Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:31 28.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Юпитата се завръщатнови  
Автор komitaO3 (български)
Публикувано03.01.19 00:24



Нова надежда или БКП 3?





Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: komitaO3]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.01.19 07:41



Сега си еба матер....надявам се някой от нашите по-млади форумджии да е част от тази вълна....не вЪлна, а вълнА...



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: komitaO3]  
Автор cumanich126454 (русский трол)
Публикувано03.01.19 07:44



Както виждам мотото им е че идва краят на прехода... Един обявяваше за краят на историята и не позна.



Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: cumanich126454]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.01.19 07:46



Леле тоя преход завършва вече поне петнайсет години....голем завършек големо нещо.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: Shtrkot]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.01.19 07:54



Между другото добро впечатление ми прави, че някои деца на облажили се от държавната баница в началото на 90-те, се връщат, за да заемат мястото на бащите си в семейния бизнес, и донасят западни порядки и манталитет. Колкото и да не е за вярване.
Един младеж от Пазарджишко - не го бях виждал 25 години, помня го от един ученически купон в началото на 90-те. Баща му преди година-две почина и синчето се върна от Лондон да управлява активи за 500 млн евро. Да ти кажа свестен е, нищо, че активите са придобити по бандитски начин с подставени чужди офшорки. Сега продължава да дава пари за болници, детски турнири, социални придобивки за съгражданите си. И не е някакъв, който си кара ес-класата и спи в апартаменти за 11 хил лв. Довел е и децата си тук - също българчета.
Не знам дали е от новата юпи-вълна. Но се сетих за него.



Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: Shtrkot]  
Автор tuzlija-179435 (стар вълк)
Публикувано03.01.19 08:16



Баш си е вЪлна , от pubis. И тия се гласят да ни правят vulnus analis post coitem (да ни пръснат дивия)

...



Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: goga]  
Автор Shtrkot (fyromophagos)
Публикувано03.01.19 08:53



Да ти кажа свестен е, нищо, че активите са придобити по бандитски начин с подставени чужди офшорки. Сега продължава да дава пари за болници, детски турнири, социални придобивки за съгражданите си. И не е някакъв, който си кара ес-класата и спи в апартаменти за 11 хил лв. Довел е и децата си тук - също българчета.

Добър е агата.....



Ако се Бугари, арно - ќе се разберам...


Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: Shtrkot]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.01.19 09:00



Без чорбаджии и аги не може. Това показва житейската история. Поне да имат малко акъл и да не мислят само за себе си. Защото има много обратни примери - като тези, които криеха десетина милиона евро в кутии за обувки.



Тема Re: За съжаление...нови [re: Shtrkot]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано03.01.19 09:26



Откраднатото няма как да бъде върнато и разпределено справедливо или хипотетично употребено и развито по по-добър начин. 90% от приватизаторите бяха като Баневи - разпродаваха и фалираха, без да им мигне окото. Така, че винаги може да е и по-лошо.
А въпросният мой връстник, за който се сетих, продължава да развива бащиния бизнес, дава работни места на поне хиляда души в родното си градче и се мъчи да въведе някакви по-цивилизовани лондонски порядки на местно ниво. И на мен първата ми реакция отвътре /като всеки българин/ е да кажа: "Тоя очилатко преди 25 години не можеше сам да си върже обувките, сега ми се прави на олигарх и юпи." Аз, ако съм бил по-умен, да съм отишъл по-далече. Вярно, баща ми не е приватизирал нищо. Разчитам само на себе си и на един честно и труженишки спечелен месечен хонорар на свободния пазар, с който си плащам сметките за двата 20-годишни автомобила, наем, ток, вода и т.н. Но не завиждам. Защото няма за какво. Всеки си носи житейския път.
Баща му умря в мъки - и никакви пари и доктори на този свят не го спасиха. Подобна е съдбата на хиляди други българи - богати или бедни. Карма- Това е.

Без да има връзка с разговора - прави ми впечатление, че доста от "героите" от близкото минало, които са правили кариера върху труповете и страданията на други човешки същества, не са починали спокойно и достолепно - я, кофти болест ги застигне, я потомоството им нефелно. Това са дълбоки води. Нека всеки си живее живота, както намери за добре. Пък накрая - всички го отнасяме.



Редактирано от goga на 03.01.19 09:30.



Тема Re: Юпитата се завръщатнови [re: komitaO3]  
Автор TheGiverAndTheTaker (истински)
Публикувано03.01.19 13:40



Тия както дойдат, веднага ще разтурят Нетинфо, Софарма и всякакви други мафиотски организации. Ще осъдят Бойко и още един куп престъпници. Стандартът на живот ще се увеличи и ще стигнем средно европейско равнище. Гаранция.

По свобода на словото, не само ще се отлепим от Централна африканска република, а ще стигнем Норвегия.

Голяма надежда е, не знам откъде ти хрумна това за БКП3.

.........................
В един спор печели загубилият, защото научава нещо ново.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.