Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:21 21.06.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Добра дума за всеки от българските държавници  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано28.01.19 23:15



Управлението на Бойко Борисов ни даде значителни скокове, дори в сравнение със съседите, в изграждането на инфраструктура, метро, магистрали и прочее из страната.

Макар и кратко, правителството на Орешарски помогна значително на икономиката отменяйки покачването на МРЗ.

При Сергей Станишев въведохме плоския данък – ключова реформа за развитието ни.

Симеон спря Работническо мениджърските дружества и значително облекчи бизнеса.

Костов спаси страната от де-факто пълен финансов и икономически колапс, полагайки основите на последните 20 години икономическо развитие.

При Виденов все пак не умряхме всички.

При Любен Беров страната ни стана асоцииран член на НАТО и се присъедини към програмата на НАТО „Партньорство за мир“ – първи стъпки към членство в съюза.

Правителството на Филип Димитров прави рязък завой в посока сближаване със САЩ и Западна Европа, давайки успешен старт на процеса на европейска интеграция.

При Димитър Попов виждаме първите опити за „шокова терапия“ по полски модел и някаква пазарна реформа.

Луканов либерализира банковото дело, външната търговия, трансформира всички външни задължения като държавен дълг и установи плаващ курс на лева.

По време на соца българите достигнаха един от най-високите проценти на притежаване на собствено жилище от всички общества на света, което продължава да се отразява и до ден днешен.

Изключителното държавничество на Борис Трети направи така, че избягнахме най-страшната месомелачка в човешката история и сме една от малкото страни на континента, която не претърпя огромни жертви, глад и унищожение през Втората Световна.

При Фердинанд се превърнахме от забутана, изостанала, новоосвободена държавица във водеща сила на Балканите, модерна европейска страна и страшилище за съседите ни с огромна, модерна войска.

При Батемберг се обединихме и наритахме сръбските предатели.


Нови правила, но същата игра.

Редактирано от rimskia на 28.01.19 23:31.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано28.01.19 23:23



При Корнелия Нинова ни чака всеобхватен просперитет.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...

Редактирано от Shtrkot на 28.01.19 23:23.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: Shtrkot]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано28.01.19 23:27



Възможно е и така да стане, но трябва първо да спечели за да се нареди сред държавниците. Според мен ще и е много трудно външно политически.


Нови правила, но същата игра.

Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано28.01.19 23:28



А, ти да не пропусна някого?

***


Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано28.01.19 23:30



Где е Костов????

За него ни добра дума, ни нищо.





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор rimskia (набор dir.2001 )
Публикувано28.01.19 23:31



Поправих.

Костов спаси страната от де-факто пълен финансов и икономически колапс, полагайки основите на последните 20 години икономическо развитие.


Нови правила, но същата игра.

Редактирано от rimskia на 28.01.19 23:33.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано28.01.19 23:43



Харесва ми начина ти на мислене



Трябва и от този ъгъл да се гледа, а не само плювни. Защото лошото е ясно - всеки ден газим в него.

Трябва да се уважава българската държавност. Поне в някакъв момент да има и такъв тип "голямо междучасие", в което за кратко да отвърнем глави от злободневната мизерия и да погледнем голямата историческа картина.
После е ясно, че пак ще се върнем в кюпа

Редактирано от goga на 28.01.19 23:44.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано28.01.19 23:50



Нинова-ще е Бойко Борисов в пола, няма да смени олигархичния модел, бързо ще изпадне в зависимости и няма да промени нищо.
Борисов-феодализира страната, до неузнаваемост. Изгони чуждите инвеститори.
Орешарски-Застой, продаде се на ДПС, фалираха ни най-голямата банка, гледаше безучастно.
Станишев-въведе порциите в правителствата, по негово време, рушвети започнаха да се взимат отвсякъде и за всичко.
Кобургготски-групировките си легализираха бизнеса, завзеха властови позиции.
Костов-разкости българската икономика, лиши ни от собствена нефтопреработваща индустрия и авиопревозвач. Прехвърли сериозни порции от българските предприятия в ръцете на бездарници.
Виденов-капут номер 2. Без коментар
Любен Беров-първо правителство на ДПС, даде им старт да се превърнат от партия в неизкоренима икономическа структура.
Филип Димитров-капут номер 1, така и не можа да схване че е министър-председател.
Димитър Попов-може би единствения не нанесъл преки вреди.
Луканов-раздаде червените куфарчета и кредитните милионери. Някои от създадените от него милионери, все още са със сериозно влияние.
Бай Тошо-2 пъти фалира икономиката. Разви икономиката в посоки, изцяло нетрадиционни за българските условия.
Гошо Тарабата-национален предател, македонизирал Пиринско.
Борис 3-друг такъв скоро няма да видим. Безспорен номер 1 за цялата трета българска държава.
Фердинанд-загроби за вечни времена националния идеал на най-големия народ на Балканите.
Стамболов-номер 2 в позитивната класация, грях му е че доведе Фердинанд.
Батемберг-номер 3 в позитивната класация.
Румен Радев-напразни надежди. Ще е преходен, да обере луфтовете. След него ще дойде укротяването и нормализирането.
Та въпреки всичките зулуми на гореизброените, българският народ, успя да си доизбута държавата до това не чак толкова лошо ниво. Въпреки всичко имаме добри перспективи за развитие.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 00:06



Различните гледни точки върху историята винаги са много интересни. През едни очи тя изглежда по един начин, а през други - по съвсем различен. В момента чета "Народната история на САЩ" от Хауърд Зин и трябва да си призная, че все едно чета за друга планета.





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 00:12



Критерий ми е работещи институции и максимално минимизиране на зловредни външни влияния. Ние нямаме работеща съдебна система, МВР, оттам заразата е по всички министерства, областни управи, общини. Това изкривява икономиката и справедливото разпределение на държавния бюджет, както и забавя развитието на цялата държава и общество. Затова Борис 3, си остава недостижим за последните 141г.

Редактирано от komitaO3 на 29.01.19 00:14.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано29.01.19 00:16





Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 00:18



Благодарение на свободния и демократичен строй в който живеем!

Заслугата в голямата си част е на обикновените българи много повече, отколкото на изброените политици. Тук не изброяваме личности, а подкрепени наши виждания, мечти ако щеш.

Никога, ама абсолютно никога по този край не е имало свобода, каквато има в момента. И не е виновна системата, а всеки един от изброените и описани, че не сме извлекли максималните ползи от свободата си. Ограничавали са я, с други думи. Кой повече, кой по-малко.
Като заговори някой за "смяна на системата" да си има едно на ум. Свикнахме на свобода и който тръгне да я "сменя" ще му пращят ушите.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 00:24



Боже! Четох и ме боля глава после. Кропоткин си остава сто морски мили по вертикал над Зин. Света нито почва, нито свършва с "неговите" Щати.

Ти ще посмеешли да запалиш БГ флага пред Президенството, ако минем на ПрезидРеп?
Аз не съм далеч от идеята. И без това подигравката със символите ще е минала мярата.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 00:26



Ти ще излезеш монархист ли сега... Ужас!

Що не дойдеш в Турция!?



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 00:35



Аз съм монархист в безизходица, тъй като вярвам в монархията, но загубих вяра в династията. Иначе мерси, предпочитам Осло пред Анкара.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 00:36



Споделена е вината.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 00:46



Каква допирна точка за сравнение имат Кропоткин и Зин? Първият е географ, с интерес към философията, докато вторият е професионален историк. Може би в плюенето на капитълизъма?





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 00:50



Оффф, етика на символите и нацията като морал. Какво значение има кой какъв е? Ти днес имаш две фуражки да бранят морала и етиката на символите в нацията...
Лудница!



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 00:55



Значи Секс Пистълс и пънко нема да умре за всяка коронована тиква, ще кажа аз. Стават само за хуморески и тези "символи".
Аз съм "левскар"(в кавички, да се различава) и това ме прави твой върл противник на идеологическото поле.
Норвежката "династия" норвежка ли е?



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 01:03



Раздуй повече де! Монархист може да означава 1001 неща.



Ако правилно разбирам, си фен на т.нар. "биг тент" политика.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 01:04



Не съм стигнал дотам. В момента чета за въстанието на Бейкън.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 01:04



Редувай със Заберски пойнт, поне Пинк Флойд да те отпусне.





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 01:14



Щото си увлечен по историята. Вчети се в симвулните му интерпретации, изваждай си ги "пред скоби", както й обичаш, мисля


Хемингуей и Керуак имат подобен, но литрратурен похват. Пак е "история", но върви с "дешифровка"
Нали ни учеха да търсим " какво е искал да каже автора".

За Кропоткин не ти трябва. Там е директно.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.01.19 02:00



Флаг е на кораб, или за сигнализация, а това , което визираш е знаме.
Да не съм маймун, та подражателски да го паля? Бих запалил портрета на съответния.

Редактирано от tuzlija-179435 на 29.01.19 06:58.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано29.01.19 02:30



И Васил Илиев можеше да бъде гоУем дръжавник, ама не дочака...





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: tuzlija-179435]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 02:32



В САЩ има хора, които нарочно вършат незаконни неща, на публични места, за да бъдат арестувани и съдени. Пацифистите са най-честите извършители, когато протестират срещу войните. Там е абсолютно забранено да се оскверняват националните символи, затова горенето на знамето е от най-лесните начини да те арестуват.

Чомски на едно място казва, че когато щял да протестира срещу войната във Виетнам, той и жена му 6 месеца се подготвяли за това, което включвало и тя да започне втора работа, така че да може да издържа децата им. И двамата са очаквали, че той ще бъде тикнат в затвора за няколко години.

В САЩ нравите са съвсем различни от тук.





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: tuzlija-179435]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 02:46



Започва хуманно, с Кропоткин. Минава през Исак Пуенте, за да се появи Буенавентура Дурути. Него ще разстрелят и пак ще е същото. Цял сват "им помага".
Питаш какво общо има с темата?
"а) разложението на нравствената оcнова на капиталиcтичеcкия режим; б) икономичеcкия банкрут на този режим; в) краха на политичеcкото изражение на този режим, било в неговия демократичеcки облик или в крайната му форма на държавен капитализъм, каквато се явява авторитарния комунизъм в Русия."
Това им е от тезисите за либерал-комунизма от 1933та някъде.

В САЩ стигнаха до горене на знамето. При нас само партийните книжки пострадаха.
Всички социално-политически доктрини спекулират и манипулират със символи.

Като общуваш с "рушители на системи" и "инжинери" на нови, не подценявай арсенала им. Утре ще те пратят да мреш или ще те разстрелят в името на същото това знаме. Което значи за теб, не задължително значи за други.

Като им знаеш номерата знаеш какво те чака.

Редактирано от leyte на 29.01.19 02:46.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 02:47



Именно!



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 02:59



Обществените символи са изключително важни в консервативните общества. Затова левичарите атакуват именно тях - знамена, паметници, сгради изразяващи някакъв статус. Самите левичари не почитат символи, дори да имат някакъв, често те самите си го изоставят или сменят. Не знам още какво е писал Зин за символите, но ми се струва, че ще е цялостна тяхна критика, именно защото са символи.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 03:03



Щом Кропоткин и Зин не са те направили анархист, значи левичарството и десничарството може би са някакви генетично предадени болести.





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 03:10



Мммба



Парата бе, брат! Тя ги бие всичките, съчетана със страх и лакомия.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 03:15



Накара ме да се замисля за универсален символ на капитализма...
Сещам се за пирамидката с оченцето отгоре



Него как как ще рушат - като продават книги?



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 03:33



Книжките рушат друго - младите американци през 2018 са по-позитивно настроени към социализма, отколкото към капитализма.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 03:39



Защо само американци...? Тук уикито е забранено и не мога да се подсетя кой беше казал, че на младини ако не си соц нямаш сърце. Ако на старини си останеш такъв, нямаш акъл. Българин беше.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: torlakov-93629]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано29.01.19 06:16





Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: torlakov-93629]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.01.19 07:14



Такива не са предвидени за държавници.Когато си поверва, че може да взема изцяло самостоятелни решения и ...



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 09:37



Според някои мисълта е на ирландския критик, полемик и драматург Джордж Бърнард Шоу. Като такава тя битува и в много интернет страници за интересни сентенции, тя се превръща в повод за дискусии сред тези, които не долюбват социалистите по форумите.

Има различни версии, според някои автор е британският философ Бъртранд Ръсел, но думите му са: „Ако не си социалист (лейбърист) на 20 години, значи нямаш сърце, ако не си консерватор на 50, значи нямаш мозък".

Други приписват авторството на френският политик Жорж Клемансо - „Който на младини не е бил социалист, на старини ще е мерзавец.", на Вили Брандт, на Чърчил, та дори и на Бисмарк.

В интернет страницата за произход на цитати „Куотс инвестигейтър" се посочва, че фразата води началото си от 1875 г., с автор академик Анселм Поликарп Батби в сборник с биографични портрети. Там тя гласи:

„Този, който не е републиканец на 20 години, всява съмнение в щедростта на сърцето си; но този, който след 30 години, продължава да е републиканец, всява съмнение в стабилността на ума си".

През 1923 г., шведският крал Оскар II също използва тази мисъл, за което свидетелства Wall Street journal. Неговият вариант се доближава до Цачева:

„Човек, който не е бил социалист преди 25, няма сърце. Ако продължава да бъде социалист след 25, няма глава".

Вярно е, че Бърнард Шоу използва въпросната мисъл по време на реч в университета в Хонконг през 1933 г. Точните му думи са:

„Ако не си революционер, докато си на 20, тогава на 50 години ще си старо изкопаемо. Ако си червен революционер, когато си на 20, тогава имаш шанс да си актуален, когато си на 40".



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 09:42



Левскарите в Пловдив сте много големи кривчовци и инати





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 09:54



Фен съм на всичко което върши работа в настоящите условия, така че и "биг-тент" влиза в кюпа.
Монархист съм само по носталгия. В смисъл че не съм щастлив от насилственото преминаване към републиканска форма на управление в 1946г.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 10:06



Голям си!

Най-добрият ми приятел от детинство е и най-върлият националист, когото съм срещал. Мяташе се от маоизъм в национализъм през ден. После отиде да учи и живее в Холандия, а първото гадже на дъщеря му, родена там се казваше... Мустафа...!?
Днес е върл капиталист.

Социален хуманизъм или народностен натуризъм на младини са естественото състояние на социализиращият се ум. После Аз-ът взема връх след връх в кризисно състояние на личността и психиката под влияние на среда и биологични изменения в организма. Доказано от Ериксон и интерпретирано безкрайно в социума.

Затова социалистите все се подмладяват, а капиталистите от младини имат вид на мъдри старци





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано29.01.19 10:36



За мен недадминат връх си остават онези, от Търново с първата форма на Велико народовластие. Дори Симеон Радев е слаб опит да ги извиси. До днес обществото ни не познава толкова върли идеологически противници. Което не им пречи заедно да изнамерят и взаимосъгласят конституционната форма на общото си обществено проявление. Определят я за най-ЛИБЕРАЛНАТА за времето си, но е защитавана от консервативни старци. Всяка следваща редакция идва в реакционна форма с наложени ограничения до пълно суспендиране от разните му "младоци".
Търновската конституция на България е явление не за България о Балканите, а за света. Не ми е познат подобен пример от близо и далеч. Всичко след нея е плява и нескопосани опити за "повторение" или поне доближаване до духът й. Царщината е само символ за единство и помирение. На практика най-голям неин враг.
Ерозията на символите е повсеместна, но в Търново те въобще не са водещи. Там те се давят в цинизъм.
Бъди циник, изразявай себе си. Така поне връщаш духа на времето





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор ludo-mlado (оптимист)
Публикувано29.01.19 10:51



Никога, ама абсолютно никога по този край не е имало свобода, каквато има в момента.
Ей, под това се подписвам с две ръце.



Тема Хаха..абсољутнонови [re: leyte]  
Автор SashetoBE (стар клубар)
Публикувано29.01.19 10:54



ште го спомнам Стојан, надевам се нема да се лути. Интересното е че аз по возраст сам “една стапка“ пред него и вапреки сме контактували на живо само 2..3 пати много јасно през постовете в клуба му го следја развитието. Сештам се какав ентусијаст беше за први пат когато се срештнахме в Скопје, за ребалгаризацијата за зелените за свободата

. Това стана точно в период в којто при мен свршваше този ентизијазам и свежина којато ја видех в него. И се така, когато при мен ште свршеше една фаза, при него почваше. Моите деца пораснаха, сега му пожелавам на Стојан да стане родител и да видја какво ново качество ште донесе това в менијата му. Дано но конечно се видим тази година.



Тема Re: Личи си, ченови [re: rimskia]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.01.19 12:12



дълго време си живял в Америка.
Няма да чуете американец да си плюе безогледно държавата, президента, правителството. И да има критика, ще е с някаква мярка.

И друго - успелият американец никога не се вайка, не се тръшка, не търси причините за евентуалните си неудачи извън себе си. Затова предпочита да погледне на реалността от по-приемливата й страна - като вид допълване и доизграждане, а не като постоянно рушене и констатация на липси.

Такива хора /не само "американци"/, с твоя чип, като и ако се върнат в БГ със стотици хиляди - и с долари и евро в джобове и банкови сметки - може евентуално да преобразят тукашната народо-психология, която ни пречи да вървим по-ефективно напред.

То е същото като на стари години да се сещаш с какви жени си бил: добрият и щастлив коцкар ще помни приятни мигове - гърди, коси, извивки , женски чар, ситуации, весели истории; а черногногледият ще се сеща само за това коя как го е прецакала, какви скандали му е вдигнала и каква част от банковата му сметка е опразнила



Обикновено в живота и двете реалности са верни. Въпросът коя си избираш да те владее и да я помниш.

Та, така и при нас. С управниците и народа. 30 години чакам идеалния управник, няма да го дочакам. Но керванът си върви. България се развива. На всяко действие има противодействие. Щом са такива управниците, значи нещо генерално народо-населението е сбъркано. Но няма друго народо-население. Затова по-добре да приемем фактите от позитивната им страна.

Никога няма да настъпи раят на земята: по-вероятно е винаги да има олигарси, да има адски прецакани, да има псевдо-демокрация /но все пак демокрация/. Всеки, който обещава крайно решение на въпросите, е или утопист, или ви лъже. Няма как системата да бъде сменена от днес за утре. Защото трябва смяна на чипа. А той не се сменя от днес за утре. А с много натрупвания.

Редактирано от goga на 29.01.19 14:55.



Тема Re: Личи си, ченови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 12:26







Тема Re: Личи си, ченови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.01.19 12:36



Всяко общество има своите наркомани, митомани, борци с илюминатите и рептилите и т.н. контра-култура. Въпросът е, че при нас масата разсъждава деструктивно. То си е национален спорт винаги да видим най-черното, най-гнусното, най-девиантното. А отвъд Океана - масата може да е всякаква, но моделите й на възприемане са категорично съзидателни спрямо себе си и собствената държава. И позитивни спрямо държавата и главата на тази държава. В момента, в който в Америка това се промени /доволната средна класа стане незначително малцинство/, тази държава ще престане да бъде демокрация - или ще се разпадне, или ще се превърне в тоталитарна структура.



Тема Re: Личи си, ченови [re: goga]  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано29.01.19 12:41



Контра-културата на естаблишмънта в САЩ, избра Тръмп за президент.



Тема Re: Личи си, ченови [re: komitaO3]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано29.01.19 12:56



Колкото и каквито и "доброжелатели" и критици да има Тръмп, той е част от системата. Той е American president. Той олицетворява държавността.

Докато САЩ са номер едно и държавата не фалира, историята ще се пише така, както го е подхванал в наш еквивалент колегата Римския - след време Тръмп ще бъде просто един от многото президенти, за които с гордост и преклонение ще пише в американските учебници по история. По същия начин ще се пише и за предходниците и следходниците му. Днес Никсън е по-скоро позитивна трагична фигура, а не омразен лъжец, както са го възприемали по време на аферата Уотъргейт. Накрая за средния американец остава "крем-карамела" в историята , позитивната нагласа от случилото се.
А за българина - по-скоро по правило му остава само и предимно горчилката: Фердинанд бил еди-какъв си, Борис Трети бил еди-що си, Стамболийски бил крадец, Цанков бил фашист и кръволок...и така до края на света.

Редактирано от goga на 29.01.19 12:56.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: komitaO3]  
Автор persone (върховист)
Публикувано29.01.19 14:10



Браво!

Все пак палмата на първенството трябва да се даде на Андрей Луканов от когото започна съвременната българска история и ни приши към колесницата на Западния свят. Говорят, че сме поискали помощ от братушките в размер не повече от 40-50 млн долара за да се спасим от фалит и запазим някакви отношения, но те ни отвърнали, че сиренето е с пари и така бе обавен Мораториума, т.е фалита на България и обвързването ни с МВФ и Световната банка и западните институции и сфера на влияние.
Вижте това:


Димитър Луджев: Луканов искаше да се махне от БСП и да бъде със СДС
05/09/2014
Филип Димитров ограничи реформите, а Жан Виденов окончателно ги спря



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор jingiby (АнтиFYROMизатор)
Публикувано29.01.19 16:07



За български управник: или лошо или нищо...



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.01.19 16:42



Крез, това го пускам в чест на подписа ти. Бърни Сандърс си карал медения месец в Русия. През далечната 1988 г. Страхотно съчетаване на полезното с приятното.





***

Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.01.19 17:05



Това за компромат ли трябва да го броим? Меден месец на екзотична дестинация. Или проблема е в песента?





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: Amateur]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 17:13



Щеше да е много хубаво другарят Сандърс да възроди СССР, но уви "новината" е поредната факторска простотия.



Погледни оригиналната статия в Аарец - там пише каква всъщност е случката и след това сравни с "превода" й на български.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.01.19 17:33



Е не е ли компромат? Не знам дали песента е проблематична, все пак човекът е Демократ. На тях им позволено да пеят левичарски песни и едва ли прави впечатление на някого, а нов Маккарти още не се е появил. Но като се имат предвид последните избори и разследването за връзки с Русия срещу Тръмп, едва ли изтичането на това видео ще повиши шансовете на евентуална кампания "Сандърс - президент 2020".

Лирикс:
This land is your land, this land is my land
From California to the New York Island
From the Redwood forest to the Gulf Stream waters
This land was made for you and me.
As I went walkin', I saw a sign there
And on the sign it said : 'No tresspassing'
But on the other side it didn't say nothin'
That side was made for you and me.
In the shadow of the steeple, I saw my people
By the relief office, I'd seen my people
As they stood hungry, I stood there askin'
If this land made for you and me ?
This land is your land, this land is my land
From California to the New York Island
From the Redwood forest to the Gulf Stream waters
This land was made for you and me.
Nobody living can ever stop me
As I go walking that freedom highway
Nobody living…

***


Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: Amateur]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 17:41



Този клип най-много да вдигне рейтинга на Бърни. В крайна сметка какво лошо се вижда на него?



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: Amateur]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.01.19 17:41



Да забием още един пирон в образа на Бърни. неговият любим автор е изпълнявал песен в прослава на снайперистката Людмила Павлюченко:





Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: cumanich126454]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.01.19 17:46



Тая Павлюченко трябва да е била много популярна навремето. След като и Людмила Живкова била кръстена на нея:



***

Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано29.01.19 17:50



Дет се казва: Няма лоша реклама. Или: По-добре на хората в устата отколкото в краката.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор Amateur (TrollBuster)
Публикувано29.01.19 18:12



Никакъв рейтинг няма да му вдигне. Главният коз на Демократите срещу Тръмп ще бъде Руската връзка. С Бърни така май нищо не правим. Ще видим де, то и с Тръмп нещата са в развитие.

***


Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: Amateur]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано29.01.19 18:51



Каква руска връзка? Като кмет на Бърлингтън Бърни е бил на посещение в побратимения Ярославъл и пял американски песни. На майтап нарича това си пътуване "меден месец", защото се е оженил наскоро. Днес американските ПИК и БЛИЦ са направили от шведския филм съветски, а оригиналните ПИК и БЛИЦ ги изпапагалствали без елементарна проверка на фактите.

Иначе съм сигурен, че клипът е пратен от руснаците, за да помагат на рейтинга на Дончо. При него нещата са много по-директни: от 9 досегашни съветника, 6 са вече в затвора или с повдигнати обвинения за връзки с ГРУ.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: rimskia]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано29.01.19 20:39



Реших, че са починали.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.


Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: Shtrkot]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано30.01.19 00:09



Широко му е на врата на Римския: зима сошъл пенсия две хилки, сигурно още една такава от некой профсъюз за който е работил , пък може и Бг държава да снася по нещо....аз съм принц и боговете ми са братя.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор croesus (backpfeifengesi)
Публикувано30.01.19 02:50



Понеже задълбаваш във философски въпроси



Предполагам си чел "Идентичност, младост и криза" от Ерик Ериксон? Там наистина пише за социализиращи се умове, но само докато намерят идентичността си, което почти винаги става в доста млада възраст. Можеш да видиш в изследването на Галъп - преди 10 години младежите (18-29 години) са били по-позитивно настроени към капитализма, докато сега е обратното. Как се вписва това в схемата с възрастта? Освен това повечето от видимите левичари са станали такива в напреднала възраст. Ппример Зин - на младини доброволец във ВСВ, хвърлял напалм по френски цивилни, после станал пацифист и комунист. Чомски - на младини комунист, на старини - ляв комунист (анархо-социалист).

Редактирано от croesus на 30.01.19 02:52.



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: croesus]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано30.01.19 07:39



Младееш ти, младееш



Много прпстичко, те също влизат в "образователната система" (като теб). Това им става професия, с нея си вадят хляба и правят пари. Възраст-секс/полове-кризисно развитие-революция са връзки изследвани от първите анархистични изследователи. Много от тях доктори, междувпрочем.
Ако търсиш левичар, най-лесно го откриваш в университета. Там са младите, критично съзрявани умове, гладни за секс и революция. Ораторството е центрирано в оралния стадий, бунта в аналния, творчеството в гениталния. До "средна възрастова криза" ги имаш всичките в супата на образователните стилове.
Секса продава, не кома и нацито. Това не е философия. Те само изорават нивата, но капитала управлява продукта, което си е смисъла и крайния резултат. На старини всички са инкорпорирани в образователната система на капиталистически принцип. Правят пари или чрез тях някой прави пари.
На теб ли да го обяснявам...!?



Тема Re: Добра дума за всеки от българските държавницинови [re: leyte]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано30.01.19 10:36



"Социален хуманизъм или народностен натуризъм на младини са естественото състояние на социализиращият се ум. После Аз-ът взема връх след връх в кризисно състояние на личността и психиката под влияние на среда и биологични изменения в организма. Доказано от Ериксон и интерпретирано безкрайно в социума.

Затова социалистите все се подмладяват, а капиталистите от младини имат вид на мъдри старци"

Интересни са цитатите дадени от Комита. Спомням си в точно този форум или преди да се върна от Канада или малко след това изказах следната мисъл във връзка с тема, нямаща много общо с настоящата. Трябва да бе във връзка с ВСВ, защото бе (цитирам себе си по памет):
"Ако края на ВСВ бе ме заварил жива и здрав на младини, щях да взема активно участие в българската армия в състава на Трети Украински фронт до гоненето на германците до Австрия. Ако днес ми се случеше това с този акъл, който съм в момента, бутам се директно в Българския СС-батальон и дим да ме няма, ако трябва и с бой, било с руснаци, било с чехи или който и да е, ако се явява пречка да отида на Запад."




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.