Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:22 27.04.24 
Политика, Свят
   >> Македония
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
Тема Тая пуста македонщина - као болест енови  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.12.18 23:20



Интерересно нещо са това "бракята".
Склониха Самоил да е цар от българската владетелска традиция, ама, не точно. Оти бугарин тогава не било като бугарин да си днеска.
Добро, ама никъде никой никога не е определил Самоил као "словенин" или "македонец". "Македонец" по-скоро е Василий

.

Интересно ми е, ако някой от Скопие отиде в Англия и рече, че Ричард Лъвското Сърце не бил английски крал, щото нямал нищо общо с днешните англичани , няма ли да му зборуват учтиво "fuck off"??

А още по-смехотворни са приказките за това какво е било населението в днешната област Македония между 15 и 18 век. В крайна сматка някои от скопските историчари признават, че в 19-ти век имало многу бугари в Македония, но овие били жертва на бугарската пропаганда. Па, нека ми обяснят как тая пропаганда създава първото българско училище в Скопие през 30-те години на 19-ти век, когато в "същинска" Бугария - Мизия и Тракия - масата се гърчее?!

Писали някакви пътешественици през 15, 16, 17 и 18 век, че от трите страни Скопие е заобиколено от бугари, че край СТрумица започва границата между арнаутите и бугарите, че край Битоля раята е предимно бугарска. Писали някакви будали във Ватикана, Венеция и Франция, че в 16 век хората в Костурско били бугари. Ама, не - за бракята, тези от Ватикана били будали. Те наричали бугари бабите им кои не били бугарки. А кви били???? Как пък един пътешественик, католишки свещеник или османски учен не нарече тамошните жители "македонски словени"? Даже и "сърби" не ги наричат, нищо, че Скопие е било сръбска столица през 14 век.

Така е днес - в комисията се обсъжда: а, бе, Пърличев бил бугарин, ама оти не знаел какъв е. Требало му некой като Блаже да дойде да му зборува истината. И само вистината.

Знам, боли, като разбереш, че че няма нищо "македонско" в македонската история. Има титовско, югословенско, груевско и т.н.

Къде ги тия словени, бре, къде са, че никой не ги е записал, а днес в Скопие ще се изтрепат да се пишат "славяни"?! А и честно казано досега не съм видял рус и синеок македонец. Ако има такива, те са по-скоро от Костурско и Леринско Все смугли и тъмни, но не били татари. Айде, бре

Редактирано от goga на 16.12.18 23:25.



Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: goga]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано16.12.18 23:36



сега един миролюбив човек ме покани да проверам на место какъв бил





Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: goga]  
Автор leyte (пристрастен)
Публикувано17.12.18 00:58



Ето ти: Македонците во Бугарската политика



Ако не си схванал, мини нататък: Раѓање на македонската нација
Покъртително е как филма и всичко започва с една статия през 1934 излязла в... София, България. От там нататък са подробности. Някои от сериите още се чакат.

А ти чакай "комисията"

Редактирано от leyte на 17.12.18 00:59.



Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: leyte]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.12.18 07:19



А, бе, това ясно.

Днес е минало-заминало. Да бъдат по националност "македонци" или каквито си искат.

Но се чудя на тъпата им упоритост да си заравят главата в пясъка, щом се окаже, че фактите противоречат на втълпяваната им 70 години в главите Титова реалност.

Тяхната логика е, че щом днес се имат за горди по нацоналност македонци, не може такава горда нация да няма горди "македонски" предци преди 100, 200 и 1000 години. И като им се покажат извори и документи, не се задоволяват с това, което реално имат - настояще и минало до 1944 г - а започват ирационално да влизат в ролята на жертви и да се цупят. Искали да бъдат равни с бугари и гърци. Няма как в историята да сте равни, щом допреди 80 години ви е нямало на картата. Толкова ли е трудно да се схване?! Разбира се, областта Македония има богата история, но като част на съседните народи - била е част от Източната римска империя /Византия/, България, Сърбия и Османската империя. Никога населението й не е определяно от съвременниците като нещо отделно, различно, "македонско" или "славянско". "Славянските" тълкувания се появяват в края на 19-ти век. А "македонските" около век по-рано. Македонски, но не македонистки. А македонистките тръгват от българина Мисирков, вероятно агент на руска служба в някакъв период от кариерата си.

И после бугарите и гърците били лошите. Е, как да стане?

Редактирано от goga на 17.12.18 07:23.



Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: goga]  
Автор kuduger-96506 ((Котроманичев))
Публикувано17.12.18 10:23



И в Пиринско преобладава смазващо смуглата маса българи, над светлите синеоки и руси българи. Познавам такъв от Благоевград, но като него в тази област са рядкост. Това е иронията: процента на тъмните брюнети в цяла Македония е много по-голям, отколкото в останалите региони на България, ноо… немаат нищо заедничко ни с кутригури, ни с българи, ни с кви било жолти азиати, само дето жолтата я гълтат здраво!





Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.12.18 10:31



А, бе, аз не ги знам дали са потомци на кутригури, ама, със сигурност "славянската" им кръв е доста разредена, да не кажа никаква. Дошъл някакъв мургавелко с дръпнати очи да ми обяснява, че съм татарин - аз, който съм рус със сиво-сини очи



Редактирано от goga на 17.12.18 10:32.



Тема Re: сега се сещамнови [re: kuduger-96506]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.12.18 10:44



Миленко е типичен метис между монголоиди и тюрки



Той затоа се разлюти, че не е наследник на древните македонци. Щото очевидно няма нищо славянско в лицето му.



Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: goga]  
Автор MupaM (ordinary юзър)
Публикувано17.12.18 12:03



Офтопик. Доводът за сините очи и русите коси винаги ми е звучал доста несериозно. Направо по македонски и жолто-татарски ми звучи. Е, не винаги - сигурно съм била впечатлена и аз, когато в първи клас другарката ни каза, че онези от нас, които имат руса коса и сини очи (двама-трима) са потомци на славяни, тъмнооките и тъмнокосите като повечето други сме прабългари, а пък М. - със сини очи и тъмна коса, и В. - с кафяви очи и руса коса, били смесени.
Не е заяждане, не го смятай за такова.

”...как сред южната местност хълмиста
Варна свети, чудесна и чиста
като сбъднал се утринен сън.”


Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: MupaM]  
Автор goga (изследовател)
Публикувано17.12.18 12:13



С техните камъни по техните глави.
Разбира се, че не е довод, но пък хептен без външни "славянски" белези къде се бутат при югословените



При мен по бащина линия са си типични индо-европейци от сарматски или средиземноморски тип, а по линия на майка ми са руси и синеоки.

Редактирано от goga на 17.12.18 12:13.



Тема Re: Тая пуста македонщина - као болест енови [re: goga]  
Автор torlakov-93629 (оД Цаконица)
Публикувано17.12.18 14:09



Ричард Лъвското сърце е доста лоша референция. Никога не е бил в Англия , дори и английски не е знаел.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.