрямо САЩ(проличало и от онзиденшното откровение на Испания, че САЩ налагат на ЕС каква да е позицията му към Венецуела((иначе лично бих изритал Мадуро, но нека аз сам си го реша)). Та в този дух на мисли, бих искал единен федерализиран ЕС, с единна европейска армия, който да не се подчинява на САЩ и свободно да търгува с Русия(чийто задник профилактично и дипломатично да бъде наритван, че да си знаят докъде ги пускаме). Та генерално погледнато, не съм доволен от настоящето ни геополитическо зорноволно позициониране.

Редактирано от komitaO3 на 03.02.19 23:59.



Тема Re: Геополитиканови [re: kuduger-96506]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.02.19 07:54



Аз съм за ЕС и за разпускане на НАТО. Последното бе създадено за да противостои на СССР и Варшавския договор. Сега и двете образувания ги няма, но НАТО си стои. И освен че си стои, но и се разширява. На мястото на НАТО следва ЕС да изгради еднина европейска армия. Ама наистина единна.
Че не е ли срамота едно образование с 500 мил. население, с 18 трил. БВП и с военни разходи поне от 200 млрд. долара да трепери от държава с 140 млн. население с 2 трил. БВП и 50 млрд. военен бюджет? Че да се налага Америка да ни пази.



Тема Re: Геополитиканови [re: cumanich126454]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано04.02.19 10:10



В отговор на:

[...] Последното бе създадено за да противостои на СССР и Варшавския договор. Сега и двете образувания ги няма, но НАТО си стои. [...]



Това си го чул буквално в този вид от Иво Христов, по прякор "професор". Не осъзнаваш как си тровиш акъла.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.

Тема Аксиоминови [re: kuduger-96506]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано04.02.19 11:30



Аксиома е теорема, която не се доказва.
НАТО - враг № 1 на човечеството. След малко вглеждане - враг № 1 на Русия.
Полша, прибалтийските републики влезнаха в НАТО. Вече има сухопътна граница между НАТО и Русия. Русия е обезпокоена, че НАТО продължава да обкръжава Русия. Ето сега и Македония.
САЩ и Русия винаги си търсят конфликтни точки. И си намират. Днешната е Венецуела.
Това го има и във всяко семейство. Защо винаги да става както ти кажеш?



Тема Re: Аксиоминови [re: mak ot Sofia]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано04.02.19 11:48



Полша, прибалтийските републики влезнаха в НАТО. Вече има сухопътна граница между НАТО и Русия. Русия е обезпокоена, че НАТО продължава да обкръжава Русия.

А защо влязоха в НАТО? Една причина поне да се посочи. Ах, да... Русия щяла да ги окупира. Ами защо да го прави? Че тя можеше изобщо да не ги изпуска. Китайците на това му викат "борба с книжния тигър".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.