Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:10 25.05.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
Тема Re: Вицовенови [re: balkanian]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано08.03.19 17:17



Възмутен гражданин се добрал до приемната на кмета. Г-н кмет, искам да се оплача от бездомнити кучета. Как ще решите проблема? Кастрираме всички бездомни кучета, скоро цялостно ще решим проблема, похвалил се кмета. Ама те не ни ебат, те ни хапят г-н кмет.



Тема Не е вицнови [re: balkanian]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано08.03.19 22:05



Откраднато от Фейсбук:


ЧАСТ ОТ ЕСЕТО
на една седмокланичка

Северна Македония

Северна Македония е най новата държава на Балканския полуостров.Ще има и още нови държави на Балканите.
Северна Македония се намира на югозапад от България.Това е малко объркващо с посоките на света, но така са решили гърците.Те,гърците са запазили за себе си Южна Македония,защото са хитри.Някой ден може да накарат да отидат Северномакедонците до норвежците и шведите,защото по име там им е мястото.Иначе моята прабаба е от един Северномакедонски град-Битоля,а прадядо ми е от Петрич.Та аз сега 1/8 или 1/4 съм северномакедонка?А пък нашите роднини от Битоля му викат на татко" татар".На шега ли е или на истина,не знам.И аз ли съм следователно "татарка"?Както написах прадядо ми е от Петрич.Това е най южния град на България,който е в Македония.Ама не знам сега дали е в Северна или в Южна Македония.Няма кой да ми обясни.А иначе си е в България.

Редактирано от komitaO3 на 08.03.19 22:05.



Тема Re: Не е вицнови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано08.03.19 22:35



Много добро и много тъжно....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Не е вицнови [re: komitaO3]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано11.03.19 11:46



"Когато се върнах в Ресен за коледната ваканция, легнах болен. В града по-рано бе имало един лекар, грък от Атина, на име Ангелопулос, когото чорбаджиите бяха довели не знам откъде със задължение всеки един от тях да му плаща на годината известна сума. Ангелопулос — аз го помня добре — беше благ и благороден човек, обичаше българите. Децата му се научиха български, като че ли бяха побългарени. Той сам бе уважаван от всички. Но намери по-добри условия в Охрид, дето се пресели. Когато баща ми видял, че болестта ми е опасна, прати слугата Имер да го доведе. Ангелопулос констатира, че кризата била минала, но намерил, че съм бил много отпаднал. „Трябва да направя нещо, за да го извадя от тази апатия — казал той. — Трябва да му се раздвижи кръвта.“ — „Това е лесно, отговорил баща ми. Кажи му, че Кирил и Методий бяха гърци.“ Действително Ангелопулос, като дошел да ме види втори път, казал ми със своя гръцки акцент: „Знаес оти Кирил и Методий беха гърци?“ При тия думи аз съм дигнал главата си и съм бил извикал: „Не е верно, българи, българи!“ Тогава Ангелопулос заявил на баща ми „Видех червенина по лицето му и очите му блеснаха. Сега ще е всичко добре.“

С. Радев, Ранни спомени



Тема Мъка, мъканови [re: balkanian]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано08.04.19 20:50



Македонската заедница во Хунза изрази огорченост од промената на името и идентитетот:





Тема Re: Вицовенови [re: balkanian]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано12.04.19 13:25



Кокаин за близо 8 млн. лв. на плажа край Варна



Шофьорите с положителен наркотест вече казвали, че са яли пресен сафрид ...



Тема стар вицнови [re: ludo-mlado]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано12.04.19 13:32



1970 година. Щеше да се празнува 100 години от рождението на Ленин.
Един мъж отива небръснат на работа. Шефът го пита: Защо не си се обръснал? Той отговаря: Страх ме беше да пусна ел. самобръсначка. Пусна радиото - говори ми за Ленин, включа телевизора - пак Ленин. Ако и самобръсначката започнеше да ми приказва за Ленин, щях да се гръмна, но продпочетох да дойда на работа.
Този стар виц си го споних заради Апартаментгейт.
Знам още, ама е дълъг. Пък хората с такива спомени не са много, та ще го икономисам



Тема Re: Вицовенови [re: balkanian]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано12.04.19 13:42



Оди Македонец во Софија да вади Балгарски пасош и во Софија му велат:До вчера се правеше НА Тито,а денес си“на ТОШО“!
*Тошо-Тодор Живков!

Редактирано от komitaO3 на 12.04.19 13:42.



Тема Re: стар вицнови [re: mak ot Sofia]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано12.04.19 13:50



По времето на Костов "Апартаментът" беше само филм с Моника Белучи.





Тема аз пък съм гледалнови [re: ludo-mlado]  
Автор mak ot Sofia (безпристрастен)
Публикувано12.04.19 13:55



"Апартаентът" с Джак Лемън, Шърли Маклейн. Той е отпреди Костов






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.