Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:19 24.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано29.01.19 23:17



Пак не те разбирам. Искаш ли или не искаш македонската църква да е призната и нейна майка да е БПЦ? Кое е лошото тук?

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: cumanich126454]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано29.01.19 23:18



Ако питаме теб ще има само руска и ще говорим само руски тук. Затова и гледаме да не те питаме много



Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"

Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: balkanian]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано29.01.19 23:33



За такива като него лошото е, че на Русия и Сърбия не им трябва стабилност и изглаждане на конфликти на Балканите.



Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: balkanian]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано30.01.19 14:23



принципа не черешката надявам се да ти е ясен...

(иначе какво аз си искам и мечтая и накъде се развиват нещата са две различни вселени.)

Аз само предупреждавам че признаването на едно си влачи признаването на друго... и както виждам климатът във БГ вече се подготвя от най-вишите функционери за признаването на македонска църква, нация, език и прочее... а бе всъшност защо още си губиме времето тук ?

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: tuzlija-179435]  
Автор JovanDamaskin (makedonec)
Публикувано30.01.19 14:42



благодаря за адвокатлъка но много добре се чуствам и без него.

Имам те за бая ограничен човек и обикновено не се впускам да ти обяснявам метъра какво е и литъра защо е, но така или иначе не се обръщам само до теб а и до остaналите които разсъждават като тебе - ограничено и недълновидно а това за съжаление е немалка част от народа ни. Обичаш и ти и други много да се увличaте във историята но не се поучавате от нея. И затова сме задължени всички българи да я повтараме.

Сега на прост език па дано вденеш:

Ние сме във момента гордо срещу Русия - факт! Намираме се във противоположен лагер. Какво получаваме - на праг сме да признаеме и финализираме македонската нация. Когато служим на немските интереси не служим на руските интереси. Когато служим на немските интереси губиме...било войни, било територии, било народ. Във историята всеко предателство се заплаща. И така дължим за нашата превратливост...и на запада т.е. немци или днес американци и на руснаци. Това е съдбата на малките народи. Та вместо да се ежиш колко сме добре, опитай се малко да се замислиш защо сме винаги зле. (Ако ти лично си добре, не означава че бъдещото на нацията върви на добре)

Пак казвам не се надявам да ме разбереш, включи си там стереотипите за югословянство, русофилия, марксизъм-ленинизъм, членство на БКП и подобно, може и македонизъм, пини си една -две чашки за да ти олекне от написаното и даже не се чуствай задължен да отговаряш на постинигите ми (въпреки че ги четеш - това е свободно)

P.S: вместо смислен отговор, за по-лесно може да преброиш правописните ми грешки.

Da bides denes bugarin vo R. Makedonija e prasanje na intelektualen predizvik.


Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано30.01.19 16:33



Онзи ден мисля беше, по случай еди колко си години от обсадата на Ленинград, германците (германската държава) дадоха на руснаците 12 (дванайсет) 000 000 (милиона) евро безвъзмездно (за болници, бъдещи отношения без предрасъдаци и т.н.) . Инфото мина мимоходом, без коментари. Е, само да вметна: за мен лично е голяма чест да бъда от едната страна на бариерата заедно с най-напредналите ментално, технически и всякак нации, за теб не знам...





Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор balkanian (умерено лош)
Публикувано30.01.19 16:57



Аз само искам да припомня, че вината да има македонска нация е на СССР.

Японска техника брат - полуоска от \"Тойота\"


Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор persone (върховист)
Публикувано30.01.19 20:18



Естествено. Но за нашите дечковци е по-важно на Путин да му е зле отколкото на Ганьо да му е добре. Признаем ли Украинска църква под Фанариотски диктат, трябва да признаем и македонска църква под Фанариотски диктат, нещо срещу което умираха нашите революционери в Македония. Но на кой му дреме, майната му на православието както викаше чичо Мони Паси синът на Живковия комунистически идеолог.



Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: balkanian]  
Автор persone (върховист)
Публикувано30.01.19 20:22



Това не е вярно. Македонската нация си е изцяло сръбско творение. Въпреки упорито вменяваната вина на коминтерна и съветите за създаване на македонската нация, това е само теоритична изява. Пряката практическа, идеологическа и политическа роля е на сърбите. Руснаците доскоро гледаха като телета какво е това Македония и ролята и в света. Сега в момента обаче са най-големите македонисти и съответно сръбски патриоти по отношение на Косово.



Тема Re: Църковни българо-украински ...нови [re: JovanDamaskin]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано30.01.19 22:13



Досега беше "ние-вие", сега стана "ние".Айде, мерси, нема нужда! И без такива българи като теб ще минем.
Правописните ти грешки са 20.
Ясен си ми като джам.Не си толкова сложен, колкото си въобразяваш.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.